Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

hethet | Efekt Motyla w Woolturze

 • Koncert
 • Alternatywa
 • Polskie
 • Pod dachem
 • Singer/songwriter

hethet | Efekt Motyla w Woolturze

Piątek, 23 lipca 2021

20:00

20 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Pierwszy raz po długiej przerwie na scenie Wooltury zagrają dwa łódzkie zespoły – hethet i Efekt Motyla. Weźcie znajomych i wpadnijcie posłuchać nowych, popandemicznych utworów i zobaczyć hethet po raz pierwszy w powiększonym składzie!

Efekt Motyla

Efekt Motyla, czyli Maria Maślanka i Magdalena Kirejczyk – kobiecy duet, który w swojej twórczości zestawia brzmienie wiolonczeli, gitary i wokalu z niebanalnym tekstem. Aktywną działalność sceniczną rozpoczęły w październiku 2018 roku, wtedy też podjęły decyzję o wspólnym tworzeniu muzyki, jednak oficjalnie zespół narodził się w lutym 2019.
Mimo stosunkowo krótkiej współpracy, zespół został dostrzeżony na uznanych ogólnopolskich festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Festiwalu „Przy Kominku” 2018 w Kielcach, na którym został wyróżniony oraz FOPA 2019 w Ślesinie, gdzie, oprócz wyróżnienia regulaminowego, otrzymał nagrodę specjalną za najciekawszą piosenkę festiwalu. Ich ostatnim sukcesem jest zajęcie trzeciego miejsca w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej 2019 w Oleśnie oraz nominacja do Studenckiego Festiwalu Piosenki 2020 w Krakowie.
W swojej twórczości lubią zwracać się bezpośrednio do odbiorcy. Ich teksty często skupiają się wokół wnikliwej obserwacji siebie i świata, podejmują też próbę rozważania istotnych problemów. Mimo całej swojej kobiecej wrażliwości potrafią bez ogródek mówić o rzeczach niewygodnych. Styl ich muzyki nie jest ostatecznie skrystalizowany – wciąż poszukują i eksperymentują z formą.

Efekt Motyla - Sztuka Kochania:
https://youtu.be/UefcyoTrTW8

https://www.facebook.com/efekt.motyla.music


hethet
hethet powstał w Łodzi, w 2017 roku.
Grają soundtrack do nadchodzącego schyłku cywilizacji i najgorszych wydarzeń z Twojego życia.
Zespół tworzą:
Ada Rusinkiewicz – śpiew, gitara elektryczna, syntezator
Błażej Ludwiczuk – gitara elektryczna, syntezator
Daria Płusa – gitara basowa
Grzegorz Śliwka – perkusja
Ich debiutancka EP „jesień” ukazała się jesienią 2019 roku. W 2020 roku hethet został laureatem Łódzkiej Nocy Muzyki i konkursu w ramach festiwalu Rockowanie w ŁDK. Jest dwukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia", zwyciężył XVIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej w Oleśnie. Występował m.in. na Songwriter Łódź Festiwal, Songbirds Kraków Festival oraz w Programie III Polskiego Radia.

hethet - szlam:
https://youtu.be/fYT2R4ob68s

https://www.facebook.com/hethetzespol


Klub Wooltura
Łódź, Wólczańska 40/42
start: 20:00
bilety: 20 zł (dostępne na miejscu)


fot. hethet: Michał Bastek
fot. Efekt Motyla: Karolina Piotrowska

miejsce

Wooltura

Łódź, Wólczańska 40/42

Wooltura – to miejsce koncertów, projekcji filmowych, wystaw fotograficznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, a także warsztatów artystyczno – edukacyjnych.

