Before Yass! Cieszyn 2020

  • Festiwal

Before Yass! Cieszyn 2020

18-20.09.2020r. g.17:00

od 29 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Say Yass!

Yass! to nowy miejski projekt muzyczny powstający w Cieszynie. Yass oznacza po prostu “tak”, z języka angielskiego “yes” lub „yay”. To słowo używane jest przy każdej okazji, w dowolnym czasie i miejscu…

Taki ma być właśnie Yass! Festival.

Skojarzenia z nurtem muzycznym stworzonym przez Tymona Tymańskiego, Jerzego Mazzolla i Tomasza Gwincińskiego, będącym swoistym konglomeratem różnych stylów muzycznych, również są uzasadnione. Choć wytracił on swój pęd na początku 2001 roku, teraz odrodzi się w Cieszynie jako Yass! Festival 2021. Będzie to nowa, pełna ekspresji forma łącząca pokolenia, uświetniona występem Tymona Tymańskiego z zespołem. To właśnie oni otworzą nowy muzyczny festiwal w Polsce, jednak na to niestety musimy jeszcze trochę poczekać …

Yass! Festival miał odbyć się w Cieszynie jeszcze w tym roku. Sytuacja około epidemiologiczna pokrzyżowała plany nam wszystkim, ale silna tęsknota za koncertami na żywo sprawiła, że nie wszystko stracone... Już wkrótce w Cieszynie wystąpi dziewięciu artystów z różnych części świata w ramach before Yass! - muzycznej jesieni, która jest zapowiedzią pełnowymiarowego festiwalu w przyszłym roku.

W piątek, 11 września, na Placu Teatralnym wystąpi Lucas Laufen, który przyjedzie do Cieszyna z dalekiej Australii i czarując ciszę zapoczątkuje muzyczną jesień w Cieszynie.

Tydzień później, w piątek, 18 września, przeniesiemy się na dziedziniec Browaru Zamkowego, gdzie przez cały weekend na scenie Yass! zagrają dla Was kolejno:

SSKJEGG czyli Sabina Broda, absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. SONBIRD, czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indierocka, nominowanych do nagrody muzycznej Fryderyk 2020. Zagrali między innymi podczas OFF Festival, Open'er Festival, Kraków Live Festival, Męskie Granie, teraz przyjadą do Cieszyna. Piątkowy wieczór uświetni występ KAMP!, niezwykłego trio, którego brzmienie określane jest jako melodyjny synth pop z wpływami nowej fali lat 80., francuskiego house'u i chill-wave'u.

W sobotę, 19 września, na dziedzińcu wystąpi Tim Gallagher, songwriter pochodzący z Manchesteru, którego głosem zachwycali się uczestnicy brytyjskiego X-factor oraz prestiżowy The Quietus. Ten sam magazyn opisywał COALS, kolejnych artystów którzy pojawią się na scenie Yass!, jako „marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku”. Na zakończenie wieczoru usłyszymy bity, sample i słowa sklejone emocjami w wykonaniu zespołu Bitamina, który powstał z przyjaźni i miłości do muzyki - tak samo zresztą, jak projekt Yass!

Niedziela 20 września, będzie należeć do fanów rapu, na scenie Yass! na dziedzińcu Browaru Zamkowego, wystąpi cieszyński raper RIZI, nabytek SONY MUSIC, z koncertem premierowym swojego debiutanckiego mixtapeu b4Crash. Obok niego zobaczycie COOKS’a oraz przyjaciół znanych z polskiej sceny rap.

Niewykluczone, że na scenie Yass! wystąpią również inni artyści, o czym organizatorzy będą informować na oficjalnej stronie festiwalu na facebooku https://www.facebook.com/yass.festival

Tymczasem, “say Yass!” i widzimy się na koncertach! ;)

Dołącz do wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/yass.festival

PROGRAM
.before Yass!

Piątek, 11.09, Plac Teatralny
19:00 LUCAS LAUFEN (AU)

Piątek, 18.09, Dziedziniec Browaru Zamkowego
19:00 SSKJEGG, 20:00 SONBIRD, 21:00 KAMP!

Sobota, 19.09, Dziedziniec Browaru Zamkowego
19:00 TIM GALLAGHER (UK), 20:00 COALS, 21:00 BITAMINA

Niedziela, 20.09, Dziedziniec Browaru Zamkowego
20:00 RIZI, COOKS + GOŚCIE

BILETY/INFO: http://www.yass.pl