Erazm

  • Teatr

Erazm

Piątek, 12 lipca 2019

20:00

25/35 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Czy w dyskusji o Europie jest jeszcze miejsce na idee humanistyczne i co się stanie, kiedy to myśl humanistyczną umieścimy w centrum refleksji o utopii europejskiej? Post-operowy portret ojca humanizmu – Erazma z Rotterdamu. 

Czy jesteśmy jeszcze w stanie uwierzyć w duchowy pakt proponowany przez Erazma, z pełną, być może naiwną odpowiedzialnością za wysokie idee? Czy mamy w sobie przestrzeń na motywowanie działań politycznych, społecznych i budowanie wspólnoty przez kryterium człowieczeństwa?

Spektakl konfrontuje postać Erazma ze wspólnotą stypendystów Erasmusa, programu wymiany powstałego na cześć myśliciela, którzy wydają się być ostatnią nadzieją na drodze ratowania Europy przed jej końcem. Czy studenci projektu Erasmus mogą pełnić funkcję misjonarzy europejskiej nadziei, zaprzeczających na każdym kroku tezom o rozpadzie tej pięknej utopii? A może są zbiorowością o zupełnie innych dążeniach?  Czy jesteśmy jeszcze w stanie słuchać Erazma?

Reżyseria: Anna Smolar Libretto: Michał Buszewicz Scenariusz: Michał Buszewicz, Anna Smolar & Ensemble Muzyka: Jan Duszyński Scenografia, kostiumy: Anna Met Wideo: Liubov Gorobiuk, Anna Smolar & Ensemble Montaż wideo: Liubov Gorobiuk Reżyseria świateł: Jacqueline Sobiszewski Przygotowanie wokalne: Weronika Krówka Asystentka reżyserki: Liubov Gorobiuk Tłumacz: Marek Kaźmierski Występują:

Tenzin Kolsch Claudia Korneev  Tina Orlandini  Adrian Pezdirc Jaśmina Polak Jan Sobolewski 

Premiera: 11.07.2019

miejsce

Nowy Teatr

Warszawa, ul. Madalińskiego 10/16

Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr jest miejską instytucją kultury, której działania artystyczne i edukacyjne sytuują się w szerokim spektrum niedyscyplinarności. Jesteśmy przekonani, że twórcze impulsy niekoniecznie wpisują się w tradycyjne podziały, a zacieranie granic staje się też dobrym wyzwaniem dla percepcji publiczności. Działając w ten sposób, prowadzimy miejsce otwarte, w którym każdy z odwiedzających może znaleźć własną przestrzeń i zbudować własny program uczestnictwa. Dbając o najwyższą jakość proponowanych działań, zakotwiczamy je silnie w kontekście społecznym i politycznym, zarówno lokalnym, jak i uniwersalnym. Jesteśmy przekonani, że Nowy Teatr może być sposobem na życie twórcze, mądre i świadome. Zapraszamy!