Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

HUUN-HUUR-TU

 • Koncert
 • World music
 • Zagraniczne
 • W plenerze

HUUN-HUUR-TU

Niedziela, 26 września 2021

19:00

od 69 zł

Koncert zespołu HUUN-HUUR-TU w Warszawie

Już 26 września bieżąco roku o godzinie 19.00 w Namiocie Festiwalowym przez PKiN w Warszawie odbędzie się koncert zespołu HUUN-HUUR-TU.

Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do natury, jak i także do zjawiska załamania promieni słonecznych. Jak uważają członkowie zespołu samo załamanie dźwięku jest bardzo charakterystyczne dla samej techniki gardłowego śpiewu przynosi im bezpośrednio na myśl obraz słonecznych promieni o wschodzie słońca. Wszelkie odwołania do natury oraz także kultywacja tradycyjnych dla obszaru Tuwy technik śpiewu gardłowego oraz gry na instrumentach stanowią rdzeń główny twórczości kwartetu. W swojej wyróżniającej się muzyce korzystają wyłącznie z instrumentów tuwińskich. Ich wyjątkowe brzmienie to ogromne źródło inspiracji dla muzyków z całego świata. HUUN-HUUR-TU usłyszeć możemy na nagraniach takich artystów jak chociażby Kronos Quartet oraz Frank Zappa.

Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie obok, którego nie sposób przejść obojętnie!

informacja organizatora

Nazwa zespołu odnosi się bezpośrednio do natury i zjawiska załamania promieni słonecznych. Jak twierdzą członkowie zespołu załamanie dźwięku charakterystyczne dla techniki śpiewu gardłowego bezpośrednio przynosi im na myśl obraz promieni słonecznych o wschodzie słońca. Odwołania do natury oraz kultywacja tradycyjnych dla obszaru Tuwy technik śpiewu gardłowego i gry na instrumentach stanowią główny rdzeń twórczości kwartetu. W swojej muzyce korzystają wyłącznie z tuwińskich instrumentów, których wyjątkowe brzmienie stanowi ogromne źródło inspiracji dla muzyków z całego świata. Huun-Huur-Tu możemy usłyszeć na nagraniach takich artystów jak m.in.: Frank Zappa i Kronos Quartet.

bilety
Pula 1
od 69
inne wydarzenia w tym miejscu
 • EMIR KUSTURICA & THE NO SMOKING ORCHESTRA

  Czwartek, 23 września 2021

  Warszawa

  Emil Kusturica, twórca takich dzieł jak „Ojciec w podróży służbowej”, „Czas Cyganów” czy „Underground”, powraca do Polski w muzycznej odsłonie. Wraz z No Smoking Orchestra od lat 90. tworzy muzykę do swoich filmów i koncertuje po całym świecie. Jak sam twierdzi, grę na gitarze oraz twórczość filmową łączy wiele podobieństw – obie dziedziny dostarczają mu ogromnych emocji oraz poczucia pełnej wolności. Miłośnicy filmów Emila Kusturicy odnajdą w twórczości No Smoking Orchestra wiele wspólnych czynników. Połączenie bałkańskiego szaleństwa, ogromnej dawki energii, niekonwencjonalnych tekstów oraz inspiracji muzyką etniczną tworzy niepowtarzalne, charakterystyczne brzmienie zespołu. 


 • Muzyka Świata - Karnety

  Czwartek, 23 września 2021

  Warszawa

  Rusza kolejna edycja Muzyki Świata, która od lat zrzesza w Warszawie miłośników wyszukanych dźwięków.W tym roku w ramach festiwalu w namiocie obok Pałacu Kultury pojawią się między innymi: Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra, Milo Ensemble feat. Dave Douglas, Asmaaa Hamzaoui & Bnat Timbouktou oraz Huun-Huur-Tu. Uczestnicy festiwalu usłyszą brzmienia z USA, Maroko, Serbii i Republiki Tuwy. Koncerty odbędą się między 23 a 26 września.

