EKO historie

  • Spotkanie

EKO historie

Sobota, 25 stycznia 2020

11:30

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Wiek: 6+
Udział bezpłatny

Czas trwania: 11:30-13:00

Prowadzenie: Akademia Dzikiej OchotyEdukacja przyrodnicza to ważny element programu edukacyjnego Nowego Teatru. Po raz kolejny zapraszamy Akademię Dzikiej Ochoty do współpracy. 
Doświadczeni przyrodnicy/czki, edukatorzy/ki i biolodzy/żki opowiedzą o relacjach człowieka i przyrody, o tym czym są zmiany klimatu i jak możemy im przeciwdziałać, jak ważna jest segregacja śmieci i co nadaje się do ponownego przetworzenia oraz dlaczego nie trzeba się bać wody z kranu. Na spotkania zapraszamy rodziców wraz z dziećmi – razem dbajmy o wychowanie w przeświadczeniu, że dbanie o planetę to nasza wspólna sprawa! EKO historie to spotkania stworzone, by spędzać wartościowy czas, poszerzając swoją ekologiczną świadomość i świetnie się bawiąc.18 stycznia: Co kryje się w roślinach? / prowadzenie: Hanna MichońPo co ziemniakom potrzebna skrobia i jak ją wykryć? Jaki ma wpływ odczyn środowiska na naturalne barwniki? Którymi roślinami można się umyć? Jak działa na drzewa sól rozsypywana zimą w miastach? Przy pomocy lup, mikroskopów i binokularów obejrzymy z bliska budowę roślin. 
25 stycznia: Porosty – twory nie z tego świata! / prowadzenie: Marta PoławskaDawno temu kiedy na świecie nie było ani mamutów, ani dinozaurów, kiedy cały świat „bulgotał” w praoceanie, a ziemia była nagą skałą, kiedy ziemski ląd był jeszcze pustką, którą można było zagarnąć i skolonizować, zdarzali się pionierscy śmiałkowie. Ludzie dowiedzieli się o nich dopiero 400 milionów lat później i nazwali je porostami.

miejsce