Hatari | Warszawa

  • Koncert
  • Elektronika
  • Alternatywa
  • Zagraniczne
  • Pod dachem
  • Metal
  • Industrial / Gothic

Hatari | Warszawa

Środa, 7 lipca 2021

19:00

od 99 

Twórcy "festiwalu zagłady", wielbiciele lateksu i szorstkiej miłości- grupa Hatari, najczarniejsza z gwiazd Islandii zapowiedziała nową trasę koncertową.

Już w lipcu 2021 roku zagra w Warszawie. Wydarzenie, na które czekało wielu fanów zapowiada się fenomenalnie.

Zdobywcy nagrody dla "najlepszego zespołu z występem na żywo", znani z niezwykłych koncertów (a właściwie spektakli) i mocnego przesłania po raz kolejny spróbują pokazać swój plan zniszczenia kapitalizmu. Używając swojego najmocniejszego działa- muzyki zabiorą nas w nihilistyczną podróż do wnętrza ziemi.

Zespół powstał w 2015 roku z połączenia miłości do muzyki i sztuki. Od początku tworzą go Klemens Nikulásson Hannigan, Matthias Tryggvi Haraldsson i zamaskowany Einar Hrafn Stefánsson. Ich utwory wymykają się z ram konkretnego gatunku i są gdzieś na pograniczu industrialu, synthpopu i crust punka.

Hatari sami określają się mianem "industrialnej grupy BDSM". I nie sposób się z tym nie zgodzić. To właśnie szczerość i emocjonalny przekaz zapewnił im fanów na całym świecie. A koncerty gromadzą tłumy. W końcu wszyscy jesteśmy Hatari.

informacja organizatora

Szerszej publiczności dali się poznać w 2019 roku za sprawą swojego kontrowersyjnego występu podczas Eurovision Song Contest.

Hatari to antykapitalistyczny, techno-dystopijny zespół, który już w lipcu zawita do Polski.

Grupa powstała na Islandii, w Rejkiawiku, w 2015 roku z inicjatywy Klemensa Hanningana, Matthíasa Tryggvi Haraldssona oraz zamaskowanego perkusisty Einar Hrafn Strefánsson. Od tego czasu zespół wykorzystuje różne platformy, a w szczególności swoją muzykę, żeby pokazać ludziom, jak bardzo jesteśmy otoczeni przez świat pełen nieprawości i zepsucia.

Wiedzą, że nie mogą tego zmienić, ale mogą odsłonić kłamstwa neoliberalnego społeczeństwa oraz bezcelowość każdej minuty spędzonej w tym daremnym wyścigu szczurów i niską cenę za którą każdy człowiek gotów jest sprzedać siebie.

Data: 7 lipca 2021
Doors: 19:00
Miejsce: Praga Centrum

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu, jedynie poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.