Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Crossfaith | Kraków

 • Koncert
 • Zagraniczne
 • Pod dachem
 • Metal

Crossfaith | Kraków

Wtorek, 8 listopada 2022

19:00

od 79 zł
informacja organizatora

Nadciąga bunt maszyn! Japoński Crossfaith zagra jesienią w Polsce.

Soundtrack do cyber-apokalipsy. Tworzący wysokooktanowy blend metalcore’u, industrialu i dubstepu japoński kwintet Crossfaith wystąpi jesienią na dwóch koncertach w naszym kraju - 7 listopada w warszawskiej Hydrozagadce zaś 8 listopada w Krakowie, w klubie Molo.

Zaczynali jako numetalowy coverband, szybko jednak doszli do wniosku że chcą tworzyć własną muzykę. W roku 2006, w pięcioosobowym składzie, już jako Crossfaith wyruszyli z Osaki na podbój Japonii, a później i świata. Grupa wydała swoją debiutancką EPkę, „Blueprint of Reconstruction”, w 2008r., zaś rok później, nakładem japońskiej wytwórni Zestone Records, długogrający debiut „The Artificial Theory for the Dramatic Beauty”. W tym czasie Crossfaith utrzymywali też rygorystyczny harmonogram koncertów, występując przede wszystkim jako zespół supportujący, grając m.i.n przed grupami Hatebreed, The Used czy Machine Head.

W 2011 r. Crossfaith przypuścili udany atak na uszy publiczności w USA - ich druga płyta „The Dream, the Space”, ukazała się w amerykańskim labelu Tragic Hero Records i otworzyła grupie drogę do kariery na Nowym Kontynencie. W tym też czasie Crossfaith wypracowali swój własny, biczujący dźwiękiem słuchacza styl, równie precyzyjny i mechaniczny co agresywny i brutalny. Na dobre w ich brzmieniu zadomowiła się elektronika, a w warstwie lirycznej wizje dystopijnej przyszłości. Nagrany w tym duchu trzeci album Crossfaith, „Apocalyze”, został wydany w 2013 r. i poprzedzony został singlami „The Evolution” i „We Are the Future”. Zespół dalej eksperymentował z muzyką, a zapowiedzią zmian okazał się singiel „Madness”, na którym usprawnili połączenie hardcore'u i elektroniki z czystszymi aranżacjami i większą ilością wokali.

Pod koniec 2015 roku zespół wydał „Xeno (Razor & Tie)” - album koncepcyjny o sztucznej inteligencji, która przejmuje ludzki umysł, z gościnnymi udziałem Caleba Shomo (Beartooth) i Benji’ego Webbe’a (Skindred). Koncepcyjny charakter narracji zachowali również na ostatnim, wydanym w 2018 r. Albumie, “Ex-Machina”, opowiadającym o buncie przeciwko autorytarnej klasie rządzącej dysponującej sztuczną inteligencją. W nagraniach wzięli udział industrialni hip-hopowcy Ho99o9. oraz od frontman Enter Shikari, Rou Reynolds.

Crossfaith zaprezentują swą mroczną wersję przyszłości na dwóch koncertach w - 7 listopada w warszawskiej Hydrozagadce i 8 listopada w Krakowie, w klubie Molo.

bilety
Pula 1
od 79
miejsce

Klub Molo

Kraków, Centralna 41a

MOLO to nowa, kreatywna przestrzeń eventowa na kulturalnej mapie Krakowa. Zapraszamy na koncerty, festiwale muzyczne, kabaretony i stand-upy. Na niemal 2000 m2 znajdują się dwie sceny, ogromny, doskonale wyposażony bar oraz punkty gastronomiczne. Wpadajcie. U nas nie zabraknie miejsca dla nikogo. Prowadzony przez doskonale wykwalifikowany zespół obiekt staje na szczycie najlepszych imprezowych miejsc w naszym kraju.

