Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Gala Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

  • Film

Gala Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

Czwartek, 2 września 2021

20:00

od 20 zł
Kup bilet

2 września Gala Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity

Na czwartek 2 września zaplanowano Galę Otwarcia 18. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Wydarzenie zostanie zorganizowane na terenie warszawskiego Multikina Złote Tarasy. Start o godzinie 20:00 w sali numer 1.

Gala Otwarcia zachwyci przede wszystkim zwolenników popularnej ostatnimi czasy aktywistki klimatycznej Grety Thunberg. 2 września w stolicy odbędzie się pokaz filmu pod tytułem "Jestem Greta". Nie zabraknie urywków pochodzących prosto ze Szwecji (protest pod szwedzkim parlamentem) czy też Stanów Zjednoczonych (szczyt ONZ).

Greta jest bardzo ważną postacią dla tegorocznej edycji festiwalu z uwagi na swoje przemówienia. Hasłem przewodnim Festiwalu Filmowego są bowiem jej słowa "Świat się budzi". Jeśli ktoś chciałby sobie przybliżyć jej sylwetkę i dowiedzieć się nieco więcej o jej przypadłościach zdrowotnych (zespół Aspergera) oraz dotychczasowych doświadczeniach powinien pojawić się na początku września w stolicy. Film otwarcia z pewnością zapadnie w pamięć nawet najbardziej wymagającym odbiorcom.

informacja organizatora

Tegorocznym filmem otwarcia będzie wnikliwy portret Grety Thunberg - „Jestem Greta”. Reżyser towarzyszył jej od pierwszego dnia protestu, kiedy samotnie usiadła na ulicy przy szwedzkim parlamencie. Razem z nią Grossman przeprawił się także przez ocean, żeby dotrzeć na szczyt ONZ w Nowym Jorku. Greta w filmie jest nie tylko symbolem młodych aktywistów, ale też dziewczyną, która szczególnie mocno przeżywa katastrofę klimatyczną oraz żyje z zespołem Aspergera. To właśnie z przemówienia Grety zaczerpnięte jest tegoroczne hasło festiwalu - „Świat się budzi”.

podobne wydarzenia
  • Film
    W plenerze
    Film dokumentalny

    Wtorek, 5 lipca 2022, 18:30

    Sinfonia Varsovia, Warszawa, od 25 zł

    Astor Piazzolla: Lata rekinaProjekcja dokumentu 2018, 95′Reżyseria – Daniel RosenfeldPortret twórcy tango nuevo, który tango z miejskich potańcówek w Buenos Aires podniósł do rangi muzyki granej w filharmoniach na całym świecie.Większość materiałów, która weszła do filmu nie była dotąd pokazywana publicznie. Reżyser czerpał z archiwów prywatnych, m.in. sięgnął po taśmy z rozmowami Piazzolli z jego córką, ujawniającymi ich skomplikowane relacje.Film zdobył nagrody na wielu festiwalach w Ameryce Południowej i nominację do międzynarodowej nagrody muzyki klasycznej ICMA 2022.

  • Film
    Muzyka klasyczna
    Zagraniczne
    W plenerze

    Środa, 6 lipca 2022, 18:30

    Sinfonia Varsovia, Warszawa, od 25 zł

    Anne-Sophie Mutter gra Johna WilliamsaProjekcja koncertu 65’Nagranie z Monachium 2019Wykonawcy: Anne-Sophie Mutter – skrzypce, Royal Philharmonic Orchestra London, David Newman – dyrygent W programie muzyka z filmów: Gwiezdne wojny, Lista Schindlera, Harry Potter, Dracula, E.T., Czarownice z Eastwick, The Adventures of Tintin, Indiana JonesWybitna, niemiecka skrzypaczka w scenerii monachijskiego Königsplatz gra muzykę oscarowego kompozytora – swego bliskiego, wieloletniego przyjaciela. Prawie wszystkie utwory, które wykonuje w tym koncercie, zostały specjalnie dla niej zaaranżowane i w takim kształcie zabrzmiały po raz pierwszy.

  • Film
    W plenerze
    Film dokumentalny

    Wtorek, 12 lipca 2022, 18:30

    Sinfonia Varsovia, Warszawa, od 25 zł

    Udział biorą: Luciano Pavarotti, Plácido Domingo, José Carreras, Zubin Mehta, Nicoletta Mantovani, Mario Dradi, Paul Potts I inni.Reżyseria – Jean-Alexander Ntivyihabwa6 tysięcy widzów na widowni i 800 milionów przed telewizorami. Niezapomniany koncert Trzech Tenorów z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej we Włoszech w 1990 r. wszedł do historii. Zrealizowany w 30. rocznicę tego wydarzenia dokument, ukazuje od kulis koncert w Termach Karakalli oraz jego sequel w Los Angeles. Niepokazywane dotąd materiały nawiązują do zmagań Carrerasa z białaczką, a także rzucają snop światła na rywalizację i przyjaźń śpiewaków, „poker kontraktowy” oraz życie gwiazd opery.