Bieganie i Netflix nie pomogą, czyli szczerze o depresji

  • Spotkanie

Bieganie i Netflix nie pomogą, czyli szczerze o depresji

Poniedziałek, 20 stycznia 2020

17:30

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

„Ja wolę zostać tutaj. Sama. Tutaj mogę być sobą... Nikogo nie krzywdząc.”

~ Elsa, Kraina Lodu

„Weź się w garść”, „przestań się nad sobą użalać” czy argument koronny „inni mają gorzej” - nikt nie powiedziałby tak do osoby, która zachorowała na raka. Dlaczego więc osoby walczące z depresją słyszą takie komentarze na każdym kroku? Dlaczego wytykane są palcami jako leniwe, a objawy ich choroby są wyśmiewane i bagatelizowane? Dlaczego osoba z grypą kierowana jest do lekarza, a osobę z depresją „życzliwi” wysyłają do kina albo na siłownię? Jak to się stało, że tak wiele osób czuje się kompetentnymi na tyle, by próbować narzucić chorej osobie własne widzimisię zamiast zachować się naprawdę odpowiedzialnie i zaproponować bliskiej, cierpiącej osobie pomoc w znalezieniu opieki lekarskiej i terapeutycznej?

O tym, czym jest depresja, jak wygląda jej diagnozowanie, przebieg i leczenie oraz o wpływie na seksualność - opowie psycholożka Magdalena Nowacka, a swoimi wieloletnimi doświadczeniami związanymi z chorobą i oswajaniem jej podzieli się Adrianna Halman.


Zachęcamy do dzielenia się Waszymi wątpliwościami, jak również do wysyłania pytań, na które chcecie poznać odpowiedź w czasie spotkania – jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możecie zadać ich publicznie, czekamy na Was w naszych mediach społecznościowych.

Autorka grafiki do wydarzenia: Martyna Kuszyk

#BezTabu #BezWstydu

miejsce

Ziemia

Gdańsk, Ul.Grunwaldzka 76