Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Illusion w Underground Pub support Holyguns

 • Koncert
 • Rock
 • Polskie
 • Pod dachem
 • Metal

Illusion w Underground Pub support Holyguns

Sobota, 11 grudnia 2021

19:00

od 60 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Illusion to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Początek historii Illusion datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku, były muzyk grup She i Skawalker Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Pierwszy koncert grupy odbył się w lutym 1992 w Gdańsku. Jeszcze w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. I w takim właśnie oryginalnym składzie grupa funkcjonuje do dziś.

HOLYGUNS, mocno i dobrze rockujący zespół z południa Polski. Finalista Antyfestu Antyradia 2019. Singlami „Wolność” oraz „Każdego dnia”, podbijał listy przebojów m.in. Turbo Top w Antyradiu oraz wielu Polskich rozgłośni akademickich, Radio Aktywne Politechniki Warszawskiej, Akadera w Białymstoku, czy UWM FM - Olsztyńskiego Radia Akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Holyguns znany również z Supportów podczas m.in. tras koncertowych legend Polskiej sceny rockowej ILLUSION, Trasy 25 lecia i Anhedonia ILLUSION czy 15 lecia grupy LIPALI. Z grupą LIPALI wspólnie zespół odbył kilkadziesiąt koncertów na przestrzeni ostatnich lat. Holyguns występował również na scenie wspólnie z SIQ czy zespołem Luxtorpeda. Na przestrzeni ostatnich trzech lat Holyguns gościł na scenach największych i legendarnych, Polskich klubów muzycznych w Polsce, gdzie zagrał kilkadziesiąt koncertów. M.in. Klubie Stodoła, Proxima w Warszawie, Forty Kleparz, Zaścianek w Krakowie, Zaklęte Rewiry we Wrocławiu, Mega Club Katowice, Wiatrak w Zabrzu, Rudeboy, Miasto w Bielsku-Białej i wielu innych. Jednak Holyguns to przede wszystkim grupa starych, dojrzałych, choć duchem ciągle młodych przyjaciół. Przepełnieni pozytywną energią, rock n roll’a i życiową wrażliwością, po przez życiowe doświadczenia. Wszystko to uformowało w nas dojrzałość, czego wynikiem jest przekaz jaki Holyguns za sobą niesie. .. Właśnie taka jest formuła Holyguns - dojrzała, energetyczna, pełna emocji, rock ‘n rolla ze sporą dawką pozytywnych wibracji.

miejsce

Underground Pub

Tychy, Plac Wincentego Korfantego 1

inne wydarzenia w tym miejscu
 • Luxtorpeda Koncert premierowy płyty Anno Domini MMXX/10cio lecie zespołu. [ZMIANA DATY]

  Sobota, 26 marca 2022

  Tychy

  Koncert premierowy płyty Anno Domini MMXX/10cio lecie zespołu.

 • Hańba w Underground Pub Tychy [ZMIANA DATY]

  Sobota, 23 kwietnia 2022

  Tychy

  „Nikt nam nie zrobił nic, czyli opowieść o tym, jak Polska w roku 1940 wespół z Anglią i Francją rozgromiła Rzeszę Niemiecką i stała się hegemonem Europy Środkowej.”Na dodatek Rzeczpospolita lada moment obejmie kolonię zamorską, a Naczelny Wódz Śmigły Rydz szykuje się już do przejęcia pełni władzy. Jesteśmy jak nigdy Silni, Zwarci i Gotowi.Tymczasem Tadeusz Król znajduje porzucony przez niemiecki jazz-band saksofon tenorowy, Adam Sobolewski rozmontowuje ukradzioną radiostację polową i buduje wraz z Andrzejem Zamenhofem basbandżo, a Ignacy Woland dezerteruje i spotyka w drodze Antka Czarnego, zwichniętego umysłowo poetę, okultystę i magnetyzera...Na najnowszym albumie Hańba! jeszcze mocniej podąża za swym wytyczonym przed niemal dekadą muzyczno-literackim konceptem, którym konsekwentnie udowadnia, że (post)punk powstał na krakowskich i warszawskich podwórkach na początku lat 30. Wspiera ją w tym Ziemowit Szczerek, twórca hańbowego uniwersum (Rzeczpospolita Zwycięska) oraz autor większości wyśpiewanych tekstów.Hańba! to fabularny koncept, którego bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata przełomu lat 30. i 40. XX wieku słowami międzywojennych poetów, zarówno tych dobrze (Tuwim, Broniewski), jak i mniej znanych (Szymański, Ginczanka, Szenwald i in.). W 2018 roku zespół został uhonorowany Paszportem Polityki „za muzyczno-literacko- polityczną rekonstrukcję, która daje efekt zaskakujący: twórczo odświeża formułę folku i punka, a przy tym celnie opisuje dzisiejsze polskie konflikty i zagrożenia”.W 2020 Hańbę! nagrodzono Fryderykiem za krótkogrającą płytę "1939" - Album Roku w kategorii Muzyka Świata. Orkiestra zbuntowana jest również laureatką nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2017) oraz nagrody im. Czesława Niemena (Nowa Tradycja 2014).