Domówka 2019/2020

  • Impreza

Domówka 2019/2020

Wtorek, 31 grudnia 2019

20:00

od 60 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Cześć,

jak co roku zapraszamy w ostatni dzień grudnia na naszą forumową Domówkę. Idąc tropem zeszłego - znów przygotowaliśmy dla Was dwie sceny!

I SCENA - FORUM PRZESTRZENIE

*** YE: SOLAR

Na początku XXI w Random Rodos, Steve Bass i Groovemaster w Berlinie rozpoczęli działalnośc pod szyldem YE: SOLAR. Ich celem było wykonywanie muzyki improwizacyjnej i tworzenie własnego repertuaru z jedną wizją artystyczną - połączenie jazzu, deep house'u i elektro.

W 2007 Ye:Solar zostali nominowani do nagrody World Wide Winners w BBC RadioOne. Znani są także ze współpracy z kultowym kolektywem Djskim Jazzanova.

Jednak Ye: Solar to przede wszystkim wulkan energii na koncertach. Formacja serwuje mieszankę jazzu, elektroniki, hip hopu oraz dubu.

*** JAZZTKO w składzie: Kuki Monstah, Dj Late, Sushkin (trąbka), Señor Efebo (instrumenty perkusyjne)

Jazztko to zasłużony łódzki cykl imprez bardzo tanecznych.
Jego twórca to Kuki Monstah, kojarzony wcześniej m.in. z Soul Confectionery, Strange Fruit i funkłakówkłębek, a także organizacji polskich występów Mop Mop, Jelly Jazz, Dja Dusty, Nika Westona czy zespołu 6ix Toys. W Krakowie regularnie odwiedzał z winylami Pauzę i Ministerstwo. Wspomaga go znany Krakusom choćby z audycji w Radiofonii czy rezydentur w Ministerstwie, Rozrywkach 3 i Łodzi Kaliskiej DJ Late.

Mieszają ze sobą kawałki oscylujące wokół takich rdzeni jak #Funk, #Soul, #Jazz, #Afrobeat, #Disco i #HipHop ale czasami ich satelity wylatują trochę dalej w kosmos. Najważniejszy jest funkowy groove, radość wspólnego melanżu i to coś, co pozwala uczestnikom zawirować z uśmiechem w tańcu.
Muzykę z płyt bardzo często uzupełnia żywy instrument (Sushkin, Dominik Trębski, Senhor Efebo, Shambalaya) lub praca malarza (Tyber, Etam Crew, Saiko, Gregor, Ciah-Ciah).
Kręci się to wszystko już grubo ponad 10 lat, a przez ostatnie sezony zaproszenie Kukiego przyjęli m.in. Mr. Confuse, Dj Mysterons, Daniel Drumz & Mr. Krime, Marc Hype & Jim Dunloop, Envee, Papa Zura, Ojciec Karol, zespół MA, Burn Reynolds, DJ Superficial, DJ Boogie, Miściak, Rewelacyjny Luciano & Doktór Plama, DJ Stosunkowo Dobry, Piękni Chłopcy (Animisiewasz Startt i Sid Pong), DJ Spike, Cpt. Sparky, Kid Buttons, Mako Boko, Przaśnik, Pat Patent, Pancho, Disco Bukkake i inni.

Suhy vel Sushkin to trębacz-sztukmistrz z Lublina, który - gdy już oderwie się od ustnika - nie odchodzi od mikrofonu i zmienia się w polskiego Jamesa Browna dalej buchając ze sceny pozytywną, funkową energią przesyconą wschodnim temperamentem.
Współzałożyciel legendarnego funkowo-acid-jazzowego zespołu BlooZbir, z którym w 2000r. wydał płytę „Looblin Funk”. Poza tym członek Koolor Squadu, a dorywczo trąbił także na Sepukulturze (projekt Ojca Karola znany z emisji w Solid Steel czyli audycji duetu Coldcut z legendarnej Ninja Tune) oraz np. na płytach zespołów Czarno-Czarni i Back Beat. Wystąpił również w nagranym przez Break Da Funk singlu Tajniak. W ostatnim czasie skupiony głównie na swoim projekcie Lublin Street Band czyli 10-osobowej dętej orkiestrze marszowej znanej choćby z występów na scenie radiowej "Trójki".
LSB - https://www.youtube.com/watch?v=ZKkfb6gUKzo
Bloo Zbir - https://www.youtube.com/watch?v=JhEswG9bnqA
Koolor Squad - https://www.youtube.com/watch?v=VlpUXhhMkps
Tajniak - https://www.youtube.com/watch?v=yfW7Xkes6Lk
Sepukultura - https://www.mixcloud.com/OjciecKarol/sepukultura/

