Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Fatoumata Diawara | Gdańsk

 • Koncert
 • Alternatywa
 • World music
 • Zagraniczne
 • Pod dachem

Fatoumata Diawara | Gdańsk

Piątek, 26 listopada 2021

19:00

od 120 zł
Kup bilet

Afrykańskie rytmy z Fatoumata Diawara w Polsce!

Już niedługo, bo 26 listopada cały Gdańsk teleportuje się do serca Aryki, by poczuć jego rytm. A to wszystko za sprawą wyjątkowej artystki Faoutumata Diawara. Jej nietuzinkowy głos oprawiony warstwą instrumentalną oddaje to, co w Afryce najlepsze. Słuchając muzyki Faoutumata Diawara czujemy się, jakbyśmy byli w Republice Mali, skąd artystka podchodzi. Odpływamy, jak gdybyśmy siedzieli pod palmami i popijali drinki z kokosa. Jej dzieła muzyczne mają taką moc, a my będziemy mogli stać się częścią tej podróży wybierając się do Gdańska.

Faoutumata Diawara ma w swoim dorobku 3 albumy. Jej najnowsza płyta "Fenfo", wydana w 2018 roku skradła serca tysięcy ludzi, dzięki czemu została nominowana do nagrody Grammy. "Fenfo" to kompozycja 11 utworów, które łączą w sobie tradycyjne afrykańskie brzmienia z wpływami współczesności, tworząc coś niepowtarzalnego.

Faoutumata Diawara to artystka bardzo wyrazista. Jej kolorowe dopracowane stroje, dreadlocki na głowie i nieodłączna gitara w rękach okraszone głosem pochodzącym z samej duszy powodują ciarki i niesamowite wrażenia.

Nie może Cię tam zabraknąć!

występują

informacja organizatora

Fatoumata Diawara powraca do Polski!

Znakomita, malijska piosenkarka wystąpi w listopadzie na dwóch polskich koncertach w ramach cyklu African Beats. Artystka odwiedzi Gdańsk 26 listopada. Przed nami magiczny, gorący wieczór w Klub Muzyczny Parlament, pełen energetycznej, afrykańskiej muzyki.

Fatoumata Diawara to jedna z najważniejszych reprezentantek sceny World Music. Jej pierwszy album „Fatou” z 2011 roku ukazał artystkę jako jeden z najważniejszych i najpiękniejszych głosów Afryki. Płyta została nagrana z udziałem takich gwiazd jak Toumani Diabate, Tony Allen oraz John Paul Jones z Led Zeppelin. Album został okrzyknięty najlepszym debiutem na scenie world music od wielu lat. Fatoumata w 2018 roku powróciła z nowym albumem "Fenfo" skomponowanym z muzykiem Matthieu Chedid. Album ten został nominowany do nagrody Grammy i zawiera ich wspólne, oryginalne kompozycje.

„Mathieu włożył miłość i swoje doświadczenie do muzyki i kultury Mali, ja zachowałam malijską i afrykańską tradycję bluesową. Wspólnie znaleźliśmy nowoczesne brzmienie łączące zwyczaje i współczesne brzmienia afrykańskie” powiedziała Fatoumata.

African Beats to cykl koncertów promujących w Polsce muzykę i kulturę Afryki. Organizatorzy w ramach serii zapraszają do Polski najlepszych, afrykańskich artystów. Raz w roku organizują też African Beats Festival, którego najbliższa edycja odbędzie się w sierpniu 2022, w miejscowości Kawęczyn pod Warszawą.

https://www.facebook.com/africanbeatsmusic

Organizator: Agencja Perspektywy Kontakt: biuro@agencjaperspektywy.pl

Regulamin wydarzenia dostępny na stronie: https://agencjaperspektywy.pl/regulamin

Artystka wystąpi również 27 listopada w Warszawie, w klubie NIEBO.

miejsce
inne wydarzenia w tym miejscu
 • Sobota, 5 listopada 2022

  NARCYZ WPADA DO TWOJEGO MIASTA!noSleep & GUGU zapraszają na solowy koncert Chivasa w Gdańsku.Wydarzenie jest częścią trasy koncertowej młody say10 tour.Bilety:I pula - 59 PLNII pula - 69 PLNIII pula - 79 PLNchivas - anyżowe żelkihttps://www.youtube.com/watch?v=J7UX0Zi4ATAchivas - narcyzhttps://www.youtube.com/watch?v=YpPHmjek9nkWstęp 15+Poniżej tylko z pełnoprawnym opiekunem.[Chivas – młody say10 tour](https://goingapp.pl/polecamy/chivas)