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Pop
  Polskie
  Pod dachem
  Singer/songwriter
  Trasa

  Sobota, 13 listopada 2021, 18:00

  Atlas Arena, Łódź, od 1 zł

  Po wielkim sukcesie debiutanckiej trasy #NoSory Tour, sanah nie zwalnia tempa i już tej jesieni wyruszy w nową trasę koncertową, promującą jej album "Irenka".Czas na nowy rozdział i przygodę w którą sanah-Irenka zabierze swoich fanów. Kolońska i szlugi Tour rusza 31 października 2021 w Warszawie. Podczas trasy sanah zaprezentuje swoje utwory z ostatniej płyty “Irenka” takie jak: “ten Stan”, “Ale jazz!”, “2:00” czy “etc. (na disco)”. Bliżej poznamy również utwór tytułowy... a może nie? sanah uwielbia zaskakiwać swoich fanów.Dla wszystkich, którzy podczas koncertu chcą być blisko sceny, przygotowaliśmy strefę Golden Circle. Dzięki niej będziecie mieć sanah na wyciągnięcie ręki!PAKIETY TO BYŁ DOBRY DZIEŃNa każde miasto przewidzianych jest 20 pakietów „To był dobry dzień” w ramach których będziecie mieli możliwość spotkania się z sanah, zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymacie unikalny zestaw gadżetów, które nie będą dostępne w regularnej sprzedaży (więcej szczegółów wkrótce). Pakiet obejmuje również bilet na koncert do strefy Golden Circle.INFORMACJE ORGANIZACYJNEData: 13.11.2021Drzwi: 18:00Support: 19:30Start: 20:30Miejsce: Atlas ArenaBilety trafią do oficjalnej sprzedaży w piątek, 16 lipca 2021, o godzinie 10:00. Przedsprzedaż biletów dla wszystkich osób zapisanych do newsletter Follow The Step (https://followthestep.com/pl/zapisz-sie/) dostępna będzie już w czwartek, 15 lipca 2021, od godziny 10:00.Pakiety "To był dobry dzień" będą dostępne od piątku.Pakiety "To był dobry dzień" są dostępne do kupienia jedynie online.

 • Koncert

  Czwartek, 7 listopada 2019, 19:00

  Klub Wytwórnia, Łódź, od 80 zł

  Powiedzieć, że jest być może najbliższa legendarnej Cesarii, to jednak trochę skrzywdzić tę młodą artystkę. Jej głos, o rzadko spotykanej szlachetności, szerokim paśmie i głębi wyrazu jest doskonale własny. Choć z drugiej strony sporo w tym porównaniu prawdy. Lucibela, urodzona w niesławnym Tarrafal, gdzie reżim Salazara więził opozycjonistów, a wychowana na Wyspach śpiewa muzykę tradycyjną. Podczas gdy Sara Tavares, Mayra Andrade czy Dino D’Santiago flirtują z klubowymi rytmami – Lucibela, niczym Wynton Marsalis w jazzie, dba o przetrwanie źródeł.Zaczynała w hotelowych barach wysp Sal i Boa Vista śpiewając piosenki Cesarii, Titiny czy Bany. Nieuchronnie, jak wszyscy artyści kabowerdyjscy, chciała sprawdzić się w Lizbonie. Przez kilka lat śpiewała tam z zespołem Nos Raiz (nasze korzenie) pod gołym niebem, na starej przystani przy centralnym placu miasta. Ilekroć brzmiał tam jej głos, tłum gęstniał i nie rozchodził się aż do ostatniej piosenki. Z zespołem nagrała kilka utworów na płytę "Conquistador" w 2017 roku. Było jednak oczywiste, że talent tej miary potrzebuje światowej ekspozycji. Lucibelę usłyszał nieomylny Jose da Silva, odkrywca Cesarii i właściciel firmy płytowej Lusafrica. Zaprosił ją do studia w Paryżu i znalazł najznakomitszych muzyków na pierwszą autorską płytę. Wkrótce Lucibela pojawiła się na festiwalach i galowych koncertach muzyki kabowerdyjskiej u boku największych – bez wyjątku znanych publiczności Siesta Festiwalu – artystów Luzofonii.Nie ulega wątpliwości, że mamy przed sobą jeden z największych talentów dekady. Pierwszy album solowy artystki – "Laco Umbilical" (2 marca 2019) zwiastuje lata olśnień i wzruszeń, o czym bezsprzecznie przekona się łódzka publiczność na koncercie Lucibeli w ramach Siesty w Drodze Marcina Kydryńskiego w klubie Wytwórnia.

 • Koncert
  Festiwale muzyczne
  Jazz
  Polskie
  Pod dachem

  Jutro, 00:00

  Klub Wytwórnia, Łódź, od 150.00 zł

  Karnet pozwala na wstęp na wszystkie koncerty 14. Letniej Akademii Jazzu.