Domowe muzeum. Co mi w duszy gra online

  • Warsztat

Domowe muzeum. Co mi w duszy gra online

Niedziela, 25 października 2020

11:00

od 15 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Domowe muzeum. Co mi w duszy gra online
Zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym
Niedziele, godz. 11.00
Koszt: 15 zł/osoba
Bilety: www.bilety.nifc.pl
Wrzesień-październik
Jak przenieść melodię i rytm na płótno malarskie? „Co mi w duszy gra. Chopinowi Duda Gracz” to wystawa czasowa, którą od lipca możemy oglądać w Żelazowej Woli. Prezentuje ona wyjątkową kolekcję prac malarza, który każdemu utworowi kompozytora poświęcił obraz. Podróżował do wielu mniejszych polskich miejscowości, w tym również tych odwiedzanych przez Fryderyka i słuchając muzyki artysty, odmalował rodzimy krajobraz. Jak wygląda on oczami malarza? Czym Duda Gracz się zachwycał? Za czym tęsknił? Czym się martwił? Poznamy jego prace, posłuchamy utworów muzycznych i wybierzemy się w podróż śladami kompozytora i malarza. Odkryjemy nieskończone światy brzmień, radosne i śpiewne, a także mroczne i niepokojące. Stworzymy własne improwizacje muzyczne oraz prace plastyczne zainspirowani muzyką Chopina jak malarz. Zapraszamy na muzyczne, plastyczne i podróżnicze zajęcia!
27 września: Malarz i kompozytor w podróży
10 października: Kalejdoskop nastrojów. Preludia Chopina
11 października: W pracowni malarza
25 października: Nie tylko ćwiczenia. Etiudy Chopina
Szczegóły w Regulaminie wydarzeń edukacyjnych online. Zapisanie się na Wydarzenie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.