Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Cinema vs Cancer: Sundance Shorts [SOLD OUT]

 • Film

Cinema vs Cancer: Sundance Shorts [SOLD OUT]

Sobota, 21 grudnia 2019

18:00

od 25 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

To ostatnia szansa, żeby obejrzeć w Warszawie najlepsze szorty z festiwalu Sundance!

Tym razem, w ramach kolejnego pokazu filmów krótkometrażowych fundacji Cinema vs Cancer, spotkamy się w jednej z warszawskich galerii sztuki. Ponieważ jeden z filmów opowiada o muzeum - przed pokazem zapraszamy Was na oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Miejsce wydarzenia ujawnimy na dzień przed pokazem, ale odbędzie się w "okolicach" centrum.

Naszą misją jest wsparcie kobiet chorych na raka piersi poprzez zbieranie funduszy na wyjątkowych pokazach filmowych. Tym razem mamy dla Was prawdziwą petardę - selekcję najciekawszych produkcji z tegorocznej edycji festiwalu Sundance.

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe - w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje.

Od wielu lat Festiwal Sundance traktuje filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

HARMONOGRAM:
18:00 - Wejście
18:30 - Oprowadzanie kuratorskie
19:00 - Pokaz filmowy

PROGRAM FILMOWY:

* Sometimes I Think About Dying
Stany Zjednoczone, 12 minut. Reżyseria: Stefanie Abel Horowitz, Scenariusz: Stefanie Abel Horowitz, Katy Wright-Mead, Kevin Armento.
Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.

* Brotherhood
Kanada, Tunezja, Katar, Szwecja, 25 minut. Scenariusz i reżyseria: Meryam Joobeur.
Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.

* The Minors
Stany Zjednoczone, 10 minut. Scenariusz i reżyseria: Robert Machoian.
Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.

* Acid Rain
Polska, 26 minut. Scenariusz i reżyseria: Tomek Popakul.
Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

* Fast Horse
Kanada, 13 minut. Scenariusz i reżyseria: Alexandra Lazarowich
Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.

* Muteum
Estonia, Hong Kong, 4 minuty. Scenariusz i reżyseria: Äggie Pak Yee Lee.
Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji - muzeum sztuki.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE W WYDARZENIU NA FACEBOOKU: facebook.com/events/2401109933334528/

inne wydarzenia w tym miejscu
 • SBM FFestival vol. 5

  SBM FFestival vol. 5

  Czwartek, 26 sierpnia 2021

  Warszawa

  SBM FFestival powraca w 2021 roku!Przed nami piąta jubileuszowa odsłona największego święta fanów SBM Label. Tym razem jednak, w przeciwieństwie do poprzednich edycji, wydarzenie przyjmie zupełnie nową formułę. Po raz pierwszy odbędzie się ono latem w plenerze, a dodatkowo czekają nas aż 2 dni koncertów i wydarzeń towarzyszących! 25 i 26 czerwca usłyszycie na żywo wszystkich artystów SBM Label, którzy znowu razem wystąpią na scenie, ale nie zabraknie także gości specjalnych, których ogłosimy w późniejszym terminie. Na terenie wydarzenia pojawi się także dobrze znany SBM Space, który wraz z tematycznymi strefami możecie kojarzyć z poprzednich edycji. Oprócz regularnych biletów w sprzedaży znajdziecie także wejściówki PREMIUM przeznaczone dla największych fanów SBM. Zapewnią wam one m.in dostęp do specjalnych materiałów związanych z wydarzeniem, wśród których znajdziecie wyjątkowe festiwalowe grafiki oraz materiały zza kulis tak wielkiego przedsięwzięcia jakim od paru lat jest SBM FFestival. Dedykowana zakładka już wkrótce pojawi się na stronie internetowej festiwalu. Jest na co czekać!Formularze akredytacyjne foto wideo oraz te dla wolontariuszy są już dostępne.

podobne wydarzenia
 • Film

  Czwartek, 14 kwietnia 2016, 15:00

  Kino Luna, Warszawa, od 13.00 zł

  Nadchodząca wystawa poświęcona zmarłej trzy lata wcześniej fotografce wojennej, Isabelle Reed, ściąga do rodzinnego domu najstarszego syna, zmuszając go do spędzenia czasu ze swoim dawno niewidzianym ojcem Genem i bratem, Konradem. Gdy ta trójka spotyka się pod jednym dachem, Gene desperacko próbuje odnowić kontakt z synami. Przeszkodą okaże się jednak niechęć starszego syna do rodzinnej integracji i dziwne zachowanie Konrada, które wykracza poza zwykły bunt nastolatka. Dodatkowe problemy pojawią się, gdy reporter pracujący nad artykułem o Isabelle, będzie chciał ujawnić prawdziwe okoliczności jej śmierci, skrywane do tej pory w tajemnicy. Jednak czy wszyscy pamiętają tę śmierć ? i samą Isabelle ? tak samo?Strefa Going | 12 rząd, miejsca od 8 do 13

 • Film

  Czwartek, 14 kwietnia 2016, 16:15

  Kino Luna, Warszawa, od 19.00 zł

  Paryż, 1920 rok. Marguerite Dumont to zamożna kobieta, miłośniczka muzyki, w szczególności opery. Choć nie potrafi dobrze śpiewać, uwielbia raczyć swych przyjaciół wykonaniami utworów Mozarta, Pucciniego czy Purcella. Jej mąż i znajomi utrzymują ją w przekonaniu, że wychodzi jej to świetnie. Problem pojawia się, gdy po jednym z dobroczynnych bali zorganizowanych przez Marguerite, na którym gospodyni nie omieszkała wykonać kilku arii, pewien krytyk, okrutnie z niej drwiąc, pisze pochlebną recenzję na jej temat. Nieświadoma ironii, zachęcona "dobrym" słowem Marguerite postanawia wystąpić na operowej scenie przed dużą publicznością. Rozpoczynają się gorączkowe przygotowania, które skończyć mogą się katastrofą.