Ghosting. Stan ducha

  • Teatr

Ghosting. Stan ducha

Piątek, 20 grudnia 2019

19:00

od 45 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

„Najbardziej współczesny jak to możliwe, tak autentyczny jak się tylko da. 
Prawda o tym, jak łatwo stać się samotnym w tłumie wielkiego miasta, jak trudno porozumieć się z sąsiadem mieszkającym na tym samym piętrze bloku spotykając go w windzie.”
 – Jakub Wocial, reżyser


Warszawa, 2019 rok, typowe osiedle z wielkiej płyty. ONA i ON, oboje młodzi, na scenie nie poznajemy nawet ich imion, ale znamy ich przecież wszyscy: introwertyczny informatyk (w tej roli Vixen) i wrażliwa, zagubiona 30-latka, “słoik” z małego miasta (Ania Iwanek). 
Bystry obserwator, pan Bogdan, rubaszny filozofujący nadzorca bloku (w tej zaskakującej roli Numer Raz). Akcji towarzyszy choreografia stworzona przez Izabelę Borkowską. W spektakl wpleciony jest wątek detektywistyczno-ezoteryczny związany z historią samego budynku.Ghosting. Stand ducha to pytanie o to, co widzą ludzie wpatrzeni w telefony, siedząc obok siebie w restauracji, w metrze, na imprezie. Trudności w codziennej międzyludzkiej komunikacji zderzone są z iluzją internetowych komunikatorów, elektronicznych avatarów, cyfrowych banałów. To odpowiedź na to, co czują ludzie spotykając się przypadkowo na papierosie na klatce schodowej, w windzie, przy osiedlowym śmietniku. I czyje duchy straszą w piwnicy. Autentyczność spektaklu zapewniają aktorzy i muzycy, którzy na co dzień działają poza branżą teatralną i po raz pierwszy spotykają się, żeby stworzyć taką formę. Rapowa poetyka zderza się z nowoczesnym elektro, progresywnym funkiem i R&B.Numer Raz – pierwsze pokolenie warszawskiego hip-hopu. Członek legendarnego Warszafskiego Deszczu, grał z Abradabem, Tede, Procentee, HiFi Bandą. Klasyczny old-school polskiego rapu.


Vixen – zaliczany do młodego pokolenia polskiego hip-hopu. Talent do składania słów i dźwięków, często tworzy własne podkłady. Jego płyta „Kontinuum” dała mu popularność w 2012 roku, najnowsza płyta „Serce” weszła do Top 10 na OLIS w październiku 2019.Ania Iwanek – „czarny głos Powiśla”, tak mówią o niej warszawscy muzycy. Znana i lubiana. Od 10 lat aktywna na warszawskiej scenie klubowej. Ania współpracowała z Pablopavo, lessless, współtworzyła zespół Rubberdots.Jakub Wocial – kieruje i tworzy scenę musicalową Teatru Rampa. Został wybrany przez Romana Polańskiego, by zagrać rolę Herberta w polskiej i niemieckiej premierze „Tańca Wampirów”. Jest pomysłodawcą i wykonawcą w widowisku z przebojami Queen „Rapsodia z Demonem” oraz w koncertowej inscenizacji „Jesus Christ Superstar”. Został uhonorowany nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018.
Występują: 
Vixen, Ania Iwanek, Numer Raz (Michał Witak)

Reżyseria: Jakub Wocial
Scenariusz: Agnieszka Sobolewska, Filip Krzywiński 

Muzyka: Kamil Sobiczewski, Filip Krzywiński, DJ Eprom

Choreografia: Izabella Borkowska

Teksty piosenek: Vixen, Ania Iwanek, Numer Raz, Filip Krzywiński, Agnieszka Sobolewska____________________________________________________________
Chcesz być na bieżąco i zobaczyć przygotowania "od kuchni"?
Obserwuj nas na:
Instagramie: https://www.instagram.com/ghostingstanducha
Facebooku: https://www.facebook.com/events/579494506193497/