Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

CHICAGO BLUES SUPERMAN - JAMIAH ROGERS (USA) w ŁODZI

 • Koncert

CHICAGO BLUES SUPERMAN - JAMIAH ROGERS (USA) w ŁODZI

Wtorek, 24 maja 2022

19:00

od 50 zł
informacja organizatora

CHICAGO BLUES SUPERMAN - JAMIAH ROGERS w ŁODZI 24 maja 2022, godz. 19 Klub Scenografia, Zachodnia 81/83

W y s t ą p i ą: JAMIAH ROGERS (USA) - guitar, vocal Aidan Epstein (USA) - bass guitar Jalon Allen (USA) - drums.

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/353271313280303

27-letni JAMIAH ROGERS znany jest w Chicago, jako Blues Superman. "Superman to ktoś, kto koncentruje się na ratowaniu tego, co dobre. Lubię myśleć, że jestem tym dla bluesa" - mówi Jamiah.

Urodził się 21 kwietnia 1995 w Chicago. Jego mama śpiewała, a ojciec, basista, Tony Rogers, był chicagowskim muzykiem bluesowym.

Jamiah wspomina: "Zawsze przesiadywałem w piwnicy - to był mój plac zabaw. Ojciec był gitarzystą bluesowym, i miał własny zespół - The Tony Rogers Band. W czasie prób, siedziałem na schodach, i słuchałem, jak grają. Gdy próba dobiegała końca, zakradałem się do piwnicy, by bawić się instrumentami. Ojciec strofował mnie: "Nie możesz po prostu bawić się czyimś instrumentem, gdy nie jesteś członkiem zespołu". Ale ja byłem ostrożny, i nigdy niczego nie uszkodziłem". Początkowo, mały Jamiah skierował się w stronę perkusji. Znalazł się wówczas w swego rodzaju "potrzasku", z którego nie mógł wyjść przez pewien czas. Grał na perkusji na trzech frontach - w szkole, w kościele, i w zespole ojca.

Gdy miał 7 lat, rodzice zachęcili go do gitary. Ojciec udzielał mu lekcji gry na tym instrumencie. W wieku 9 lat, muzyka stała się dla Jamiaha "pracą na pełen etat" - zakradał się do klubów w całym mieście, by posłuchać bluesa chicagowskiego. Występy Jamiaha, jako nastolatka, przyciągały uwagę całego Chicago. Dzięki temu, przez trzy lata z rzędu otrzymywał tytuł najbardziej utalentowanego dziecka w wieku poniżej 12 lat, nadawany przez kapitułę The Chicago Music Awards. W końcu, zwrócił na siebie uwagę samego Buddy'ego Guya, uznanego bluesmana z Chicago. Nastoletni Jamiah zaczął grać w klubie bluesowym Buddy Guy's Legends, przy Wabash Avenue w Chicago, prywatnym klubie gitarzysty, w którym Guy nadal występuje. "Byłem jednym z najmłodszych, jeśli nie najmłodszym, muzykiem bluesowym w branży" - ocenia Jamiah.

Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah on Fire & the Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem, stworzyli tandem kompozytorsko-producencki. Wydali dwa albumy - "Taking the Stage”(2012) i "Winners Never Quit" (2015). Koncertowali głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale także w Kanadzie, na festiwalach The Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival, oraz w Holandii.

Po trasie we Francji i Szwajcarii, Jamiah wrócił do Stanów, by zająć pierwsze miejsce na Michigan Blues Fest. Krążąc od dzieciństwa wokół gitar, perkusji i basu, Jamiah stał się muzykiem, który potrafi zagrać z łatwością na każdym instrumencie. Jest multiinstrumentalistą - gra na perkusji, gitarze, basie, klawiszach. Jednak największą miłością darzy gitarę i perkusję. Teraz Jamiah robi coś więcej, niż tylko granie nowoczesnej odmiany bluesa i podróże po świecie - studiuje muzykę w Uniwersytecie Stanowym w Chicago. Rogers szydzi z tradycyjnej drogi muzyków, podpisujących kontrakty z wytwórnią płytową. Minęły romantyczne dni bluesa wytwórni Chess Records z Chicago, słynącej z oferowania swoim artystom nowego Cadillaca, i promowania pionierów, jak Chuck Berry, Etta James i Muddy Waters. Zamiast tego, Rogers woli pozostać niezależnym producentem i wydawcą.

