Bombay Bicycle Club [ODWOŁANE]

  • Koncert

Bombay Bicycle Club [ODWOŁANE]

Wtorek, 17 marca 2020

19:00

od 129 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Bombay Bicycle Club wystąpi w Polsce!
Zespół zagra w Warszawie 17 marca 2020 r.

***

Brytyjski indie rockowy zespół Bombay Bicycle Club po sześciu latach wraca do Polski aby 17 marca wystąpić w warszawskim klubie Proxima. Grupa podczas swojego pierwszego klubowego koncertu w Polsce, zaprezentuje nowy materiał z nadchodzącej płyty oraz najchętniej słuchane przez ich fanów kompozycje z poprzednich albumów.

***

Po udanym koncercie w 2014 roku podczas Orange Warsaw Festiwal, muzycy postanowili wrócić do Warszawy w ramach najnowszej trasy promującej nadchodzący album „Everything Else Has Gone Wrong”. Koncert w warszawskiej Proximie będzie ich pierwszym koncertem na trasie i jedynym w Polsce. Od debiutanckiego albumu „I Had The Blues But I Shook Them Loose” minęła dekada, co pchnęło artystów do podjęcia decyzji o reaktywacji zespołu po kilku latach przerwy. Powrót do wspólnego grania zaowocował nowym materiałem płytowym oraz promującą go trasą koncertową.

***

Muzycy z Bombay Bicycle Club z każdym albumem wzbogacają swój wachlarz brzmieniowy. Od momentu wydania swojego pierwszego albumu, zdążyli już skierować się w stronę grania
akustycznego, aby kolejno skręcić w stronę mocniejszych gitarowych riffów i loopów. Piąty i najnowszy studyjny krążek Bombay Bicycle Club (premiera 17 stycznia 2020) to - jak mówi o nim sam zespół - album dla wszystkich, którzy uciekają się do muzyki w chwilach kryzysu. Myślą przewodnią jest tu pocieszenie, osiągane poprzez słuchanie muzyki oraz poczucie nadziei, którą przynosi.

***

W ramach supportu przed Bombay Bicycle Club wystąpi brytyjska grupa Kawala. Brzmienie zespołu to starannie dobrana mieszanka indie folku, elektroniki oraz afro-beatowych rytmów. Największą popularność przyniósł im udział w słynnej serii nagrań kanału Mahogany Sessions.

miejsce

Proxima

Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 99a