 • Sobota, 8 października 2022

  **Zeppelinians Management Group** zaprasza na: **LED ZEPPELIN SHOW** by ***Zeppelinians*** Czterech wyśmienitych instrumentalistów, plus zjawiskowy wokalista. Prawie 120 minut muzyki. Pełne energii porywające przedstawienie. Jeśli jeszcze nie miałeś(aś) okazji zobaczyć ich w akcji nie ma się nad czym zastanawiać. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Led Zeppelin. Otwarcie klubu: 18:00 Początek koncertu: 19:00Bilety:80 zł - przedsprzedaż100 zł - w dniu koncertu

podobne wydarzenia
 • Koncert

  Jutro, 18:00

  Stary Maneż, Gdańsk, od 99 zł

  Звезда Евровидения VERKA SERDUCHKA даст концерты в Гданьске, Кракове и Варшаве. Первый концерт за пределами Украины после начала войны VERKA SERDUCHKA в знак благодарности даст в Польше, которая стала временным домом для сотен тысяч наших соотечественников. Ждем вас на концертах. Чем меньше на вас будет одежды, тем лучше: обещаем, будет очень горячо!---Gwiazda Eurowizji VERKA SERDUCHKA da koncerty w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Pierwszy koncert za granicą Ukrainy po rozpoczęciu wojny VERKA SERDUCHKA na znak wdzięczności da koncert w Polsce, która stała tymczasowym domem dla setek tysięcy naszych rodaków. Czekamy na was na koncertach. Im mniej na was będzie ciuchów, tym lepiej: obiecujemy, że będzie bardzo gorąco!

 • Koncert
  Polski rap
  Rap
  Polskie
  Pod dachem
  Trasa

  Czwartek, 8 września 2022, 16:00

  B90, Gdańsk, od 89 zł

  White 2115 rusza w Pretty Tour!Wraz z premierą platynowego już albumu "Pretty Boy", fani Łajciora oficjalnie rozpoczęli tegoroczne wakacje. Teraz, na ich zakończenie, autor takich hitów jak "Morgan" czy "RiRi" odwiedzi 5 polskich miast, aby zagrać największą ze swoich dotychczasowych tras koncertowych. Uczestnicy każdego z wydarzeń będą mieli okazję usłyszeć na żywo najpopularniejsze utwory Łajta i chociaż na chwilę przeniosą się do słonecznej "Californii". Bilety już w sprzedaży!Uwaga! Godzina wejścia nie oznacza godziny startu koncertu. Harmonogram zostanie podany do wiadomości uczestników wraz ze zbliżającym się terminem wydarzenia.Zasady uczestnictwa osób niepełnoletnich:- osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osoby dorosłej i na wyłączną odpowiedzialność osoby dorosłej, pod której pieczą pozostają podczas wydarzenia, po nabyciu biletów wstępu zarówno dla osoby małoletniej jak i dorosłej,- osoby niepełnoletnie, które ukończyły 16 rok życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu pod warunkiem posiadania ważnego biletu oraz podpisanej przez opiekunów prawnych zgody na uczestnictwo w imprezie.Pobierz oświadczenie: https://soldoutagencja.pl/oswiadczenia[White 2115 - Pretty Tour](https://goingapp.pl/polecamy/white2115)

 • Koncert
  Classics
  Pop
  Polskie
  Pod dachem
  Zmiana daty

  Niedziela, 11 września 2022, 18:00

  Stary Maneż, Gdańsk, od 129 zł

  Niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi nazwiskami polskiej sceny jazzowej min. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987 roku, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. W tym roku artystka obchodzi 50 rocznicę pracy artystycznej. Zawsze niewątpliwym atutem programów Ewy Bem była różnorodność repertuaru, ale szczególnie w roku jubileuszowym wybór utworów stanowi przekrój jej repertuaru z ostatnich 50 lat. Począwszy od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych wykonawców artystka wykonuje także utwory o typowo jazzowym brzmieniu. Wszystkie utwory w znakomitych aranżacjach Andrzeja Jagodzińskiego.