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Czwartek, 13 października 2022

  CARPENTER BRUT potrząśnie Krakowem!Wiemy jaką w Polsce popularnością cieszy się twórczość Carpenter Brut, dlatego do warszawskiego koncertu francuskiego muzyka postanowiliśmy dołożyć kolejny występ, tym razem w Krakowie! Brawurowo łączący nieraz skrajne, ale wywodzące się z lat 80-tych estetyki producent wystąpi 13 października 2022 r. w krakowskim klubie Molo. Bilety już do nabycia.Synthpop, trash metal, neony, horrory klasy B i zajechane taśmy VHS. Po czterech latach, ze 130 występami trasy Leather Patrol Tour na koncie, Carpenter Brut powraca z drugą częścią koncertowej trylogii: Leather Terror Tour. Opowiedziana na drugim, wydanym w 2018 r. albumie “Leather Teeth” historia wchodzi w nowy etap. Oto jej bohater, Bret Halford, staje się żądnym krwi seryjnym mordercą. Koncertując w różnych miastach ze swoim zespołem Leather Patrol poluje on równocześnie na swoich prześladowców ze szkolnych lat…Zapowiada się więc mroczny, pełen zabójczych riffów ale też chwytliwych numerów i tanecznej energii show, nie tylko dla maniaków ejtisowej nostalgii!Carpenter Brut wystąpi 13 października w krakowskim klubie Molo a dzień później, 14 października, w warszawskiej Progresji.

 • Czwartek, 17 listopada 2022

  Low Roar powraca na trasę!17.11.22 Molo, Kraków 20.11.22 Niebo, Warszawa Wszystkich fanów Low Roar spieszymy poinformować, że artysta ogłosił właśnie nowe daty polskich koncertów! Na mapie zabraknie co prawda Gdańska, odbędą się za to zaplanowane występy w Krakowie (17.11, Molo) oraz w Warszawie (20.11, Niebo). Wszystkie zakupione dotąd bilety zachowają naturalnie swoją ważność w nowych datach. Wejściówki w cenie 69 zł są wciąż dostępne. Low Roar to muzyczna wizja Ryana Karaziji. Artysta urodził się i spędził młodość w Kalifornii, tam też stawiał pierwsze muzyczne kroki, grając w różnych zespołach. W 2010 r. przeniósł się na Islandię, gdzie nagrał debiutancki album zatytułowany po prostu „Low Roar”. W 2014 r. ukazał się jego kolejna płyta, „0”. Album zyskał uznanie zarówno fanów, jak i krytyków, a Ryan zaczął koncertować na całym świecie. Muzyka Low Roara przeobraża momenty samotności w zwiewne, ambientowe dźwięki łączące się w peaniczne melodie. Nic dziwnego, że oczarowała kultowego japońskiego twórcę gier wideo Hideo Kojima, gdy usłyszał ją przypadkiem podczas pobytu w Rejkiawiku. Japończyk następnie wykorzystał dwie piosenki Low Roara – „I’ll Keep Coming” i „Easy Way Out” w trailerach swojej słynnej gry Death Stranding. Karazija spędził większość 2016 roku na podróżach po Islandii, Szwecji, Polsce i Meksyku by ostatecznie osiąść w Warszawie. W owym czasie starannie zbierał melodie, które ostatecznie stały się jego trzecią długogrającą płytą, zatytułowaną „Once In A Long Long While”. „ross.”, czwarty album artysty, inspirowany brzmieniami ambientu i dream popu ukazał się w dwa lata temu, zaś Najnowsze dzieło Karaziji, „maybe tomorrow”, ujrzało światło dzienne w zeszłym roku. Jak zwykle w przypadku Low Roar, muzyka na płycie przynosi potężny ładunek trudnych emocji - od tęsknoty, przez pragnienie, po brak nadziei i lęk. Każdy dźwięk nagrany na „maybe tommorow”, każde słowo tekstu to próba dotarcia prosto do serca słuchacza. O sile twórczości Low Roar będziemy mogli się przekonać podczas każdego z trzech koncertów, jakie artysta zagra w naszym kraju. Zobaczyć go będzie można 17.11 krakowskim klubie Molo i 20.11 w Niebie w Warszawie

