Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Gala Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

  • Film

Gala Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

Czwartek, 2 września 2021

20:00

od 20 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

2 września Gala Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

Na czwartek 2 września zaplanowano Galę Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Wydarzenie zostanie zorganizowane na terenie warszawskiego Multikina Złote Tarasy. Start o godzinie 20:00 w sali numer 1.

Gala Otwarcia zachwyci przede wszystkim zwolenników popularnej ostatnimi czasy aktywistki klimatycznej Grety Thunberg. 2 września w stolicy odbędzie się pokaz filmu pod tytułem "Jestem Greta". Nie zabraknie urywków pochodzących prosto ze Szwecji (protest pod szwedzkim parlamentem) czy też Stanów Zjednoczonych (szczyt ONZ).

Greta jest bardzo ważną postacią dla tegorocznej edycji festiwalu z uwagi na swoje przemówienia. Hasłem przewodnim Festiwalu Filmowego są bowiem jej słowa "Świat się budzi". Jeśli ktoś chciałby sobie przybliżyć jej sylwetkę i dowiedzieć się nieco więcej o jej przypadłościach zdrowotnych (zespół Aspergera) oraz dotychczasowych doświadczeniach powinien pojawić się na początku września w stolicy. Film otwarcia z pewnością zapadnie w pamięć nawet najbardziej wymagającym odbiorcom.

informacja organizatora

Tegorocznym filmem otwarcia będzie wnikliwy portret Grety Thunberg - „Jestem Greta”. Reżyser towarzyszył jej od pierwszego dnia protestu, kiedy samotnie usiadła na ulicy przy szwedzkim parlamencie. Razem z nią Grossman przeprawił się także przez ocean, żeby dotrzeć na szczyt ONZ w Nowym Jorku. Greta w filmie jest nie tylko symbolem młodych aktywistów, ale też dziewczyną, która szczególnie mocno przeżywa katastrofę klimatyczną oraz żyje z zespołem Aspergera. To właśnie z przemówienia Grety zaczerpnięte jest tegoroczne hasło festiwalu - „Świat się budzi”.