"Każdy zasługuje na to, na co sam zapracuje. Jest zbyt wiele osób, które są sławne, ale nie mają nic do pokazania" - mówi Rogers. Podczas, gdy niektórzy widzą bluesową solówkę na gitarze jako sposób na popis, Rogers mówi, że kiedy gra solo, to tak, jakby płakał. "Kiedy płaczesz, robisz dużo hałasu, a nuty są wysokie. Jeśli naprawdę płaczesz, i trzymasz wysoką nutę na strunach, ludzie słyszą, co masz na myśli". Jamiah Rogers ma na koncie jeden album solowy - "Blues Superman" z 2017, oparty na koncepcji super-bohatera, mającego uratować blues, i utrzymać go przy życiu. Młody bluesman często słyszy pytanie, jak widzi przyszłość tego gatunku muzyki. Jego odpowiedź brzmi: "Blues ma się dobrze. Nie ma mowy o umieraniu!".

W 2018 objechał Europę, towarzysząc zespołowi wokalistki, Anniki Chambers, w ramach trasy The New Blues Generation. W maju 2020, po raz pierwszy pojawił się w Polsce i krajach sąsiednich. W 2022 ponowie odbędzie trasę EUROPEAN TOUR, w ramach której wystąpi w Łodzi.

S u p p o r t: Łódzki bluesman KRZYSZTOF CIESIELSKI - guitar, harmonica, vocal.

Wokalista bluesowy i rockowy, tekściarz, twórca piosenek. Człowiek estrady blues-rockowej od 1995, kiedy przystąpił do pierwszego zespołu - Side Road, a następnie Pig Bit (oba zostały opisane w "Encyklopedii Muzyki Popularnej - Blues w Polsce" Marka Jakubowskiego z 1997). Jako dziecko, wychował się na Wschodnim Wybrzeżu USA, w stanach Massachusetts i Maryland, gdzie chłonął nie tylko akcent amerykański, ale i zainteresowania muzyczne swojego ojca, również muzyka i kolekcjonera płyt winylowych, który był od zawsze zafascynowany gatunkami country, bluegrass, rock i blues. Podróżował wraz z rodziną po Stanach. W 1982, w Nowym Jorku, miał okazję usłyszeć pierwszy raz na żywo Johna Lee Hookera. Ojciec dość wcześnie nauczył go grać na gitarze, a później na keyboardach. Tajniki harmonijki ustnej zgłębił samodzielnie, m.in. dzięki warsztatom bluesowym w Polsce, w Bolesławcu i Zakrzewie, w latach 90. Po przeprowadzce do Polski, szlifował literacki język angielski, uczył też innych, pracując jako trener językowy w korporacjach, bankach i różnych firmach, w Warszawie i Łodzi. Nigdy jednak nie pozbył się amerykańskiego akcentu, który na scenie blues-rockowej jest jego dużym atutem. W 2011 założył autorski zespół KayCeeBe (Krzysztof Ciesielski Band), w którym prezentował własne kompozycje. Obecnie jest frontmanem znanego łódzkiego zespołu rockowego Rambo Jet.

G o ś c i e: amerykańscy żołnierze, stacjonujący w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku k/Łodzi O r g a n i z a t o r z y: Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne Ocalić od Zapomnienia oraz Klub Scenografia w Łodzi

B i l e t y: 50 zł w przedsprzedaży / 60 zł w dniu koncertu

Z a p r a s z a m y!

bilety
Pula I
od 50
miejsce
inne wydarzenia w tym miejscu
 • TAU • IKONA TOUR • ŁÓDŹ [ZMIANA DATY]

