Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Big Book Festival 2019 - Duży Festiwal Czytania. Skok w bok!

 • Festiwal

Big Book Festival 2019 - Duży Festiwal Czytania. Skok w bok!

21.06 - 23.06

od 0 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Big Book Festival 2019 - najfajniejszy festiwal czytania!

Siódma edycja międzynarodowego wydarzenia czytelniczego odbędzie się od 21 do 23 czerwca na Starym Mokotowie.

W tym roku mottem festiwalu jest SKOK W BOK!

Przez trzy dni oddajemy się małym zdradom literackim. Ulegamy książkowym pokusom i czytamy nie tylko to, co trzeba lub wypada, ale bezkarnie sięgamy po tytuły, na które po prostu mamy ochotę. Kręcą cię kryminały? Marzysz o romansie z odrobiną fantasy? Pociągają cię eseistyczne rozważania o upływie czasu? Rzuć wszystko i grzesz czytaniem!

Literatura jest beztroską odskocznią, windą do zapomnienia, zabiegiem usuwającym stres i chwilą ulgi. Czytanie nie zawsze uszlachetnia, czasem po prostu relaksuje i podnieca.

W czasie trzech festiwalowych dni odbędzie się 50 nowatorskich wydarzeń, w tym: spektakl, stand-up, performanse czytelnicze, happeningi literackie, zaskakujące rozmowy, pokazy i gry.

Oto, gdzie się spotkamy:

DĄBROWSKIEGO 81 Tu działa Big Book Cafe, centrum literackie Fundacji „Kultura nie boli“, czytelniczy pępek Warszawy. Utworzone w 2017 r. miejsce łączy intensywny program wydarzeń z kameralną księgarnią, wegetariańską kuchnią i nowatorską kawiarnią. Dawniej była tu legendarna Centrala Rybna i kolejki po karpie, dziś jest stylowy adres, który znają sąsiedzi, pisarze, Agnieszka Holland i Andrzej Gołota. Big Book Cafe to zdobywca Wdechy i tytułu Miejsca Roku 2018.

ŁOWICKA 21 / RÓG DĄBROWSKIEGO Budynek Centrum Łowicka był częścią najstarszej powojennej spółdzielni mieszkaniowej w Warszawie. Od 40 lat jest aktywnym domem kultury Mokotowa, słynie z koncertów, wystaw, dyskusji, zajęć sportowych i z tego, że dba o ciało oraz ducha u wszystkich – od małych po osoby dojrzałe. Wybudowany w latach 60. skrywa piękne sale, intrygujące piwnice i zielony dziedziniec. Wszystkie zakamarki festiwalowo ożywimy.

DĄBROWSKIEGO 51 / MUZEUM WŁADYSŁAWA BRONIEWSKIEGO Willa, w której poeta mieszkał i pracował w ostatnich latach życia. Podarowany pisarzowi w 1950 r. zachował oryginalne wnętrza i umeblowanie, pozwala poczuć prywatną atmosferę życia literackiego z połowy ubiegłego stulecia. Działa tam oddział Muzeum Literatury poświęcony Władysławowi Broniewskiemu. W czasie Big Book Festival salon, gabinet, taras i ukryty na tyłach rezydencji ogród wypełnią czytania i rozmowy.

Na cały weekend odskoczymy z centrum wielkiego miasta do lokalności i niszy, w której nikt nie czuje się anonimowy, a kameralność pozwala utrzymać bliskie i pełne treści relacje – z innymi i otoczeniem. Tu każdy jest u siebie, a czytaniem cieszymy się razem.

DORZUĆ SWOJE PIĘĆ GROSZY!

MOŻESZ WESPRZEĆ BIG BOOK FESTIVAL ORAZ FUNDACJĘ KULTURA NIE BOLI PRZEKAZUJĄC DAROWIZNĘ.

VOLKSWAGEN BANK DIRECT 27 2130 0004 2001 0614 2285 0001

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE. KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ ZMIENIMY W LITERKĘ.

Pełny program Big Book Festival 2019 zostanie ogłoszony w maju.

Informacje o autorach, edycji i lokalizacji tegorocznego festiwalu są dostępne na https://bigbookfestival.pl/

Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Kultura nie boli“, która od 2012 r. zajmuje się nowatorską edukacją literacką. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu MKDiN, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji British Council oraz wydawcom literackim.

