Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Bitamina | Tczew

  • Koncert

Bitamina | Tczew

Dzisiaj

20:00

od 70 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Bitamina Tczew

Kto zna twórczość grupy Bitamina na pewno pojawi się na jej koncercie, który zaplanowano na sobotę, 27 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Kto jeszcze nie słyszał utworów tego zespołu, to warto aby je poznał i na pewno tego nie pożałuje.

Bitamina zadebiutowała w 2013 roku albumem „Listy Janusza”, który utrzymany był w konwencji eksperymentalnego hip-hopu z elementami jazzu. Wyróżniały się też interesujące teksty pełne słownych gierek.

Kolejny krążek „Plac Zabaw” wydany w 2014 roku tylko wzmocnił pozycje grupy na rynku muzycznym i przy okazji wywołał spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy i środowiska.

Przez lata twórczość Bitaminy nie jest jednorodna. To nie tylko ciekawe i połamane bity połączone z zaskakującymi samplami i jazzowym klimatem, ale również bardziej „piosenkowe” utwory, jak choćby te pochodzące z płyta „Kawalerka” która ukazała się w 2017 roku i była kontynuacja „Placu Zabaw”. Tu również ważna rolę odgrywają teksty dotyczące pierwszych kroków i potknięć, gdy wychodzi się poza dziecinne podwórko.

Bitamina współpracowała też z Dawidem Podsiadło, z którym nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. Natomiast w roku 2019 ukazał się piąty album studyjny grupy "Kwiaty i Korzenie". Na tym krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.

informacja organizatora

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego.

W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C”, gdzie artyści pokazali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. W 2017 roku ukazała się płyta „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

W 2018 roku wraz z Dawidem Podsiadło nagrali duet na płytę producencką kolektywu Flirtini. Do utworu powstał teledysk.

W roku 2019 ukazał się piąty album studyjny grupy "Kwiaty i Korzenie". Jest to pierwsza płyta zespołu na której równolegle możemy usłyszeć obu wokalistów, czyli Mateusza Dopieralskiego i Piotra Sibińskiego. Dodatkowo do współpracy przy produkcji płyty został zaproszony Moo Latte. Na krążku gościnnie udzielają się Grubson i Jarecki.