  Piątek, 20 maja 2022

  Łódź

  Bozon Records oraz Godline z przyjemnością zapraszają na wyjątkowy koncert promujący nowe wydawnictwo TAU pt. "Ikona"Bilety zakupione na koncert w ramach trasy "2020" zachowują ważność i będą upoważniały do wejścia na wydarzenie w ramach "Ikona Tour"W związku z sytuacją epidemiologiczną zastrzegamy sobie prawo do zmiany terminu i lokalizacji.Tau - IkonaPierwszy singiel - https://tiny.pl/7pvc2Drugi singiel feat. Małach - https://tiny.pl/7nlrpTrzeci singiel - https://tiny.pl/7nkw7Zamów płytę tu www.bozonrecords.plOpis płyty: ,,Pierwowzorem ikon były pochodzące z I wieku portrety grobowe odnalezione w Egipcie. Przedstawiały one wizerunek osoby, która po śmierci została pochowana wraz ze swoją ikoną. Współcześnie znane nam ikony przedstawiają wizerunki chrześcijańskich świętych. Koncepcja albumu wyraża tę rzeczywistość w następujący sposób - każdy Człowiek rozpoczyna swoje życie jako Ikona stworzona na Obraz Boga. Zapisujemy ją poprzez czyny, słowa i myśli, a proces tworzenia obrazu naszego życia kończy się wraz z naszą śmiercią. Jakie było życie - taka będzie Ikona. W tytułowym utworze autor płyty zadaje pytanie, które jest rdzeniem tej metafory: ,,Jaka jest Twoja Ikona? Rozświetlona? A może bardzo mroczna - wielka rozpacz...?''. Najnowszy album, to aż 20 utworów i 7 gościnnych występów, które zaskoczą wielu słuchaczy. To m.in. BRO, Małach, Sarius, Zbuku czy ks. Bartczak. Jak prezentuje się Ikona Tau? Przekonamy się już 04.12.2020 r. gdy odbędzie się sklepowa premiera wydawnictwa.Zamów preorder na www.bozonrecords.pl Do zobaczenia pod sceną!

 • Bass Astral TECHNO DO MIŁOŚCI | Łódź

  Niedziela, 29 maja 2022

  Łódź

  **Zapraszam Cię na trasę koncertową ‘Techno do miłości' promującą mój debiutancki album.**Wsłuchaj się w zupełnie nowy rozdział muzycznych historii, które od blisko 7 lat opowiadam polskim słuchaczom. Kompozycje układane aby poruszać emocje, sprawiać radość i ożywiać wyobraźnię. Romantyczne i mocno basowe beaty łączę coraz częściej z brzmieniem klasycznego pianina.Szukam muzyki przyjemnej dla zmysłów, a jednocześnie zaskakującej i nieprzewidywalnej. Tworzę piosenki do tańczenia, lubię melodie i refreny, które zapadają w pamięć. Przy pracy nad tym albumem zaprosiłem do współpracy bliskich mi muzyków, z różnych stron świata i gatunków, aby wydobyć te najlepsze. Gram nieprzerwanie od 14 roku życia i jest to z pewnością miłość.Na koncercie utwory z ‘Techno do miłości’ zamierzam przeplatać z materiałem z całej dotychczasowej twórczości, dlatego możesz się przygotować na naprawdę dobrą imprezę. Do zobaczenia, Bass Astral[https://www.youtube.com/watch?v=z0iGyERHDCg](http://)

 • Bad Taste Recordings Vegas (BCUK) & Pretorians. Scenografia Łódź.