 • Sobota, 22 października 2022

  NARCYZ WPADA DO TWOJEGO MIASTA!noSleep & GUGU zapraszają na solowy koncert Chivasa w Krakowie.Wydarzenie jest częścią trasy koncertowej młody say10 tour.Bilety:I pula - 59 PLNII pula - 69 PLNIII pula - 79 PLNchivas - anyżowe żelkihttps://www.youtube.com/watch?v=J7UX0Zi4ATAchivas - narcyzhttps://www.youtube.com/watch?v=YpPHmjek9nkWstęp 15+Poniżej tylko z pełnoprawnym opiekunem.[Chivas – młody say10 tour](https://goingapp.pl/polecamy/chivas)

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Zagraniczne
  Trasa

  Środa, 30 listopada 2022, 18:00

  Klub Studio, Kraków, od 100 zł

  Tommy Cash, estoński artysta definiujący swoją muzykę jako post-soviet rap, zdobył popularność dzięki singlowi “Winaloto”, który do dziś jest jednym z najpopularniejszych utworów rapera. Tommy’ego Casha wyróżnia silny, wręcz przerysowany europejski akcent, ekscentryczny wizerunek oraz kontrowersyjne teledyski, w których realizacji bierze aktywny udział.„ZUCCENBERG”https://youtu.be/AgAjaG7zcsM Tommy Cash jest również jednym z nielicznych europejskich raperów, którzy osiągnęli tak globalny sukces. W lutym artysta wyrusza w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Następnie uda się do Europy by zagrać między innymi w Polsce. W 2021 roku artysta wystąpił w Chorzowie w ramach drugiej odsłony Fest Festivalu. Podczas koncertu do artysty dołączył Quebonafide, z którym wykonali ich wspólny utwór “Benz-Dealer”.Gościem specjalnym na polskiej odnodze World Tour 2022 będzie Jacuś – jedna z najbardziej oryginalnych i nieszablonowych postaci na polskiej scenie rapowej. Artysta dba o każdy szczegół swojej twórczości – zarówno muzyczny jak i wizualny. Jego utwory osiągają milionowe odtworzenia w Internecie i ma na koncie współprace zarówno z polskimi legendami rapowymi jak Tede czy przedstawicielami nowej fali jak Young Leosia. W maju tego roku premierę miała jego najnowsza płyta „Prezes”. „PIĄTEK WIECZÓR”https://youtu.be/FAUgk8lezn8[Tommy Cash featuring Jacuś WorldTour 2022](https://goingapp.pl/polecamy/tommycash)

 • Koncert
  Elektronika
  Polskie
  W plenerze

  Piątek, 5 sierpnia 2022, 19:00

  HYPE PARK, Kraków, od 59 zł

  Brakuje Wam festiwalowego klimatu, a lato spędzacie w mieście? Nasz miejski festiwal Lato na Kamiennej przychodzi z pomocą! W tym roku ulica Kamienna stanie się koncertowym sercem Krakowa, miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych. Festiwalowe miasto w mieście!Najciekawsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności w industrialnych halach Kamiennej12, a otaczający je HYPE PARK stanie się najprawdziwszym miasteczkiem festiwalowym. Uliczne żarcie, muzyka na żywo, drinki w strefach Waszych ulubionych alkoholi - moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność, najlepiej przeżyć to samemu!Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

 • Koncert
  Pop
  Polskie
  W plenerze

  Poniedziałek, 15 sierpnia 2022, 19:00

  HYPE PARK, Kraków, od 49 zł

  Brakuje Wam festiwalowego klimatu, a lato spędzacie w mieście? Nasz miejski festiwal Lato na Kamiennej przychodzi z pomocą! W tym roku ulica Kamienna stanie się koncertowym sercem Krakowa, miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych. Festiwalowe miasto w mieście!Najciekawsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności w industrialnych halach Kamiennej12, a otaczający je HYPE PARK stanie się najprawdziwszym miasteczkiem festiwalowym. Uliczne żarcie, muzyka na żywo, drinki w strefach Waszych ulubionych alkoholi - moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność, najlepiej przeżyć to samemu!Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin[LATO NA KAMIENNEJ 2022](https://goingapp.pl/polecamy/latonakamiennej)