dr Karolina Majewska-Güde | Badania oparte o sztukę / sztuka oparta o badania – wykład gościnny online

  • Sztuka

dr Karolina Majewska-Güde | Badania oparte o sztukę / sztuka oparta o badania – wykład gościnny online

Poniedziałek, 23 listopada 2020

18:00

TBA
Kup biletundefinedGoing.

Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP serdecznie zaprasza na wykład gościnny online:
dr Karolina Majewska-Güde (wraz z kolektywem pisze/mówi/robi) | Badania oparte o sztukę / sztuka oparta o badania
23 listopada 2020, godz. 18.00–19.30
---
Link do wykładu na platformie Google Meet (dostępny dla osób z domeny UAP): meet.google.com/xes-kqxp-eit
Link do transmisji wykładu online (dostępny dla wszystkich): https://stream.meet.google.com/stream/666ca539–4cdb-437f-b648–8003fec18782
---
Wykład poświęcony będzie metodologii pracy artystycznej oraz sposobom ucieleśniania i prezentacji wiedzy artystycznej, czyli badaniom artystycznym – artistic research.
Dr Karolina Majewska-Güde – profesorka w Instytucie Historii i Teorii Sztuki na Prywatnym Katolickim Uniwersytecie w Linzu.
Wykład zostanie poprowadzony wraz z kolektywem pisze/mówi/robi, do którego dr Karolina Majewska-Güde należy wraz z Dorotą Walentynowicz i Patrycją Ryłko.
pisze/mówi/robi – to kolektyw, który manewruje w polu sztuki; pytając o geografie, infrastruktury i protokoły sztuki, bada relacje pomiędzy sztuką a miejscem i przynależnością; produktem sztuki i jego kontekstami; produkcją wiedzy i produkcją sztuki.
---
Organizatorzy:
@edukacja.artystyczna Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP
@AustriackieForumKultury Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP składa serdeczne podziękowania Austriackiemu Forum Kultury w Warszawie za wsparcie organizacji wydarzenia.

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.