Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

2. Festiwal ClassiX | LLovage [ODWOŁANE]

  • Koncert
  • Elektronika
  • Jazz

2. Festiwal ClassiX | LLovage [ODWOŁANE]

Sobota, 7 listopada 2020

19:00

od 20 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną koncerty w ramach Festiwalu ClassiX w Brodnicy zostały przeniesione do sieci. zachęcamy, by wesprzeć Festiwal zatrzymując bilety jako symboliczną cegiełkę, która przyczyni się do zrealizowania przedsięwzięcia. Ewentualne zwroty można zgłaszać przez formularz: https://goingapp.pl/form/zwrot-biletu

W dniach 5-8 listopada 2020 Brodnicę opanuje sztuka w najlepszym wydaniu. Muzyka klasyczna, elektroniczna, jazzowa i współczesna, dopełniona nowoczesnym obrazem visual art. Wybitne nazwiska, najnowsze projekty artystyczne i szereg wydarzeń towarzyszących. Warto być!

Trzeci dzień Festiwalu to święto muzyki elektroniczno-eksperymentalnej z elektryzującą podróżą wgłąb rytmu. „Llovage” (tłum. lubczyk) to niezwykły duet elektroniczny na kontrabas i perkusję. Dokładnie przemyślana forma i treść muzyczna ze starannie wyważoną przestrzenią na swobodną improwizację daje efekt hipnotyzujący. Olo Walicki i Jacek Prościński zaskakują i zachwycają jednością tworzonego organizmu elektro-akustycznego. Wykonując klasyczne partie kontrabasu i perkusji, w czasie rzeczywistym nagrywają warstwę elektroniczną live - dlatego chwilami brzmią jak kwintet lub sekstet. Misternie usnute kompozycje i spektakularne aranżowane części, muzycy dopełniają pakietem autorskich sampli dźwiękowych, w których wystąpili m.in.: Kira Boreczko-Dal, sopran oraz Mikołaj Trzaska, instrumenty stroikowe.


ABOUT CLASSIX 2020
Festiwal ClassiX to cztery dni, cztery koncerty, 30 artystów i szereg wydarzeń towarzyszących. Motywem przewodnim drugiej edycji jest "piękno poprzez zniekształcenie", wyrażone muzyką, światłem, obrazem i modą. Program festiwalu skonstruowany jest w sposób przekrojowy – koncert muzyki klasycznej zestawiony jest ze współczesnym performancem Big Bandu z towarzyszeniem wizualizacji live, nurtem muzyki modern classic i duetem elektronicznym na kontrabas i perkusję.

fb @festiwalclassix