KONTAKT Fundacja "Kultura nie boli" ul. Dąbrowskiego 81, 02-503 Warszawa e: biuro@big-book.pl e: fundacja@kulturanieboli.pl

miejsce

Big Book Cafe

Warszawa, ul. Dąbrowskiego 81

podobne wydarzenia
 • Festiwal
  Festiwale muzyczne
  Polski rap
  Pop
  Polskie
  W plenerze

  Niedziela, 12 czerwca 2022, 17:00

  Lotnisko Bemowo / Babice, Warszawa, od 109 zł

  Przez ostatni rok wiele miast ucichło.Czas przywrócić miastu muzykę!Przed Wami nowy festiwal MIASTO MUZYKA by Empik. Pierwsza odsłona festiwalu odbędzie się już 12 czerwca na Lotnisku Warszawa-Bemowo, na przecięciu muzycznych gatunków i międzymiastowych dróg.Miasto i muzyka są dla każdego, dlatego celebrujmy wspólnie otwartość i różnorodność podczas wyjątkowych koncertów. Na scenie pojawią się między innymi:JIMEK Symphonixx + Goście: Margaret, Igo, Rosalie., KukonKIZOJuż wkrótce więcej artystów i ich niepowtarzalnych kolaboracji. Więcej informacji: www.miastomuzyka.pl | #MiastoMuzykaPartnerzy: Radio Zet, noizz, Going., Empik Premium, Empik Bilety, Revolume, Żarcie Na Kółkach,

 • Festiwal
  Festiwale muzyczne

  Sobota, 9 listopada 2019, 20:00

  Klub SPATiF, Warszawa, od 25.00 zł

  BROSHUDA | di.ARIA | BRÖTZMANN / DOBIE / JANICKI / JANICKI | FOQL & EDKA JARZĄB: Mother Earth's Doom Vibes | JULEK PLOSKI LIVE | FREEZE LIVE | JAKUB LEMISZEWSKI LIVE | VJ COPY CORPO | MONSTERwww.festiwal.mozg.pl[ENGLISH version below]Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych „Mózg Festival” jest spotkaniem artystów tworzących i poruszających się we wszystkich rejonach muzyki współczesnej, sztuki performance, audio i wideo instalacji, w których muzyka odgrywa istotną rolę.Do udziału w festiwalu zapraszani są artyści z całego świata, gdyż jednym z założeń festiwalu jest jego wielokulturowość oraz prezentacje sprzyjające poznawaniu i rozumieniu wieloaspektowości kultur.Festiwal prezentuje najnowsze techniki wykonawcze oraz połączenia interdyscyplinarne w kontekście i poszanowaniu tradycji.___________________________________________________________________International Festival of Contemporary Music and Visual Arts „Mózg Festival” is an encounter of artists who work and create in all areas of contemporary music as well as performance art and multimedia installations where music plays an important part. Artists who participate in the festival come from all around the world. This reflects the multicultural principle of Mózg Festival and enables the audience to experience and understand different aspects of various cultures.The festival presents the newest performance techniques and interdisciplinary combinations that relate to and honour tradition.PROGRAM / TIMETABLE20:00 BROSHUDA sala im. Gustawa Holoubka21:00 PETER BRÖTZMANN / JON DOBIE / SŁAWEK JANICKI / QBA JANICKI sala im. Gustawa Holoubka22:15 FOQL & EDKA JARZĄB: Mother Earth's Doom Vibes23:00 JULEK PLOSKI LIVE + VJ COPY CORPO23:00 FILMS AGAINST WAR „GROBOWIEC ŚWIETLIKÓW” sala im. Gustawa Holoubka23:40 FREEZE LIVE + VJ COPY CORPO00:25 JAKUB LEMISZEWSKI LIVE + VJ COPY CORPO01:15 BROSHUDA dj set - we współpracy z PRZEKRÓJ PROSI DO TAŃCA02:00 MONSTER dj set - we współpracy z PRZEKRÓJ PROSI DO TAŃCA

 • Festiwal
  37. Warszawski Festiwal Filmowy
  Konkurs 1-2 / Competition 1-2
  komediodramat / dramedy

  Piątek, 8 października 2021, 16:15

  Multikino Złote Tarasy, sala nr 4, Warszawa, od 22 zł

  Ukraina / Ukraine Wybaczyć błędy, nauczyć się kochać i przestać bać się życia - na cmentarzu raczej trudno sobie z tym poradzić, ale jest to możliwe. Tragikomedia o tym, że czasem cmentarz nie jest na zewnątrz, ale tak naprawdę w nas. Forgiving mistakes, learning to love and stop being afraid of life - this is rather difficult to cope with at a cemetery, but it is quite possible. A tragicomedy about how sometimes the cemetery is not outside, but inside of you.