 • MILO ENSAMBLE FEAT. DAVE DOUGLAS

  Piątek, 24 września 2021

  Warszawa

  Dave Douglas – jeden z największych współczesnych trębaczy świata, Magazyn DownBeat ochrzcił go „bezpretensjonalnym królem niezależnej sceny jazzowej”. I coś w tym faktycznie musi być. Od 1994 roku wymieniany jest bez przerwy w gronie czy to najlepszych trębaczy czy też autorów najznakomitszych płyt. W rankingu krytyków rzeczonego DownBeatu wyróżniano go już, bagatela 19 razy - z czego tytuł trębacza roku piastuje tam nieprzerwanie od roku 2000! A przecież także w drugim tysiącleciu radził sobie , niepowtarzalny wcale nieźle.MILO Ensemble (Musical Instruments Logical Organisation Ensemble) – zespół stworzony przez Milo Kurtisa - współtwórcę MAANAM, współpracującego także z Osjan, VOO VOO, Tomaszem Stańko, Don Cherrym, Bobem Stewartem, Leszkiem Możdżerem. Kurator wielu festiwali.Ideą Kurtisa jest stworzenie zespołu, którego muzyka w każdym zakątku świata będzie brzmiała jak swoja.Łączy w sobie muzykę tradycyjną poprzez, muzykę klasyczną, elementy muzyki popularnej, po elementu free jazzu – typowy opis Muzyki świata.Jest to jednocześnie muzyczna podróż po Duszy, Kontynentach i Kosmosie

 • ASMA EL HAMZAOUI

  Sobota, 25 września 2021

  Warszawa

  Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou, czyli Asmâa Hamzaoui i Córki Timbuktu to zespół tworzony przez młode pokolenie artystek wywodzących się z ludności Gnawa. Liderka grupy dzięki naukom swojego ojca (Rachid Hamzaoui) kultywuje tradycję gry na marokańskiej lutni guembri. Muzyka i obrzędy Gnawa zakładają udział wyłącznie męskich członków społeczności. Asmâa od najmłodszych lat stawia czoło konwenansom i wraz z członkiniami swojego zespołu wprowadza powiew świeżego powietrza na zdominowaną przez mężczyzn scenę. Zespół na swój własny, niepowtarzalny sposób tworzy współczesną muzykę marokańską jednocześnie czerpiąc z wielowiekowej tradycji przodków.

podobne wydarzenia
 • Koncert
  Alternatywa
  Pop
  Polskie

  Środa, 4 sierpnia 2021, 18:00

  Praga Centrum, Warszawa, od 79 zł

  Miejski festiwal "Lato na Pradze" powraca z drugą edycją! W tym roku warszawska Praga ponownie stanie się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych.Tego lata ponownie będziecie mogli poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności, podczas koncertów w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo - to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie u nas podczas wakacji.Brodka to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny alternatywnej. Nieustannie się zmienia, zaskakując słuchaczy coraz to nowym stylem muzycznym oraz wizerunkiem. Łączy ze sobą różne, pozornie niepasujące do siebie elementy, tworząc z nich prawdziwe arcydzieło. Album “Clashes” był jej światowym debiutem i ukazał się na całym świecie w 2016 roku, zyskując w Polsce status Platynowej Płyty. Trasa koncertowa promująca tę płytę obejmowała m.in. koncerty w Anglii, Francji, Niemczech, Japonii. Właśnie na rynku pojawiła się jej najnowsza płyta "BRUT", którą promuje utwór "Game Change”.Data: 04.08.2021Otwarcie: 18:00Start: 19:30Miejsce: Praga CentrumOrganizator: Follow The StepRegulamin: www.followthestep.com/regulamin

