Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

”Chicagowski wieczór” koncert Jamiah Rogers

  • Koncert

”Chicagowski wieczór” koncert Jamiah Rogers

Piątek, 20 maja 2022

19:00

od 40 zł
Kup bilet
informacja organizatora

20 maja (piątek) Kompleks Sztygarka (Restauracja Prezydent) w Chorzowie

zapraszamy na Wieczór chicagowski w ramach Chorzów Vinyl Festiwal.

O 19.00 główny punkt programu – koncert Jamiah Rogers, a przed i po koncercie do dyspozycji będą chicagowskie smaki. I muzyczne, i kulinarne.

Zaprezentujemy płyty winylowe muzyków wywodzących się bądź nawiązujących do chicagowskiego bluesa, jak Muddy Waters, Buddy Guy czy The Rolling Stones. Do dyspozycji (odpłatnie) będzie kuchnia rodem z USA, a w chicagowski klimat pozwoli nam się też wczuć film dokumentalny, pokazujący Chicago, autorstwa Andrzeja Matysika.

Jamiah Rogers Jamiah urodził się 21 kwietnia 1995 roku na południowych przedmieściach Chicago. Jego mama śpiewała, a tata grał na wielu instrumentach, ale najczęściej wybierał gitarę. W wieku trzech lat Jamiah zaczął grać na perkusji, i to od razu na trzech „frontach”: w szkole, kościele i w zespole ojca (The Tony Rogers Band). Od początku interesowało go łączenie gatunków: bluesa, funku, rocka, reggae, soulu i R&B. Jego idolami szybko stali się: Bob Marley, Jimi Hendrix, Albert King, Freddie King, B.B. King, Howlin’ Wolf i Muddy Waters.

Pomimo iż zaczął od grania na perkusji, w wieku 7 lat rodzice zachęcili go do wzięcia do rąk gitary, a tata zaczął udzielać mu lekcji gry na tym instrumencie. W ten sposób Jamiah, jak jego tata, stał się multiinstrumentalistą. Potrafi grać na perkusji, gitarze, basie, pianinie i organach, ale największą miłością darzy gitarę i perkusję. Swój pierwszy zespół, power trio o nazwie Jamiah on fire & The Red Machine, założył w wieku 15 lat. Grał w nim na gitarze i śpiewał. Wraz z ojcem stanowią tandem kompozytorsko-producencki. Mają na koncie dwa albumy: “Taking the stage”(2012) i “Winners Never Quit”(2015). Koncertują głównie w rodzinnym stanie i kraju, ale występowali też w Kanadzie (na zacnych festiwalach: the Trois-Rivieres en Blues, Ottawa Bluesfest, Montreal International Jazz Festival, Festival International du Blues de Tremblant, czy Sherbrooke Blues & Roots Festival) oraz w Holandii.

W 2018 Jamiah objechał Europę w składzie zespołu wokalistki Anniki Chambers w ramach trasy „the New Blues Generation”. W maju 2020 po raz pierwszy pojawi się w Polsce i krajach ościennych. Jamiah ma na koncie jeden solowy album, „Blues Superman” (2017), oparty na koncepcji super-bohatera mającego uratować bluesa i utrzymać go przy życiu. Jako młody bluesman, Jamiah często słyszy pytanie jak widzi przyszłość bluesa. Jego odpowiedź brzmi: „Blues ma się dobrze; nie ma mowy o umieraniu!”

Jamiah Rogers – gitara & wokal Aidan Epstein – gitara basowa Jalon Allen – perkusja

fotografie promo: Roman Sobus

miejsce

Sztygarka

Chorzów, Ks. Skargi P. 34 d

podobne wydarzenia
  • Koncert

    Sobota, 27 sierpnia 2022, 17:00

    Szyb Prezydent, Chorzów, od 80 zł

    Clouds Fest powraca by unieść Was jeszcze wyżej i przenieść w najodleglejsze zakątki doznań muzycznych. Odwiedźcie nas i odkryjcie imprezy w chmurach - dosłownie!Zapraszamy na wyjątkowy, DODATKOWY, koncert, podczas którego zagrają dla Was: PRO8L3M, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, a o imprezowy klimat zadba duet Flirtini. Widzimy się 27 sierpnia w Chorzowie (Szyb Prezydent - Sztygarka). Oprócz muzycznych uniesień nie zabraknie festiwalowej strefy, gdzie będą czekać na Was różne atrakcje, przestrzeń gastro i przede wszystkim strefa odlotów z naszym festiwalowym balonem! Balon wznosi się już 3 dni przed każdym z koncertów*, by zabrać chętnych w podróż do chmur.
 Clouds Fest to festiwal muzyczny, którego pierwsza odsłona miała miejsce w 2021 roku - czasie, w którym wszystkie wydarzenia w przestrzeni miejskiej zostały zawieszone. W związku z tym koncerty Clouds Fest odbyły się w chmurach, a sceną dla topowych, polskich artystów stał się napełniany gorącym powietrzem balon.
 *Atrakcja uzależniona jest od warunków atmosferycznych. **Wydarzenie tylko dla osób pełnoletnich.