Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Black Silesia Open Air V: Exciter [CAN], Sabbat [JPN] [ZMIANA DATY]

 • Festiwal
 • Festiwale muzyczne
 • Zagraniczne
 • W plenerze
 • Metal

Black Silesia Open Air V: Exciter [CAN], Sabbat [JPN] [ZMIANA DATY]

11-12.06.2021

od 150 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Confirmed bands:

Exciter (Canada) [ 2 shows: Classic Oldschool Set & "Heavy Metal Maniac" in its entirety] Sabbat (Japan) Sadism (Chile)

Sabbat na Black Silesia Open Air V!

Część z Was wie już o tym doskonale; pozostałym niesiemy radosną wieść: japoński Sabbat zagra swój pierwszy i jedyny koncert w Polsce w ramach przyszłorocznej edycji Black Silesia Open Air, która odbędzie się 5 i 6 czerwca 2020 roku w Grodzie Rycerskim w Byczynie.

Często określani jako „Japoński Venom” słyną z niezliczonej ilości wydawnictw, nietypowego wizerunku, a przede wszystkim z bycia jednym z tych kultowych zespołów, których zobaczenie na żywo graniczy z cudem. My oczywiście musieliśmy dopiąć swego.

Bogowie wszystkiego co najohydniejsze i najsurowsze w metalu i zarazem japońscy pionierzy gatunku, nieprzerwanie działający na scenie od 1984 roku pod wodzą Gezola przylecą do Polski na swój pierwszy w historii koncert na nasze specjalne zaproszenie.

PS Gezol kazał przekazać, że będzie to „pierwszy koncert Sabbat we Wschodniej Europie” i choć klasyfikowanie nas w ten sposób może wydawać się wątpliwe – niewątpliwie będzie to wydarzenie unikatowe dla prawdziwych MANIACS.

Exciterter na Black Silesia Open Air!

Legendarni prekursorzy speed metalu przylecą z Kanady na specjalne zaproszenie Black Silesia Productions, by w ramach piątej edycji Black Silesia Open Air zagrać dwa (!) koncerty.

Pierwszego dnia Exciter zagra oldschoolowy set z wyłączeniem utworów z pierwszej płyty; w drugi dzień festiwalu - na nasze specjalne życzenie zaprezentują „Heavy Metal Maniac” w całości.

„Heavy Metal Maniac” jest uważana nie tylko za najważniejszą płytę w dyskografii zespołu, ale również za jedną z najbardziej wpływowych płyt w speed metalu; nie mogliśmy więc powstrzymać się od poproszenia zespołu o zaprezentowanie jej w całości.

Ku naszemu zdziwieniu zespół zgodził się.

Będzie to oczywiście pierwsza wizyta Exciter w Polsce.

Festiwal odbędzie się w tej samej formie i w tym samym miejscu, co dwie poprzednie edycje.

Szczegóły, bilety i kolejne ogłoszenia – wkrótce.

Black Silesia Open Air V Gród Rycerski w Byczynie 46-220 Biskupice 58 5 – 6 czerwca 2020

Informacje organizacyjne:

 1. Pole namiotowe jest bezpłatne, znajduje się w lesie, nieopodal Grodu. Większość pola namiotowego jest zacienionia i znajduje się pod drzewami.

 2. Parking na 500 samochodów znajduje się kilkadziesiąt metrów od pola namiotowego - po drugiej stronie drogi dojazdowej do Grodu.

 3. Będzie możliwość wjechania motocyklem oraz małymi samochodami na pole namiotowe.

 4. Na miejscu będą rozstawione toalety Toi Toi.

 5. Na miejscu będzie kontener z prysznicami i umywalkami.

 6. Teren imprezy w całości zabezpieczać i ochraniać będzie profesjonalne biuro ochrony.

 7. Na miejscu przez cały czas trwania festiwalu dyżur pełnił będzie patrol medyczny.

 8. Kwestia jedzenia jest na ten moment dyskutowana, jesteśmy otwarci na sugestie.

 9. Na miejscu będzie punkt z piwem lanym. Piwo podawane będzie w plastikowych kubkach. Gród nie prowadzi sprzedaży mocniejszych alkoholi.

 10. Na miejscu nie będzie możliwości płatności kartą, nie ma również na miejscu bankomatu.

 11. Najbliższe sklepy (w tym Biedronka) oraz inne restauracje znajdują się w Byczynie, 5 kilometrów od terenu festiwalu.

 12. Najlepiej skomunikowanym koleją miastem w okolicy jest Kluczbork - przejeżdżają tędy pociągi Intercity różnych relacji. Z Kluczborka na teren festiwalu kursować będą dwa busy obsługiwane przez zewnętrzną firmę. Busa można sobie zamówić telefonicznie, również celem odwiezienia do kwatery, czy np. Biedronki w Byczynie. Namiar do firmy obsługującej transport podamy wkrótce.

 13. Na terenie Grodu znajdują się trybuny - koncerty można oglądać na siedząco. Są też miejsca, żeby schować się przed deszczem w trakcie koncertów.