Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

BOKKA | Chorzów Vinyl Festival

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Polskie

BOKKA | Chorzów Vinyl Festival

Piątek, 6 maja 2022

20:00

od 30 zł
Kup bilet
informacja organizatora

Chorzów Vinyl Festival to wyjątkowe wydarzenie w skali kraju. Poświęcone... płycie winylowej. Festiwal odbędzie się już po raz szósty. To jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Chorzowie.

Razem dla Ukrainy. Tym razem czas jest wyjątkowy, dlatego postanowiliśmy wystawić bilety w wyjątkowej cenie i zachęcić Państwa do wsparcia zbiórki, prowadzonej podczas wydarzenie. Oprócz koncertu charytatywnego oraz regularnej zbiórki, nasi wystawcy zobowiązali się do przeznaczenia części utargu na wspólny cel.

W piątek 6 maja zapraszamy na koncertowy wieczór do Kompleksu Sztygarka. Gwiazdą wieczoru będzie zespół BOKKA!

20:00 - Tomasz Mreńca / Support

21:00 - BOKKA

23:00 - Hubert Tas (DJ Set) / After


BOKKA Najbardziej tajemniczy zespół w Polsce powraca z czwartym, długo wyczekiwanym albumem i trasą koncertową “Blood Moon” W wakacje 2019 roku BOKKA poprosiła zaprzyjaźnioną reżyserkę i scenarzystkę Dorotę Piskor o napisanie zarysu scenariusza, który zainspirowałby zespół do stworzenia czwartej płyty. Tak zrodził się pomysł „Blood Moon”, zabierający w fikcyjną podróż do dnia końca świata, który według wielu legend i wierzeń miał nastąpić podczas zjawiska nazywanego „krwawym księżycem”.

Filmowa aura przeniosła artystów w rejony, w których jako BOKKA nigdy wcześniej nie byli. Zespół zdecydował się na nietypowe dla siebie środki wyrazu korzystając m.in.. z brzmień orkiestrowo-symfonicznych. Bliskie stały im się nie tylko instrumenty smyczkowe, ale także flety, klarnety, oboje czy fagoty. Wokale już nie są tylko na froncie, tkają też dywany w warstwie instrumentalnej. Jest to zasługa wielu godzin samplowania przeróżnych dźwięków, jakie może wydobyć z siebie człowiek. Płyta Blood Moon ma inną niż do tej pory u BOKKI melodykę, niespieszne tempo i narrację. Bohaterowie tej opowieści w obliczu zbliżającego się kataklizmu pozostają pochłonięci prywatnymi emocjami, rozterkami, płonnymi postanowieniami oraz rozważaniami nad sensem istnienia. Pieczę nad albumem sprawował uznany producent Bogdan Kondracki, odpowiedzialny za sukcesy wielu polskich artystów, m.in. Dawida Podsiadło, Ani Dąbrowskiej, czy Moniki Brodki. Za koncepcję wizualną wydawnictwa odpowiada Jakub Guzik.

TOMASZ MREŃCA Tomasz Mreńca to znany wśród słuchaczy ambientu artysta, który ceniony jest za oryginalne podejście do muzyki instrumentalnej. Jego elektroniczno-akustyczne kompozycje balansujące na pograniczu gatunków zostały dostrzeżone nie tylko przez odbiorców, ale również przez wielu krytyków muzycznych oraz reżyserów filmowych i teatralnych. Na swoim koncie posiada dwa solowe albumy – wydany w 2016 „Land” oraz „Peak” z 2018 roku. Oba zostały bardzo cierpło przyjęte i były chwalone m.in. przez Bartka Chacińskiego (Polityka), Marka Horodniczego (TVP Kultura), czy też Wojciecha Padjasa (RMF Classic).

Ponadto Tomasz koncertuje z takimi artystami, jak Baasch, NOON oraz Daniel Spaleniak, a także realizuje się jako kompozytor muzyki do spektakli teatralnych, filmów, seriali i innych nieszablonowych projektów. W kwietniu 2021 roku ukaże się jego trzecie autorskie wydawnictwo, zatytułowane „Echo”. Wśród gości na płycie będzie można usłyszeć wspomnianego Daniela Spaleniaka, a także uznaną polską pianistkę Hanię Rani.

HUBERT TAS Producent, dj, nauczyciel muzyki (m.in. przez kilka lat związany z Republiką Rytmu, prowadzący zajęcia DJ dla seniorów "Dziadek do gramofonu", festiwal SCABB w Turku oraz warsztaty w Rosji, Bułgarii, na Ukrainie i na Tajwanie m.in na uniwersytetach Shih Hsin i Tamkang University), kolekcjoner płyt winylowych – związany z muzyką od kilkunastu lat. Współautor 5 albumów: "Passion, music, hip-hop" (2011, z DJ-em Czarnym) / "Time To Build" (2013, z DJ-em Czarnym) / "Roots" (2015) / "Mechanism" (2016, z zespołem The Small Circle) / "Unfinished" (2019).

podobne wydarzenia
  • Koncert

    Sobota, 27 sierpnia 2022, 17:00

    Szyb Prezydent, Chorzów, od 80 zł

    Clouds Fest powraca by unieść Was jeszcze wyżej i przenieść w najodleglejsze zakątki doznań muzycznych. Odwiedźcie nas i odkryjcie imprezy w chmurach - dosłownie!Zapraszamy na wyjątkowy, DODATKOWY, koncert, podczas którego zagrają dla Was: PRO8L3M, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, a o imprezowy klimat zadba duet Flirtini. Widzimy się 27 sierpnia w Chorzowie (Szyb Prezydent - Sztygarka). Oprócz muzycznych uniesień nie zabraknie festiwalowej strefy, gdzie będą czekać na Was różne atrakcje, przestrzeń gastro i przede wszystkim strefa odlotów z naszym festiwalowym balonem! Balon wznosi się już 3 dni przed każdym z koncertów*, by zabrać chętnych w podróż do chmur.
 Clouds Fest to festiwal muzyczny, którego pierwsza odsłona miała miejsce w 2021 roku - czasie, w którym wszystkie wydarzenia w przestrzeni miejskiej zostały zawieszone. W związku z tym koncerty Clouds Fest odbyły się w chmurach, a sceną dla topowych, polskich artystów stał się napełniany gorącym powietrzem balon.
 *Atrakcja uzależniona jest od warunków atmosferycznych. **Wydarzenie tylko dla osób pełnoletnich.