Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

BiG Festivalowski

  • Festiwal
  • W plenerze
  • Festiwale filmowe
  • Film fabularny
  • Film animowany

BiG Festivalowski

informacja organizatora

W dniach 19-21 sierpnia Płock zaleje fala Big Festivalowskiego humoru, która na trzy dni wprowadzi festiwalowiczów w mięciutkie nastroje!

Big Festivalowski to jedyny w swoim rodzaju miks jakościowej, pozytywnej twórczości, gdzie humor i smaczne dj-skie sety przeplatają się z praktyczną wiedzą. Festiwal, na którym niezobowiązującym elementem dress code'u jest szlafrok - niezależnie od tego, jak duży jest Twój wkład w polską kulturę i sztukę.

SCENA LETNIA Chilli kino plenerowe na rynku w Płocku. Specjalne wieczorne pokazy filmowe, które oczywiście rozpocznie pokaz filmu Big Lebowski, DJ sety, panele dyskusyjne i spotkania z twórcami. To także strefa gastro i nasz festiwalowy market. No i oczywiście... Big Babcie!

KINO PRZEDWIOŚNIE Line-up filmowych pokazów ogłosimy wkrótce, znajdą się w nim m.in. zebrane najlepsze światowe komedie i komediodramaty, przegląd kontentu youtubowego, sztosy polskich szortów, skecze Monty Pythona, twórczość Marka Koterskiego i dużo więcej...

MUZEUM MEMÓW Zupełnie na serio przygotowana najbardziej niepoważna galeria w kraju! Wzięliśmy się za historię gatunku i zebraliśmy dla Was setki najlepszych memów z ostatnich lat! ... a później zrobiliśmy z nich wystawę z prawdziwego zdarzenia w podziemiach Kina Przedwiośnie, we współpracy z Muzeum Mazowieckim w Płocku. Koniecznie sprawdź pierwsze w Polsce Muzeum Memów!

STAND- UP to m. in. gala, którą poprowadzą i wystąpią znani szerokiej publiczności Abelard Giza i Kacper Ruciński, a także Czarek Jurkiewicz, Marta Łojek, Kuba Śliwka, Janusz Pietruszka i Czarek Sikora. To także spacer improwizowany, sztafeta dubbingowa filmów klasy B - wybitni komicy - profesjonaliści w tej dziedzinie!

GALA STAND-UP sobota | godz. 21:00 | Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Płocku

WARSZTATY

Warsztaty komedio-pisarskie - Cezary Jurkiewicz Zajęcia, na których poznasz podstawowe struktury komediowe z dziedziny monologów komediowych i skeczy. Cezary Jurkiewicz to jeden z pierwszych stand-uperów nurtu kontrkulturowego w Polsce.

Warsztaty Filmowe - Kordian Kądziela i Mateusz Pastewka Warsztaty, na których prowadzący skupią się na jednym z najszlachetniejszych, najbardziej efektownych i jednocześnie najtrudniejszych zabiegów filmowych - MASTERSHOCIE.

Warsztaty Aktorskie - Ina Sobala, Joanna Kuberska, Tomasz Włosok i Kamil Szeptycki Aktorzy młodego pokolenia poruszą zagadnienia w temacie szkoły aktorskiej oraz drogi do rozpoczęcia tego zawodu.

Podstawy Improwizacji Komediowej - Agnieszka Matan Sztuka improwizacji to bezapelacyjny fundament każdej dobrej komedii. Agnieszka Matan jest komiczką, improwizatorką, scenarzystką oraz trenerką improwizacji ze Szkoły Impro w Warszawie.

Masterclass ze sztuki współczesnego montażu - Przemysław Chruścielewski Członek amerykańskiej Akademii Filmowej, twórca nominowanego do Oskara “Bożego Ciała”, “Ostatniej rodziny” i głośnego serialu “Król” przedstawi audytorium niewidzialną sztukę budowania narracji.

GALA ZAMKNIĘCIA Koncert muzyki filmowej w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej złożonej z z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st w Płocku, Gminnej Orkiestry Dętej w Starej Białej (Old White Band) oraz Gminnej Orkiestry Dętej w Staroźrebach.

KLUB FESTIVALOWSKI Klamrą całego wydarzenia, miejsce, bez którego obyć nie może się żaden festiwal - oczko w głowie organizatorów. Modernistyczny hotel z historią i obłędnym widokiem na panoramę Wisły, scenografia pełna designu inspirowanego kadrami z filmu Big Lebowski, dywany, światła, mobilny tor do kręgli, dj-sety zapewnione przez najlepszy booking i znowu WSZĘDZIE te szlafroki… To jedyny taki Klub Festivalowski w tym kraju!

Wydarzenie jest żywym i kreatywnym hołdem dla sztuki która rozśmiesza i podnosi na duchu, bez V.I.P treatment, ą-ę i czerwonych dywanów!

UBIERAJ LACZKI I WYCHODŹ Z DOMU: Płock 19-21. sierpnia

⇉ Więcej informacji na: https://bit.ly/letsplay_jointheevent

*Liczba miejsc na poszczególne eventy może być ograniczona.

**Udział w warsztatach możliwy po zakupie karnetu i uprzednim zapisaniu się drogą mailową: warsztaty@bigfestivalowski.com

bilety
KARNETY: BASIC
od 69
KARNETY: ALL ACCESS
od 179
KARNETY: SINGLE ALL ACCESS - PIĄTEK
od 79
KARNETY: SINGLE ALL ACCESS - SOBOTA
od 79
KARNETY: SINGLE ALL ACCESS - NIEDZIELA
od 79
WEJŚCIÓWKI: GALA STAND-UP
od 69
WEJŚCIÓWKI: GALA ZAMKNIĘCIA
od 30