Imany | Gdańsk

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Pop
  • Zagraniczne
  • Pod dachem
  • Trasa

Imany | Gdańsk

Piątek, 29 października 2021

19:00

od 159 

Imany to artystka znana nie tylko we Francji, ale w całej Europie oraz w wielu zakątkach świata.

Najpierw próbowała swoich sił jako modelka, a następnie zajęła się tworzeniem muzyki. Wychodzi jej to znakomicie, dzięki czemu zyskuje niesłabnącą popularność.

29 października 2021 roku Imany pojawi się w Gdańsku. To właśnie tego dnia o godzinie 19:00 rozpocznie się spektakl o nazwie "Voodoo Cello". Publiczność zbierze się na terenie Teatru Szekspirowskiego.

Imany jest wszechstronnie uzdolniona, ponieważ nie tylko śpiewa, ale też pisze teksty. Stara się połączyć ze sobą folk, pop rock, soul oraz blues. Wzoruje się na wielu artystkach, m.in. na Tracy Chapman i Lauryn Hill. Największym dziełem w jej dotychczasowej karierze muzycznej jest album pod tytułem "The Shape of a Broken Heart". Warto docenić również jej single, a mianowicie: "There Were Tears", "Don't Be So Shy" czy też "Please and Change".

Imany zachwyca swoim głosem oraz przyjaznym podejściem do fanów. Jeśli zainteresowani chcą poznać historię tajemniczej kapłanki, powinni udać się 29 października do Gdańska.

informacja organizatora

Zaskakujące widowisko, jakiego jeszcze w Polsce nie było.

Imany wyrusza w trasę koncertową i zagra we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie w towarzystwie orkiestry składającej się z ośmiu wiolonczel. "Voodoo Cello" to spektakl, który opowiada historię tajemniczej kapłanki, wykorzystując do tego utwory z repertuaru Radiohead, The Beatles, Donny Summer, Bonnie Tyler, Madonny czy Boba Marleya.

Przez ostatnie dziesięć lat Imany oczarowywała swoim głosem polską publiczność. Jej single, takie jak "You Will Never Know" czy "Don't Be So Shy" zdobywały szczyt radiowych list przebojów, a album "The Shape of a Broken Heart" był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w naszym kraju - krążek uzyskał status potrójnej Platynowej Płyty.

Artystka swoją najnowszą trasę koncertową opisuje następującymi słowami: "Voodoo Cello to spektakl, który na tej samej scenie łączy osiem wiolonczel i głos wyśpiewujący kultowe hity muzyki pop. Bez jakichkolwiek efektów specjalnych, całkowicie naturalnie. Wszystkim dobrze znane piosenki zostały zaaranżowane na nowo, zaczarowane przez wiolonczele, które wspierają mnie na scenie.
Pojawiam się tam jako kapłanka voodoo, postać całkowicie wymyślona i inspirowana różnymi kulturami. Wykorzystuję dobrze znane melodie do opowiedzenia jej historii. Voodoo Cello to mistyczna podróż kobiety obdarzonej magicznymi mocami. Jej utwory opowiadają historię jej życia, walkę z ciemnością i drogę ku światłości. Żeby do niej dotrzeć, kapłanka musi zwalczyć demon, które w niej mieszkają. Tworzy własne tańce i rytuały, które pomagają jej osiągnąć wewnętrzny spokój.”.

Na potrzeby trasy, kostiumy dla Imany przygotował dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Balmain, Olivier Rousteing. Za scenografię odpowiedzialny jest Eugenio Recuenco, współpracujący z Vogue Espana, Vogue UK, Vanity Fair, Saint Laurent, Playstation, Lavazza czy Motorola. Jego prace były wystawiane na całym świecie m.in. w Hiszpanii, Madrycie, Paryżu, Londynie czy Chinach.

Data: 29.10.2021
Miejsce: Teatr Szekspirowski, Gdansk
Doors: 19:00
Start: 21:00

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

miejsce