Będę dźwięczny! ● skrzypce z Mateuszem Kowalskim

  • Warsztat

Będę dźwięczny! ● skrzypce z Mateuszem Kowalskim

Wtorek, 27 października 2020

18:00

od 0 zł
Kup biletundefinedGoing.

„Będę dźwięczny!” to cykl zajęć w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej poświęconych doskonaleniu śpiewu lub gry na instrumencie. Tym razem zapraszamy na spotkanie z muzyką skrzypcową spod Przysuchy.

Mało co tak skutecznie trenuje ludzki mózg jak gra na instrumencie! Zachęcamy więc do spróbowania swoich sił w starodawnych, skrzypcowych melodiach spod Przysuchy. Zaproszenie kierujemy do każdego, kto posiada instrument i chęć poznania tego muzycznego języka. Są to melodie od zawsze przekazywane ustnie i taką metodą będziemy się posługiwać. Mile widziani zarówno początkujący, jak i grający już na instrumencie. Liczba miejsc ograniczona, dystans społeczny zachowany!

WTORKI
18:00—20:00
z krótką przerwą

START CYKLU
27.10.2020

WSTĘP WOLNY ☞ zapisy poniżej

DATY SPOTKAŃ
27.10., 03.11., 10.11., 17.11., 24.11., 01.12.
Jeśli pogoda pozwoli, zajęcia odbędą się w całości lub w części w ogrodzie Ambasady.
Prosimy ciepło się ubrać.
Adres:
Ambasada Muzyki Tradycyjnej
Warszawa, ul. Jazdów 3/20

MATEUSZ KOWALSKI

Instrumentalista i śpiewak. Zajmuje się głównie polską tradycyjną muzyką taneczną. Współtworzy zespoły muzyczne, m.in. instrumentalną kompanię Adama Struga, Monodię Polska, Radical Polish Ansambl, Tęgie Chłopy, Warszawską Orkiestrę Sentymentalną.

Od soboty 17 października Warszawa jest w strefie czerwonej.
Według wytycznych wydarzenia kulturalne przy ograniczonej liczbie uczestników wciąż mogą się odbywać. Czujemy, że dla wielu miłośniczek i miłośników muzyki tradycyjnej nauka i praktykowanie jej również w tym arcytrudnym czasie są ważne i mogą stanowić zbawienną odskocznię od pandemicznej codzienności. Dlatego staramy się działać – w bardzo kameralnych grupach i ściśle przestrzegając zaleceń. Zadbajmy o bezpieczeństwo, o siebie, wspólnotę i ten skrawek kultury.
Aby uczestniczyć w wydarzeniach w Ambasadzie, konieczne jest:
– podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia,
– zasłanianie ust i nosa maseczką przez cały czas pobytu w Ambasadzie Muzyki Tradycyjnej – również w trakcie wydarzeń warsztatowych (próbowaliśmy – da się!),
– dezynfekcja rąk,
– zachowywanie odległości 1,5 metra od pozostałych osób.
Uczestnicząc w zajęciach wspierasz Ambasadę Muzyki Tradycyjnej.

ZAPISY:
Warsztaty dla kobiet i mężczyzn.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zgłoszenia.

REZERWACJA miejsca odbywa się na podstawie rejestracji w formularzu zgłoszeniowym. Formularz zawiera też więcej informacji o zasadach uczestnictwa. Potwierdzenie rezerwacji miejsca wysyłamy najpóźniej w ciągu 48h od otrzymania zgłoszenia.

FORMULARZ:
https://forms.gle/GffnKjz9ZHTKvLwRA

● ● ●

Wydarzenie realizowane w ramach zadania "W Ambasadzie muzy kują 2019-2021". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Domek nr 3/20 przy ul. Jazdów jest wykorzystywany na cele kulturalno-społeczne przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” dzięki pomocy Miasta Stołecznego Warszawy – Dzielnicy Śródmieście.