Dolina Bogów | reż. Lech Majewski; z rolą Johna Malkovicha

  • Film

Dolina Bogów | reż. Lech Majewski; z rolą Johna Malkovicha

Środa, 28 października 2020

20:30

od 0 zł
Kup biletundefinedGoing.

Nowy film mistrza polskiego kina Lecha Majewskiego, z gwiazdami światowego formatu w rolach głównych (m.in. John Malkovich, Josh Hartnett i Berenice Marlohe.
----
W tytułowej „Dolina Bogów” krzyżują się trzy wątki narracyjne, które prowokują widza do własnych interpretacji. Legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny Valley of the Gods pełna bogatej symboliki i archetypów, historia najbogatszego człowieka globu Wesa Taurosa (John Malkovich) i tajemniczej Karen Kitson (Berenice Marlohe) oraz losy narratora filmu Johna Ecasa (Josh Hartnett), pisarza, który zmaga się z własnymi problemami...
----
„Dolina Bogów” Lecha Majewskiego („Młyn i Krzyż”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich”, „Wojaczek”) to artystyczna uczta wykraczająca poza tradycyjny obraz filmowy. Historia o bogach ukrytych w górach oparta na legendzie plemienia Navajo, hipnotyzuje zdjęciami, które reżyser współtworzył razem z Pawłem Tyborą („Onirica”) w Valley of the Gods w stanie Utah w USA oraz muzyką skomponowaną przez laureata Oscara® - Jana A.P. Kaczmarka. Zdjęcia do filmu powstawały także w studiach filmowych CeTA we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar.
----
Tytuł polski:
Dolina Bogów
Tytuł oryginalny
Valley of the Gods
Gatunek
Dramat
Język
angielski (napisy polskie)
Reżyseria:
Lech Majewski
Obsada
Josh Hartnett, John Malkovich, Bérénice Marlohe
Rok produkcji
2019
Kraj produkcji
Luksemburg, Polska, USA
Czas trwania
131 min.

miejsce

Kino Muranów

Warszawa, Ul. Generała Andersa 5