 • Koncert
  Elektronika
  Pop
  Polskie
  W plenerze

  Wtorek, 17 sierpnia 2021, 18:00

  Praga Centrum, Warszawa, od 49 zł

  Miejski festiwal "Lato na Pradze" powraca z drugą edycją! W tym roku warszawska Praga ponownie stanie się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań i niezapomnianych przeżyć dla Ciebie i twoich znajomych.Tego lata ponownie będziecie mogli poczuć klimat letnich festiwali bez wyjeżdżania z miasta. Najlepsi polscy artyści rozgrzeją Was do czerwoności, podczas koncertów w ogrodzie Pragi Centrum, a pozostała część kompleksu ponownie stanie się miasteczkiem festiwalowym. Foodtrucki, bary, zielone strefy relaksu oraz muzyka na żywo - to tylko kilka z atrakcji, które znajdziecie u nas podczas wakacji.Baasch pojawił się na scenie muzycznej w 2015 r. za sprawą debiutanckiej płyty „Corridors”. Krążek zebrał bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych oraz znalazł się na wielu listach rocznych podsumowań najlepszych polskich płyt na rynku. Artysta ma na swoim koncie dwa albumy długogrające. Drugi krążek „Grizzly Bear With A Million Eyes” ukazał się w 2017 r. Muzyka Baascha to hipnotyzujący, sugestywny wokal, mroczne brzemienia i chwytliwe melodie. Sam pisze , komponuje i produkuje swoje nagrania. Charakteryzuje się własnym, unikatowym stylem balansującym między muzyką elektroniczną a synth-popem. Jego ostatni długogrający album "Noc" ukazał się 28 sierpnia 2020 i zebrał pozytywne opinie ze strony krytyków.Data: 17.08.2021 r.Miejsce: Praga CentrumDrzwi: 18:00Start: 19:30Praga Centrum
ul. Szwedzka 2/4 Hala 10
03-429 Warszawa
www.pragacentrum.plOrganizatorem projektu Lato na Pradze jest Follow The Step (www.followthestep.com)
Przestrzeń funkcjonować będzie według aktualnych zasad reżimu sanitarnego z zachowaniem odpowiednich form bezpieczeństwa. Na miejscu czekać na Was będą płyny do dezynfekcji rąk, pozwalające na uczestnictwo w wydarzeniu w warunkach sterylnych.

 • Koncert
  Polskie
  Zagraniczne
  W plenerze
  Metal

  Piątek, 24 września 2021, 18:00

  Letnia Scena Progresji, Warszawa, od 90.00 zł

  Ready To Rock i Progresja zapraszają na koncert Батюшка Krzysztofa Drabikowskiego oraz legendy helleńskiego Black Metalu - Rotting Christ, który odbędzie się w piątek 24 września 2021 roku na Letniej Scenie warszawskiego Klubu ProgresjaБатюшка (black/doom metal, Polska)Sukces albumu „Litourgiya” (2015) zelektryzował świat ekstremalnego metalu. Z anonimowego projektu, Батюшка stał się jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Niespotykana wcześniej wizja, w której metalowe brzmienie nasycone zostało prawosławną estetyką i jej symbolami, robiła wrażenie zarówno w odsłonie studyjnej, jak i na koncertach, które zyskały renomę muzycznych ceremonii. Cztery lata po debiucie, Батюшка wraca z najnowszym albumem. „Панихида” to obrazoburcze ujęcie prawosławnego nabożeństwa żałobnego.https://www.facebook.com/truebatushkaRotting Christ (melodic Black Metal, Grecja)Grecki Rotting Christ to w zasadzie legenda i pionierzy Black Metalu w Grecji. Ma na swoim koncie 13 albumów studyjnych, szereg kompilacji, EP-ek i splitów oraz niemalże niezliczoną ilość koncertów w naszym kraju, które zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem.https://www.facebook.com/rottingchristofficialBlaze Of Perdition (Black Metal, Polska)Mroczny, okultystyczny Black Metal z Lublina, który powstał w 2004 roku i ma już na swoim koncie pięć albumów studyjnych, wydanych przez amerykański Metal Blade.https://www.facebook.com/blazeofperditionData: 24.09.2021Miejsce: Letnia Scena Progresji, WarszawaGodziny: 18:00 - otwarcie bram, 19:00 - startBilety w cenie 90/110 zł