Senhor Efebo to miłośnik kultury afrykańskiej i latynoamerykańskiej, perkusista, winylowy DJ i zarazem archiwista muzyczny. Swą technikę gry na instrumentach szkolił w Berlińskim PAC pod okiem mestre Dudu Tucci. Zafascynowny Brazylią trafił pod opiekę takich muzyków jak Marcos Suzano czy Gilson de Assis. W 2003r. założył wraz innymi maniakami perkusyjnych dzwięków grupę o nazwie Sambasim. Organizator cykli muzycznych w lubelskim ABC i warszawskiej Stacji Regeneracji. Jako DJ i perkusista brał udział w wielu projektach muzycznych: Bloco X, Open Source, Barbossa Trio Brasil Cantado, Diversao Soundsystem. Łukasz przywiezie do nas zestaw perkusyjny jak ze zdjęcia. Na rozgrzewkę sprawdźcie jego słoneczne, winylowe miksy, bo wśród gorących brzmień tego dnia nie zabraknie brazylijskiego, kubańskiego i afrykańskiego złota!
https://www.mixcloud.com/Senhor_Efebo/diversao-cuts-1/
https://soundcloud.com/senhor-efebo/tropical-funk-djset-spatif-6062018

*** Animisiewasz Startt i Robert Busha

II SCENA - 89

*** The Very Polish Cut Outs Showcase w składzie: Pejzaż, Kapsa, Holiday 80

Polska piosenka wraca do klubu, na którego otwarciu występowała Halina Frąckowiak.

Wytwórnia The Very Polish Cut Outs, która w latach 2010-2016 pozostawiła po sobie wspaniały katalog płyt winylowych, cyfrowych EP-ek oraz poczucie spełnionej misji popularyzacji starej i często zapomnianej polskiej muzyki powróciła w tym roku do wydawniczo-klubowego życia. Był to powrót dosyć spektakularny. Pierwszy album w katalogu wytwórni nagrany przez Pejzaż, który wyszedł w czerwcu, rozszedł się jak ciepłe bułeczki, a imprezy z udziałem kolektywu zapełniają duże kluby w większości miast Polski i cieszą się niezwykłą... wręcz kultową otoczką.
W Sylwestrową noc w podziemiach Hotelu Forum zagrają The Very Polish Cut Outs Showcase: Pejzaż, Kapsa, Holiday 80

----------------------------------------------------------------

Bilet wstępu (Forum Przestrzenie+89)*

I pula - 70zł/ od osoby (do wyczerpania)
II pula - 85zł/ od osoby (do wyczerpania)
III pula - 100zł/ od osoby

*Bilet upoważnia do wstępu bez rezerwacji miejsca siedzącego

Rezerwacja loży Forum Przestrzenie (mały hol) cena 400zł (kwota w całości do wykorzystania na barze)*

Rezerwacja loży 89 cena 400zł ((kwota w całości do wykorzystania na barze)*

* Loże są 6-7 osobowe, kwota za rezerwację loży jest w 100% do wykorzystania na barze, nie zwracamy niewykorzystanej kwoty. OPRÓCZ REZERWACJI KONIECZNE JEST POSIADANIE BILETÓW WSTĘPU.


I Przekąski dla dwóch osób (vege) 60zł

Hummus klasyczny oraz pikantny
Wybór serów francuskich i włoskich
Konfitura z żurawiny od pana Antoniego
Konfitura pomarańczowa
Kotleciki z ciecierzycy i buraka z chrzanem i chipotle
Domowe pikle
Wegańskie pâté z grzybów
Pieczone marchewki z kuminem
Pieczywo z pieca


II Przekąski dla dwóch osób (mięso) 60zł

Wybór dojrzewających serów francuskich i włoskich
Konfitura z żurawiny od pana Antoniego
Salami
Szynka dojrzewająca
Konfitura pomarańczowa
Pasta z wątróbek z jabłkami na likierze ziołowym Jägermeister
Domowe pikle i kiszonki
Prażone fistaszki w przyprawach
Pieczywo z pieca

miejsce