DKF Zamek Online: Co z tą polską kinematografią?

  • Spotkanie

DKF Zamek Online: Co z tą polską kinematografią?

Środa, 13 stycznia 2021

20:30

Free

Styczeń 2021, czas podsumowań. Zeszły rok nie rozpieszczał nas na żadnym polu, również pod kątem polskich premier, które albo nie mogły się odbyć, albo odbywały się tuż przed zamknięciem kin. Wielu dystrybutorów szybko przeniosło swoje filmy na platformy streamingowe, ale i Netflix dostarczył nam pierwszych, rodzimych produkcji oryginalnych, z których ostatnia ukazała się tuż przed Sylwestrem.
Skorzystajmy więc z okazji i porozmawiajmy o kierunkach, jakie można zaobserwować w polskich produkcjach ostatniego roku i podywagujmy na temat przyszłości.
Dyskusje odbywają się na platformie ZOOM (ten sam link do wszystkich spotkań). Filmy trzeba obejrzeć we własnym zakresie. Wszystkie omawiane tytuły znajdują się na platformie Netflix.

13.01., g. 20.30
WSZYSCY MOI PRZYJACIELE NIE ŻYJĄ,
reż. Jan Belcl, Polska 2020, 96'
Impreza sylwestrowa grupy młodych ludzi szybko przeradza się w wielki dramat, podczas którego kończą się nadzieje na miłość, a tajemnice wychodzą na jaw.

20.01., g. 20.30
EROTICA 2022, reż. Olga Chajdas, Anna Jadowska, Kasia Adamik, Anna Kazejak, Jagoda Szelc, Polska 2020, 137'
Powiązane historie o kobietach, które próbują się odnaleźć w dystopijnej przyszłości — świecie seksu jako obowiązku, emocjonalnej represji i patriarchalnej dominacji.

27.01., g. 20.30
W LESIE DZIŚ NIE ZAŚNIE NIKT, reż. Bartosz M. Kowalski, Polska 2020, 105'
Grupa nastolatków przyjeżdża na obóz przetrwania, gdzie ścierają się z dwoma zdeformowanymi kanibalami.