Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Ephemera: Boskie Ciała - kolacja - instalacja

 • Jedzenie
 • Polskie
 • Pod dachem
 • Performance

Ephemera: Boskie Ciała - kolacja - instalacja

Czwartek, 16 czerwca 2022

21:00

od 30 zł
informacja organizatora

Boskie Ciała

Jadalna instalacja, muzyka i działania performatywne.

„Boskie ciała” to multidyscplinarne wydarzenie, które odbędzie się w Komunie Warszawa. Zaczniemy od pełnej kolorów, jadalnej instalacji przygotowanej przez Polę Salicką i Polę Sutryk we współpracy z Kobietami Wędrownymi, składającej się z ziół, kwiatów oraz kolacyjnych rytuałów. Za warstwę scenograficzną odpowiedzialna jest ukraińska artystka Planeta. Uczestnicy – chodząc pomiędzy boskimi ołtarzykami – będą dzielić się jedzeniem oraz doświadczać go przy pomocy wzroku, smaku i węchu. Wódki, okowity i piwa do serwowanych dań dopasuje i skomentuje ekipa Browaru Tenczynek

Zmysłem słuchu posłuży się tego dnia amerykański duet Matmos, który stworzy muzykę samplując ze sobą zaserwowane jedzenie i napoje. Następnie rytualnego seta zagra DJ-ka Facheroia. Z kolei razem z queerową artystką Bellą Ćwir zapraszamy na czytanie fragmentów nowego tłumaczenia „W poszukiwaniu utraconego czasu” Marcela Prousta. Skupimy się na początkowych fragmentach powieści, w których narrator opisuje efemeryczne doświadczenia cielesne, ulokowane pomiędzy rzeczywistością i snem. Zapraszamy do wspólnego świętowania najdłuższego dnia w roku.

Wydarzenie dla osób pełnoletnich.

bilety
Osoby z karnetami
od 30
miejsce

Komuna Warszawa

Warszawa, Emilii Plater 31

Grupa artystyczna działająca w budynku dawnej szkoły przy E. Plater 31 w pionierskiej formule społecznej instytucji kultury. Od ponad 30 lat zajmuje się szeroko pojmowanym teatrem, rozumianym jako miejsce przenikania się różnych dyscyplin kultury.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Karnet Ephemera - Ephemera Pass

  Czwartek, 16 czerwca 2022

  Warszawa

  Ephemera to tworzony i produkowany przez zespół Unsoundu festiwal, którego tegoroczna edycja odbędzie się między 16 a 19 czerwca w Warszawie. Jego celem jest łączenie różnych środowisk artystycznych poprzez eksperymentalną muzykę, performans i projekty interdyscyplinarne. Karnet obejmujący wstęp na wszystkie biletowane wydarzenia Festiwalu Ephemera. Dokładny program wydarzeń wchodzących w skład karnetu znajduje się na stronie www.ephemerafestival.com. Karnet obejmuje wstęp na koncerty i performanse w miejscach festiwalowych, jak Komuna Warszawa, Teatr Studio, UCK Alternatywy oraz Jasna 1. Karnet nie obejmuje wejścia na warsztaty i nie gwarantuje miejsca w przypadkuu wyczerpania się puli miejsc na wydarzenia bezpłatne wchodzące w skład programu festiwalu.

 • Ephemera: Community of Grieving / Taras Gembik

  Czwartek, 16 czerwca 2022

  Warszawa

  Dwie prace łączące w sobie muzykę i performans rozpoczną wieczór w Komunie Warszawa.Pierwsza to „Community of grieving” Zosi Hołubowskiej i Julii Giertz. Praca powstała w 2020 roku w ramach online’owej edycji Unsoundu, rok później była prezentowana na żywo podczas festiwalu w Krakowie, a niedawno cała ścieżka dźwiękowa została wydana nakładem Unsoundu. Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć koncert w Warszawie. Twórczynie opisują swój projekt jako dźwiękową ceremonię godzenia się ze stanem zawieszenia. To zarazem medytacja oraz esej inspirowany lamentacjami i nieszporami. W swojej pracy artystki wykorzystują głos, muzykę, choreografię, a także elementy scenograficzne.Wieczór rozpoczniemy poetyckim performansem Tarasa Gembika „O Ziemio utracona, zjaw się, chociażby w chorym śnie” połączonym ze słuchowiskiem Zoi Michailovej. Całość oparta na ukraińskiej poezji oporu. Będziemy szukali słów do wyrażenia tego, co niewyrażalne – okrucieństwa wojny, doświadczenia uchodźctwa i wykorzenienia. Kositiumy przygotuje ukraińska artystka –  Atelier Planeta.

 • Ephemera: Machine Girl (US) / Ecko Bazz (UG) / Alien Body (UA)

  Sobota, 18 czerwca 2022

  Warszawa

  W piątek koncertowy wieczór, w trakcie którego pierwszy w Polsce, długo oczekiwany występ kultowego duetu Machine Girl, grającego mieszankę punka, rave’u, grindcore’u i industrialu. Przed nami także koncert związanego z ugandyjską wytwórnią Nyege Nyege rapera i aktywisty Ecko Bazza, który w swojej twórczości łączy południowo-afrykański hip hop, grime i poezję. Bazz jest znany z żywiołowych występów na żywo. Wydarzenie otworzy popowo-eksperymentalny, elektroniczny duet z Ukrainy - Alien Body, tworzony przez Bohdana Konakova oraz wokalistkę Alian Core.