  Sobota, 28 maja 2022

  Łódź

  Witamy ponownie kochane mordeczki.Emocje po naszych urodzinach ( 20 lat Pretorians ) już opadły. A my zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wracamy do Was z kolejną imprezą.Tym razem Postanowiliśmy zaprosić do Łodzi tego oto pana.Właściciel wytwórni Bad Taste Recordings.Wspaniały producent oraz członek doskonale wszystkim znanej legendarnej grupy. Bad Company UK, wydający również w Ram Records.Panie i panowie przed Wami Dj VEGAS.Jeśli nie przeżyliście jeszcze trzęsienia ziemi to wpadajcie do nas. Zagwarantujemy Wam je w 100 %.To będzie potężna noc w naszym klubie z którym podjęliśmy wspaniałą współprace.Tym razem nie zabraknie niczego. Browar będzie lał się strumieniami. Dostarczony w ilościach takich ze nie będziecie w stanie go wypić.Lodówki z napojami będą pękały w zawiasach. Dodatkowo rusza ogromny ogródek pod gołym niebem w mega letnim klimacie, gdzie będziecie mogli odsapnąć i kto wie może odpalimy tam jakieś dodatkowe atrakcje.Wraz z nami jako support zagrają dobrze znane Wam nasze mordeczki, które zjeżdżają się dla Was z różnych zakamarków naszej planety.Zapraszamy serdecznie na noc której nie zapomnicie przed zbliżającymi się sezonem wakacyjnym.Dj'sVegas- Bad Taste Recordings ( UK ) LondonEffective - Pretorians ( UK ) SheffieldSeptimus - Pretorians ( PL ) ŁódźIntelect - Pretorians ( PL ) ŁódźStickorama - Uncle Spliff (PL ) WarszawaAtmosphere - Ketlle Drum ( PL ) ŁódźZENon - 175 BPM ( PL ) ŁódźMc'sManiac - Burning Lion ( IRL ) DublinGraba - Independent ( PL ) ŁódźImpact - Drum Team ( PL ) ŁódźUwaga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pierwsze 100 sprzedanych biletów z pierwszej puli otrzymuje breloczki do kluczy z naszym logiemUWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Startuje Konkurs na set zamykający imprezę. Jeśli chcesz wystąpić z nami to, do 10 maja 2022r ślij 30 min mixu na@:septimuseffective@gmail.comJury w składzie ZENon & Effective wybierze jedno seciwo.UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Chcesz stolik na loży VIP strefa zamknięta powtarzamy akcje.Cena 350 pln min 5 osób w tym macie 0,7 czystej plus ColaRezerwacje pod numer telefonu501 737 163 !!!!!!!Udostępniamy jak ostatnio tylko 5 stolików.Bilety 1-pula 35 pln.Dostępna od 5 kwietnia do 6 maja 2022Pierwsze 100 biletów otrzymuje breloczki do kluczy z naszym logiem.2-Pula 45 plnDostępna od 7 maja do 27 majaW dzień imprezy 60 pln tylko w kasie klubu.

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Pop
  Polskie
  Pod dachem
  Trasa

  Środa, 25 maja 2022, 18:00

  Atlas Arena, Łódź, od 50 zł

  sanah ma wielki zaszczyt zaprosić na wykwintną UCZTĘ! To 11 wyjątkowych koncertów, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym, podczas których Artystce towarzyszyć będzie 10-osobowa orkiestra smyczkowa POLISH SOLOISTS oraz jeden z jej muzycznych idoli*. Informujemy jednocześnie, że w Warszawie UCZTA odbędzie się aż dwa razy – drugi koncert będzie miał miejsce 18.04.2022. Szanowni Państwo, czas wyjąć z szafy suknie, wyprasować koszule i rozpocząć świętowanie! 18.04.2022 Warszawa, COS Torwar 19.04.2022 Warszawa, COS Torwar [SOLD OUT] 30.04.2022 Gdańsk, ERGO Arena 2.05.2022 Poznań, MTP Pawilon 5 7.05.2022 Tarnów, Arena Jaskółka Tarnów 14.05.2022 Gliwice, Arena Gliwice 15.05.2022 Lublin, Hala Globus 22.05.2022 Toruń, Arena Toruń 25.05.2022 Łódź, ATLAS Arena 26.05.2022 Kraków, TAURON Arena Kraków 27.05.2022 Wrocław, Hala Orbita 28.05.2022 Szczecin, Netto Arena **UWAGA!! Na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 lutego 2022 r.,informujemy, że do uczestnictwa w koncertach sanah nie jest wymagany Unijny Certyfikat COVID ani żaden inny dokument potwierdzający fakt bycia zaszczepionym/zaszczepioną. Dotyczy to również biletów zakupionych przed 1 marca 2022 roku.**Link do Rozporządzenia: [https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000473/O/D20220473.pdf](http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000473/O/D20220473.pdf)

 • Koncert
  Elektronika
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Trasa

