Hatari | Kraków

  • Koncert
  • Elektronika
  • Alternatywa
  • Pop
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

Hatari | Kraków

Czwartek, 8 lipca 2021

19:00

od 89 

Hatari zagrają w Polsce! Słynny islandzki zespół wystąpi 8 lipca 2021 roku w Klubie Kwadrat w Krakowie.

Choć formacja słynie z nuty tajemniczości i kontrowersji, już teraz wiadomo, że ten koncert będzie niezwykłym wydarzeniem, które zapisze się w pamięci widzów na bardzo długo! Wszystko za sprawą elektryzującej muzyki, oryginalnego przekazu i niemożliwej do podrobienia energii, którą członkowie zespołu z przyjemnością dzielą się ze swoimi widzami. Emocji nie zabraknie!

Hatari to zespół, który zasłynął dzięki uczestnictwu w Eurovision Song Contest. Sympatię odniósł dzięki oryginalnej muzyce z gatunku synthpop, industrial i heavy metal oraz występom, które przypominają prawdziwy spektakl. W skład formacji wchodzą: Klemens Hannigan, Einar Stefansson oraz Matthias Haraldsson. Cała trójka muzyków poprzez swoją twórczość wyraża głośny sprzeciw wobec tego, jak bardzo współczesne społeczeństwo jest zaślepione pogonią za dobrami materialnymi i ulotną wizją sukcesu. W swoim artystycznym dorobku zespół posiada wydany w 2020 roku pierwszy album studyjny o nazwie "Neyslutrans”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów.

informacja organizatora

Szerszej publiczności dali się poznać w 2019 roku za sprawą swojego kontrowersyjnego występu podczas Eurovision Song Contest.

Hatari to antykapitalistyczny, techno-dystopijny zespół, który już w lipcu zawita do Polski.

Grupa powstała na Islandii, w Rejkiawiku, w 2015 roku z inicjatywy Klemensa Hanningana, Matthíasa Tryggvi Haraldssona oraz zamaskowanego perkusisty Einar Hrafn Strefánsson. Od tego czasu zespół wykorzystuje różne platformy, a w szczególności swoją muzykę, żeby pokazać ludziom, jak bardzo jesteśmy otoczeni przez świat pełen nieprawości i zepsucia.

Wiedzą, że nie mogą tego zmienić, ale mogą odsłonić kłamstwa neoliberalnego społeczeństwa oraz bezcelowość każdej minuty spędzonej w tym daremnym wyścigu szczurów i niską cenę za którą każdy człowiek gotów jest sprzedać siebie.

Data: 8 lipca 2021
Doors: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Kwadrat Klub Studencki

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu, jedynie poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

miejsce

Klub Kwadrat

Kraków, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1

Klub Kwadrat to wyjątkowe miejsce na mapie Krakowa. Założony ponad 10 lat temu w dalszym ciągu przyciąga rzesze ludzi spragnionych dobrej zabawy. Dzięki położeniu przy ul.Skarżyńskiego 1 tuż obok akademików jest ważnym miejscem studenckich spotkań i kultury. Wiedzą o tym artyści, którzy często i chętnie grają w tym miejscu. Miejsce idealnie nadaje się na klubowe imprezy, kabareton czy zamknięte imprezy na kilkaset osób.  Klub niemalże codziennie organizuje koncerty, zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Występowały tu legendy sceny rockowej i undergroundowej takie jak: - Killing Joke, grupa założona pod koniec lat 70 w Wielkiej Brytanii, trwająca niemalże 40 lat karierę nagrali kilkanaście albumów, i przetarli ścieżki innym zespołom. Dalej nagrywają udane albumy i z sukcesami koncertują; - The Sisters of Mercy, legenda sceny gotyckiej. Założona w 1980 roku, w Leeds. Przez lata zdołali wyrobić sobie opinię jednego z najważniejszych zespołów grających rock gotycki. Co ciekawa, zespół zaprzestał nagrywania albumów na początku lat 90, nie przeszkadza to w przyciąganiu na koncerty rzesz fanów. To nie tylko koncert, to rockowy spektakl.  - Xzibit, gwiazda amerykańskiego hip-hopu i jeden z najlepszych Mc's na Zachodnim Wybrzeżu, współpracował z Dr. Dre, Eminemem czy Snoop Doggiem. Dziś ma na koncie 7 wydanych albumów i status jednego z najważniejszych raperów w USA. Występy takich gwiazd to jedne z najważniejszych momentów w historii klubu. Wśród planowanych wydarzeń znajdują się koncerty: - Royal Republic; - Happysad; - KSU; - Eluveitie+Lacuna Coil - KVELERTAK. Oprócz tego w klubie organizowane są imprezy takie jak Sylwester 2019 w rytmie disco, 30-lecie zespołu Elektryczne Gitary, Turniej planszówek, koncerty walentynkowe, koncerty tribute bandów czy kabaretowe stand-up'y. Dzięki swojej rozbudowanej ofercie zarówno fani rocka, jak i nieco innych brzmień będą zachwyceni. Klub ciągle nawiązuje współpracę z nowymi artystami, by dać fanom masę emocji i świetnej zabawy.