A very special evening with HANIA RANI

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Pop
  • Polskie
  • W plenerze
  • Singer/songwriter

A very special evening with HANIA RANI

Sobota, 17 lipca 2021

20:15

od 89 

Wyjątkowa młoda artystka, Hania Rani, w równie wyjątkowych okolicznościach.

Ciepły lipcowy wieczór w Parku Sowińskiego w Warszawie wypełni muzyczna wrażliwość i nieprzeciętny talent. Plenerowy koncert będzie świetną okazją do zapoznania się z dorobkiem jej pierwszych solowych albumów, które wydała po opuszczeniu wielokrotnie nagradzanego projektu tęskno: tegorocznego “Home” i wydanego rok temu, debiutanckiego “Esja”. Początek własnej ścieżki wyznaczyła szlakiem brzmienia modern classical, z wyraźnymi wpływami nurtu chamber pop - nowe spojrzenie na utarte od dekad zasady i instrumentarium bez prądu, z dominującym w twórczości Hani Rani pianinem.

Efektem prac nad ostatnim albumem artystki jest osobisty, introspektywny materiał, opowiadający o ewoluującej definicji domu, zależnej od życiowych okoliczności, otaczających nas ludzi i towarzyszących im emocji. “Home” to urzekająca muzyczna podróż, która powinna idealnie wybrzmieć w amfiteatrze Parku Sowińskiego.

Bilety na ten koncerty zdobędziecie u nas.

informacja organizatora

Jedna z najbardziej zapracowanych artystek w Polsce. Od premiery swojego pierwszego albumu jest non-stop na walizkach, koncertując prawie na całym świecie. Tym razem zagra dla warszawskiej publiczności i będzie to wyjątkowy wieczór z Hanią Rani.

Muzyka Hani Rani reprezentuje nurt modern classic, który wyraża się poprzez nowe podejście do klasycznie znanych formuł muzycznych oraz zastosowań akustycznego instrumentarium. Kompozycje na fortepian solo zrodziły się z fascynacji artystki tym instrumentem oraz chęci zinterpretowania na własny sposób jego możliwości dźwiękowych i harmonicznych.

Jej premierowy album solowy „Esja” stanowi osobistą deklarację artystyczną. „Dość ukrywania się za projektami i współpracą z innymi artystami. Po raz pierwszy, w końcu – po prostu ja, taka, jaka jestem”. Album „Home” to dokończenie zdania, którego pierwszą część usłyszeliśmy na instrumentalnej "Esji". "Home" to historia miejsc, które stają się naszym domem czasem z przypadku, czasem z wyboru. To historia wyjścia z miejsca, które znamy i podróż, przypominająca tolkienowskie przygody Hobbita lub homerycką historię Odyseusza. „Home” to pytanie o szukanie przynależności, własnego kąta, historia o szczęściu ale i tęsknocie. Podczas koncertu w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego Hania zaprezentuje cały przekrój swojej twórczości.

Data: 17.07.2021
miejsce: Amfiteatr w Parku Sowińskiego, Warszawa
Drzwi 18:30
Start 20:15

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin