INNI LUDZIE reż. Grzegorz Jarzyna / streamingi LIVE

  • Teatr

INNI LUDZIE reż. Grzegorz Jarzyna / streamingi LIVE

Niedziela, 22 listopada 2020

19:45

29.90 zł

STREAMINGI LIVE W TR ONLINE ZE SCENY TR WARSZAWA/ATM STUDIO

Spędź wieczór w TR Warszawa i zobacz jeden ze streamingów “Innych ludzi” w reż. Grzegorza Jarzyny!
To jeden z pierwszych spektakli, które pokazaliśmy w ramach akcji “Zostań w domu, nie wychodź z teatru!” wiosną tego roku. Było z nami wtedy ok. 12 000 widzów i widzek! Choć nasze plany na pierwszy streaming na platformie TR Online zostały pokrzyżowane przez pandemię – nie wyobrażamy sobie lepszego alternatywnego startu naszego programu transmisji spektakli. Zapraszamy do obejrzenia “Innych ludzi” prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio!

Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnych dramatów "Między nami dobrze jest" i "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”.

Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces.

Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk. Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.

"Inni ludzie” to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Kilkadziesiąt mieszkańców i mieszkanek Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

Plan wieczoru w TR Online
21 listopada, sobota
19:45 – wprowadzenie poprowadzi Mirosław Zbrojewicz, aktor TR Warszawa
20:00 – streaming live spektaklu: “Inni ludzie”, reż. Grzegorz Jarzyna
22:15 – rozmowa z twórcami i twórczyniami spektaklu prowadzona przez Michała Nogasia
22 listopada, niedziela
19:45 – wprowadzenie poprowadzi Mirosław Zbrojewicz, aktor TR Warszawa
20:00 – streaming live spektaklu: “Inni ludzie”, reż. Grzegorz Jarzyna

tekst: Dorota Masłowska
reżyseria, adaptacja, scenografia: Grzegorz Jarzyna
kostiumy i charakteryzacja: Anna Axer-Fijałkowska
zdjęcia: Radek Ładczuk
muzyka: Piotr Kurek, Krzysztof Kaliski
producent bitów, DJ/VJ live: Michał DJ B Olszański
producent bitów: Bartek Kruczyński
reżyseria dźwięku: Maciej Szymborski
przygotowanie wokalne: Arek RAS Sitarz
reżyseria świateł: Aleksandr Prowaliński
grafika: Adrien Cognac
animacje: Julia Nędzyńska
liternictwo: Luka Rayski
ilustracje: Maciej Chorąży
montażyści: Adrien Cognac, Piotr Czarnecki, Krzysztof Fischer, Wiktor Zmysłowski, Aleksandra Żwan
montaż dźwięku: Jerzy Szelewicz
układ choreograficzny: Paulina Przestrzelska
tłumaczenie napisów angielskich: Marek Kazmierski
kierowniczka produkcji: Karolina Pająk
asystentka reżysera: Katarzyna Gawryś
asystentka kostiumografki: Olga Mazur
asystenci kostiumografki przy realizacji teledysku: Marta Piotrowska, Janek Zagdański
inspicjent: Wojciech Sobolewski
współpraca produkcyjna: Magda Igielska
realizator światła: Kacper Stykowski
realizatorzy wideo: Łukasz Jara, Adrian Hutyriak
realizator dźwięku: Łukasz Faliński
akustyk: Miłosz Pawłowski
obsada: m.in. Marcin Czarnik, Cezary Kosiński, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska oraz Michał DJ B Olszański

TR Warszawa bardzo dziękuje Sokołowi i Rafałowi Grobelowi za rekomendacje współpracy z twórcami polskiej sceny hip-hopowej.

TR Warszawa bardzo dziękuje za udział w nagraniach wideo: Annie Axer-Fijałkowskiej, Klaudii Bakierze, Małgorzacie Beli, Kasi Budzyńskiej, Agacie Buzek, Magdalenie Cieleckiej, Heniowi Duszyńskiemu, Dobromirowi Dymeckiemu, Michałowi Fajbusiewiczowi, Monice Frajczyk, Paulinie Gajewskiej, Romie Gąsiorowskiej, Mateuszowi Górskiemu, Tomaszowi Karolakowi, Eli Kołtonowicz, Cezaremu Kosińskiemu, Filipowi Krupie, Grzegorzowi Laszukowi, Lechowi Łotockiemu, Oldze Mazur, Aleksandarovi Milićevićovi, Mateuszowi Nędzy, Monice Olejnik, Michałowi Olszańskiemu, Mai Ostaszewskiej, Marcie Pacholak, Sebastianowi Pawlakowi, Piotrowi Roguckiemu, Oli Rudnickiej, Teresie Rutkowskiej, Andrzejowi Sewerynowi, Pawłowi Smagale, Sokołowi, Michałowi Stanisławskiemu, Kacprowi Stykowskiemu, Krzysztofowi Wawrzonowi
TR Warszawa bardzo dziękuje za użyczenie głosu:
Krystynie Czubównie, Michałowi Nogasiowi, Jerzemu Sosnowskiemu

TERMINY STREAMINGÓW LIVE
21 listopada 2020, g. 19:45
22 listopada 2020 g. 19:45 / streaming z napisami angielskimi