Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

2. Festiwal ClassiX | MUSIC&VISUAL PERFORMANCE [ODWOŁANE]

  • Koncert
  • Muzyka klasyczna
  • Elektronika
  • Festiwale muzyczne
  • Jazz

2. Festiwal ClassiX | MUSIC&VISUAL PERFORMANCE [ODWOŁANE]

Niedziela, 8 listopada 2020

16:00

od 30 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną koncerty w ramach Festiwalu ClassiX w Brodnicy zostały przeniesione do sieci. zachęcamy, by wesprzeć Festiwal zatrzymując bilety jako symboliczną cegiełkę, która przyczyni się do zrealizowania przedsięwzięcia. Ewentualne zwroty można zgłaszać przez formularz: https://goingapp.pl/form/zwrot-biletu

W dniach 5-8 listopada 2020 Brodnicę opanuje sztuka w doborowym wydaniu. Muzyka klasyczna, elektroniczna, jazzowa i współczesna, dopełniona nowoczesnym obrazem visual art. Wybitne nazwiska, najnowsze projekty artystyczne i szereg wydarzeń towarzyszących. Warto być!

Koncert finałowy to performance audiowizualny, gdzie dwudziestu dwóch wybitnych artystów, m.in. NIKOLA KOŁODZIEJCZYK wraz z Big Bandem „Konglomerat”, NIKA LUBOWICZ, MATEUSZ SMOCZYŃSKI, RODERIK POVEL zabiorą publiczność w niezwykle dynamiczną i zaskakującą muzyczną podróż w czasie. Podczas koncertu odbędzie się prapremiera "Symfonii Brodnickiej" autorstwa MATEUSZA KWIATKOWSKIEGO - dyrektora artystycznego Festiwalu. To widowiskowy utwór na wiolonczelę, skrzypce, elektronikę, głos oraz 19-osobowy Big Band, łączący w sobie estetykę klasyczną, jazzową i współczesną. Mateusz Kwiatkowski połączył siły z młodym polskim motion designerem - BARTKIEM WÓJCICKIM, poruszającym się w obszarach nowych mediów z mocnym naciskiem na motion design, 3D wideo mapping, instalacje multimedialne i projektowanie scenografii. Muzyka jest dopełniona wizualizacją live, co niezwykle mocno oddziałuje na słuchacza i zostawia niezapomniane wrażenia! Festiwal wpisuje się w oficjalne obchody 100. rocznicy powrotu Brodnicy do Macierzy.

ABOUT CLASSIX 2020
Festiwal ClassiX to cztery dni, cztery koncerty, 30 artystów i szereg wydarzeń towarzyszących. Motywem przewodnim drugiej edycji jest "piękno poprzez zniekształcenie", wyrażone muzyką, światłem, obrazem i modą. Program festiwalu skonstruowany jest w sposób przekrojowy – koncert muzyki klasycznej zestawiony jest ze współczesnym performancem Big Bandu z towarzyszeniem wizualizacji live, nurtem muzyki modern classic i duetem elektronicznym na kontrabas i perkusję.

fb @festiwalclassix