EABS - Slavic Spirits

  • Koncert

EABS - Slavic Spirits

Sobota, 8 sierpnia 2020

19:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Wrocławska supergrupa to najlepszy zespół elektryczny w Polsce w ankiecie Jazz Top 2019!

Marek Pędziwiatr - instrumenty klawiszowe & wokal
Paweł Stachowiak - gitara basowa
Jakub Kurek - trąbka
Olaf Węgier - saksofon tenorowy
Marcin Rak, Spisek Jednego - sample&perkusjonalia

W bardzo oryginalny i kreatywny sposób czerpie z muzycznej tradycji i nowoczesności. Kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom.
Ich album „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” okazał się sensacją polskiej sceny jazzowej. Fonograficzny bestseller zapewnił zespołowi szereg branżowych nagród, a komedowski repertuar zespół zagrał podczas blisko stu koncertów, m.in. w Wielkiej Brytanii (Londyn, Manchester, Liverpool), na festiwalu BuSH na Węgrzech, a także w Chinach.

W najnowszym „Slavic Spirits” muzycy skoncentrowali się na mitologii słowiańskiej i demonologii polskiej, jednocześnie zastanawiając się nad współczesną duchową kondycją Polaków. Główną inspiracją dla tego albumu jest enigmatyczna “słowiańska melancholia”, którą
zespół starał się odszukać we własnym DNA. To próba kontaktu ze światem bezpowrotnie i brutalnie utraconej kultury, która przez brak bogactwa źródeł nigdy nie zostanie dokładnie zbadana.
www.eabs.pl

Wstęp wolny!

Prosimy o zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami (ew.zakrywanie twarzy).

Festiwal dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy oraz MKiDN z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu - Muzyka realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Partnerzy:
ZAIKS, STOART