Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Bezpieczna aborcja - Ustawka na podpisywanie

  • Inne

Bezpieczna aborcja - Ustawka na podpisywanie

informacja organizatora

Jest ważna sprawa, a nawet dwie! Przez cały weekend zapraszamy do knajp, żeby zamawiać jedzenie i tym samym wspierać gastro oraz PODPISAĆ USTAWĘ O LEGANEJ ABORCJI. BEZ KOMPROMISÓW!

Karty do podpisania będą czekać na Was tu: Bar Pacyfik Bar Studio Bazar Miejski Bibenda Chmury Chwast food Jasna 1 Hydrozagadka Lokal Vegan Bistro Kulturalna No problem - Bracka 20 OLE Oleandrów 3 Pizzaiolo Plan B Pogłos Raj w Niebie The Cool Cat Warmut Więcej knajp wkrótce


Po tygodniach protestów wywołanych orzeczeniem pseudo trybunału konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, przyszedł moment, w którym każdy i każda może zrobić coś realnego.

Bo możemy skorzystać z naszego konstytucyjnego prawa ustawodawczego i podpisać się pod obywatelskim projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów i złożyć go na ręce marszałkini sejmu RP.

100 tys podpisów gwarantuje pierwsze czytanie ustawy podczas posiedzenia sejmu w terminie nie dalszym niż trzy miesiące od przedłożenia projektu. Oczywiście przy tym rozkładzie sił politycznych nie ma szans na przegłosowanie projektu, ale nie mniej ważna jest sama dyskusja wokół ustawy i tak ważnej kwestii jak prawo do bezpiecznej aborcji.

Mamy świadomość, że w pandemii zbieranie podpisów jest utrudnione, dlatego chcemy to zadanie ułatwić Ustawką na podpisywanie.

Wszystko odbywa się legalnie i w covidowym reżimie sanitarnym. Podpisy może zbierać każdy - to nasze konstytucyjne prawo. Do knajp wchodzimy po zamówienia, a podpis zostawiamy przy okazji. Zapraszamy, przybywajcie tłumnie.

Projekt ustawy: http://bit.ly/3tpMN6z #UstawkaNaPodpisywanie #LegalnaAborcjaBezKompromisów

Więcej o inicjatywie obywatelskiej: https://www.facebook.com/legalnaaborcjabezkompromisow

Zapraszamy do kontaktu warszawskie knajpy, bary, cukiernie, kawiarnie, ale taże sklepy i wszelkie inne lokale usługowe, których właściciele i właścicielki oraz współpracownicy chcieliby wesprzeć akcję. Zapewniamy: karty do podpisywania, druki ustaw, koperty, plakaty i materiały do promocji wydarzenia w social mediach.

Kontakt: ustawkanapodpisywanie@gmail.com 600018898

Zebrane podpisy dostarczymy do siedziby Strajku Kobiet.