Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Control Room

  • Sztuka

Control Room

Sobota, 7 września 2019

19:00

Kup bilet
informacja organizatora

Control Room to poszukiwanie związków między architekturą a dźwiękiem. Miasto ulega ciągłym metamorfozom. Stare miejsca sąsiadują z nowymi. To, co było rzeczywistością, odchodzi w niepamięć, by po czasie znów stać się aktualne.

Mleczny Piotr, ostatni budynek położony na terenie dawnej Stoczni Cesarskiej (Stocznia Cesarska), to ważna część XIX- i XX-wiecznej historii regionu oraz świadectwo jego industrialnej przeszłości. 6–7 września stanie się obiektem jedynej w swoim rodzaju interwencji dźwiękowej.

Control Room to prezentacja nowych brzmień z Gdańska i Gdyni: od muzyki eksperymentalnej przez jazz i ambient po field recording. Zaproszeni artyści będą pracowali z przestrzenią, nie ingerując w jej parametry. Nie chodzi o rearanżację miejsca, lecz muzyczną odpowiedź na zastane warunki, przede wszystkim architektoniczne.

Forma i historyczny kontekst miejsca, będącego obecnie siedzibą galerii WL4 – Przestrzeń sztuki, zachęcają do dźwiękowej oraz muzycznej interpretacji. Koncerty, sety dźwiękowe i wykłady umożliwią kreatywne zwiedzanie budynku, w tym niedostępnych wcześniej pomieszczeń. Punktem wyjścia interwencji jest uznanie dźwięku za równie namacalny co wyjątkowa konstrukcja Mlecznego Piotra.

PROGRAM

6.09 / piątek / 19:00

dr inż. Waldemar Affelt (Zakład Konserwatorstwa UMK) Nowa Ziemia feat. ate Mikołaj Trzaska

7.09 / sobota / 19:00

Filip Szałasek Paweł Rucki / Emiter Izabela Dłużyk

Koncepcja wydarzenia: Marcin Dymiter, Łukasz Głowała (WL4 - Mleczny Piotr), Diana Lenart (Fundacja Pura), Filip Szałasek (fight!suzan)

Opracowanie graficzne: Fontanna Witkowska