  Sobota, 12 listopada 2022, 19:00

  Atlas Arena, Łódź, od 139 zł

  Po prawie 10. latach od występu Hardwella na jednym z najważniejszych wydarzeń muzyki elektronicznej - Ultra Music Festival, pionier muzyki tanecznej i dwukrotny DJ nr. 1 na świecie, powrócił na scenę festiwalu zapowiadając nowy album i trasę koncertową "Rebels Never Die". Jesienią 2018 roku, po ponad dekadzie grania na największych festiwalach na świecie, Hardwell ogłosił, że bierze urlop od koncertowania. W poniedziałek 28 marca podczas Ultra Music Festival artysta na dobre powrócił do świata muzyki EDM, gdzie na mainstage przywitało go 150 tysięcy osób. Fani czekali na tę chwilę od ponad trzech lat. Ogłaszając światową trasę koncertową promującą swój nowy album “Rebels Never Die”, Hardwell wykorzystał swój występ na Ultra, aby zaznaczyć nową erę w swojej karierze. Nowy, składający się z 14 utworów album Hardwella, wydany przez jego wytwórnię Revealed Recordings, ma być przełomem w karierze jednej z największych gwiazd muzyki elektronicznej. Krążek ukaże się już 1 kwietnia!Nowa światowa trasa koncertowa “Rebels Never Die” zapewni fanom wyjątkowe, wielowymiarowe doświadczenie. Trasa obejmuje 24 daty na największych scenach w Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej.Hardwell wystąpi 12 listopada w Atlas Arenie w Łodzi.Data: 12.11.2022 Miejsce: Atlas Arena, Łódź Organizator: Follow The Step

 • Koncert
  Rock
  Pop
  Zagraniczne
  Pod dachem
  Trasa

  Niedziela, 30 kwietnia 2023, 18:00

  Atlas Arena, Łódź, od 149 zł

  Avril Lavigne wraca do Polski! Popularna kanadyjska wokalista ponownie odwiedzi nasz kraj po blisko 14 latach. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość hitów i ponad 90 milionów sprzedanych płyt na całym świecie. Ciesząca się dużą popularnością w naszym kraju, Avril Lavigne, po 14 latach od ostatniego koncertu, ponownie wystąpi w Polsce. Już 2 marca 2022 zagra w Łodzi, w Atlas Arenie. Będzie to trzeci występ Lavigne w Polsce - pierwszy odbył się w 2005 roku, a kolejny w 2008.Początki kariery Avril sięgają 2002 roku, kiedy to na rynku ukazał się jej debiutancki album „Let Go”. Promowały go takie single jak „Complicated”, „Sk8er Boi” czy „I’m with You”. Wokalistka szybko zdobyła serca słuchaczy na całym świecie, którzy utożsamiali się z jej muzyką i tekstami. Krążek pozwolił jej podbić rynek amerykański, sprzedając się w ilości szesnastu milionów egzemplarzy, dzięki czemu Lavigne był najlepiej sprzedającą się artystką w 2002. Kolejne albumy „Under My Skin” czy „The Best Damn Thing” tylko umocniły jej pozycję na arenie ogólnoświatowej. O ile pierwszy z nich wypełniony był cięższym, rockowym brzmieniem, i zawierał bardzo osobiste teksty („My Happy Ending”, „Nobody’s Home”), tak kolejny był radykalną zmianą stylu artystki. Promujący go singiel „Girlfriend” stał się hitem w Polsce, jak i na całym świecie. Album zdobył status Złotej Płyty w kraju nad Wisłą.Do tej pory Avril Lavigne wydała 6 albumów studyjnych, oprócz wymienionych wcześniej są to „Goodbye Lullaby” (2011), „Avril Lavigne” (2013) oraz zamykający jej dyskografię krążek „Head Above Water” (2019). Wokalistka napisał również piosenki do filmów „Eragon” („Keep Holding On”) oraz „Alicji w Krainie Czarów” w reżyserii Tima Burtona.W ciągu ostatnich lat artystka współpracowała z Nicki Minaj, We The Kings, MOD SUN, YUNGBLUD oraz Willow Smith, którą wydała w październiku 2021 singiel „G R O W” z Travisem Barkerem. Łącznie na swoim koncie na YouTube ma ponad 5 miliardów odtworzeń.Data: 30.04.2023 r.Miejsce: Atlas Arena, Łódź Wejście: 18:00 Start: 21:00Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin