Historia bloków. Kiedy nasz świat podzielił się na osiedla?

  • Spotkanie

Historia bloków. Kiedy nasz świat podzielił się na osiedla?

Niedziela, 6 września 2020

18:00

od 0 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Le Corbusier i wielka płyta, Karta Ateńska i blokowiska, Bauhaus, Superjednostka, punktowce i klatkowce - wiele haseł kojarzy nam się z blokami, w których wciąż mieszka większość Polek i Polaków. Tak jak jedni wolą e-booki, inni czytają tylko papierowe książki, tak jednym dobrze się żyje na osiedlach, inni nie wytrzymali by w bloku ani chwili.

Duże zespoły mieszkaniowe – czy się nam to podoba czy nie – kształtują w znacznym stopniu krajobraz naszych miast, a co za tym idzie sposób ich funkcjonowania i naszego życia. Czy wiemy, skąd się właściwie wzięły bloki, jakie idee stały za powstaniem pierwszych z nich, co miały dać, co zmienić? Jak wyglądały pierwsze osiedla i czy dużo do dziś nam zostało z tamtych pionierskich idei?

Zapraszamy na wykład online autorstwa Anny Cymer, który zostanie wyemitowany na stronie tego wydarzenia, we wtorek 30 czerwca 2020 roku, o g. 18:00.

Spotkanie wchodzi w skład cyklu Blok #4 | dach nad głową towarzyszącemu wystawie MNIE TU NIE MA. Ludzki wymiar architektury, prezentowanej w Muzeum Architektury we Wrocławiu od 16 czerwca do 6 września 2020 roku.

Więcej o wystawie tutaj: http://ma.wroc.pl/pl/artykul/mnie-tu-nie-ma/

Zapraszamy!

miejsce

Online

Internet,

Wydarzenia online cieszą się obecnie rosnącą popularnością, oferując rozrywkę bez potrzeby wychodzenia z domu. Stand-upy, koncerty, wykłady, webinaria, treningi a nawet festiwale muzyczne odbywają się w sieci, angażując tysiące uczestników. Uwaga! Wydarzenia online źle znoszą osoby, które lubią płacenie za szatnię, kolejkę do baru oraz bolące nogi. Zdecydowanie docenią je za to domatorzy a także osoby, które mają zamiar przetrwać pandemię COVID-19 i dożyć późnej starości.