HIROMI [ZMIANA DATY - TBA]

  • Koncert
  • Jazz
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

HIROMI [ZMIANA DATY - TBA]

Piątek, 31 grudnia 2021

19:00

od 89 

HIROMI wystąpi w Warszawie! Słynna japońska pianistka zaprezentuje się publiczności 18 kwietnia 2021 roku w Domu Pod Orłami.

To niezwykłe wydarzenie z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich zgromadzonych. Wyjątkowa lokalizacja, nastrojowe melodie, będące połączeniem jazzu i muzyki klasycznej i wrażliwość artystki przejawiająca się w ekspresyjnej grze stanowią przepis na doskonały koncert. Zachwycająca swą wirtuozerią Hiromi po raz kolejny zelektryzuje polską publiczność!

Hiromi Uehara to pochodząca z Japonii kompozytorka i pianistka jazzowa, która ukończyła prestiżowy Berklee College of Music. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku pięciu lat, gdy podjęła naukę gry na fortepianie. Dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych pianistek i posiada na swoim koncie wiele uznanych przez krytyków i fanów albumów studyjnych. Należą do nich między innymi: "Another Mind”, "Spiral”, czy "Spectrum”. Nieustannie poszukuje nowych inspiracji i nie definiuje jednoznacznie swojej twórczości. Umiejętnie łączy różne gatunki, z gracją czarując słuchaczy przy pomocy poruszających kompozycji.

informacja organizatora

ZMIANA DATY! Nowa data zostanie podana wkrótce!

Hiromi jest jedną z czołowych japońskich pianistek jazzowych.

Od czasu swojego studyjnego debiutu w 2003 roku z albumem "Another Mind", elektryzuje publiczność oraz krytyków na całym świecie. Jej energia twórcza zaciera granice pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i popem, przenosząc improwizację i komponowanie na zupełnie nowy poziom złożoności i wyrafinowania.

"Nie chcę nazywać mojej muzyki. Nadawanie etykiet pozostawiam innym. To co tworzę jest połączeniem tego co słucham, z tym czego się nauczyłam. Ma w sobie elementy muzyki klasycznej, trochę rocka i jazzu, ale nie chcę naklejać temu żadnej łatki" - tak o swojej twórczości mówi sama artystka.

W 2019 roku ukazał się jej ostatni solowy album "Spectrum". Zawarta na nim muzyka to szerokie spektrum bogatej gamy żywych kolorów. To także najnowszy rozdział w stale ewoluującym życiu muzycznym Hiromi. "Jestem głodna nauki, więc zawsze będę mieć szeroko otwarte uszy, gotowe do nauki każdej minuty, którą gram" powiedziała magazynowi DownBeat.

Data: TBA
Miejsce: Pod Orłami, Warszawa
Doors: 19:00
Start: 21:00

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin