Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Cool Cat Backstage Boys: churros!

  • Warsztat
  • Online
  • Free

Cool Cat Backstage Boys: churros!

Czwartek, 3 grudnia 2020

19:00

0/69 zł
informacja organizatora

MASTER CLASS DRUGA EDYSZYN! by Bartosz Jakubowski (Defakapator) i Kuba Kaftański (Szef Kuchni)! Zapraszamy do Szkoły Gotowania!

Na nasz drugi super ekskluzywny live cooking wybraliśmy CHURROS! TAK! Niektórzy mówią, że to najbardziej kaloryczny deser świata ale kto by ich słuchał! Smażone takie-jakby palucho-pączki posypane cukrem z cynamonem i umoczone w czekoladzie - na nasze oko jakieś max 15kalorii.

Taka notatka co to jest to churros ściągnięta ze strony mojewypieki.com : Hiszpański przysmak, popularny w wielu krajach świata m.in. Ameryki Łacińskiej, USA, Francji, Portugalii, Australii… Churros często są podawane na śniadanie z gorącą czekoladą lub sprzedawane wprost z ulicy przez przydrożnych handlarzy. Przepis opiera się na cieście parzonym (choć oryginalnie ciasto bywa ziemniaczane), które smażone jest w głębokim tłuszczu do chrupkości (jak ‚gniazdka’), a następnie posypywane cukrem. W Urugawaju na przykład, churros podawane są na wytrawnie, z roztopionym serem.

WAŻNE RZECZY: Możecie oczywiście otworzyć chipsy i dobrze się bawić oglądając wygibasy chłopaków. Ale zapraszamy, żebyście CHURROS zrobili z nami! Żeby ułatwić wam zadanie, przygotowaliśmy pakiet produktów, których potrzebujecie do przygotowania tego dania. Będzie można je zamówić u nas z dowozem, od wtorku od 16.00 przez platformę knajp.pl/thecoolcattr lub knajp.pl/thecoolcatsolec albo odebrać osobiście z The Cool Cat TR na Marszałkowskiej 8 lub The Cool Cat na Solec 38.

W pakiecie będzie: 2x rękaw cukierniczy końcówka do rękawa (tzw. tylka) drewniana łyżka słoik z kremem z białej czekolady słoik z karmelem miso słoik z kokosowym słonym karmelem cena zestawu: 69zł

Oprócz tego potrzebujecie (ale pewnie macie w domu): masło kostka cukier biały kryształ min. 0,5kg mąka pszenna 1kg cynamon mielony 1op mleko tłuste 1L szklanka do odmierzania sól min. 1/2 litra oleju do smażenia 4 jajka 2 miski MIXER 2 garnki papier do pieczenia ręczniki papierowe Myślimy, że całe gotowanie będzie trwało z godzinę maksymalnie (ale tym razem naprawdę!). Be there or be square!

miejsce

Online

Internet

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.