Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

„JA PŁONĘ” - koncert upamiętniający 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

  • Koncert
  • Rock
  • Classics
  • Pop
  • Polskie
  • Pod dachem

„JA PŁONĘ” - koncert upamiętniający 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Poniedziałek, 13 grudnia 2021

19:00

od 0 zł
Pobierz bezpłatny bilet
informacja organizatora

„JA PŁONĘ” - koncert upamiętniający 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Sosnowiec pamięta. 13 grudnia o godz. 19.00 na Placu Papieskim w Sosnowcu rozpocznie się koncert upamiętniający 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W wydarzeniu pod nazwą „JA PŁONĘ” wezmą udział znakomici muzycy. Na scenie zaprezentują się Martyna Jakubowicz, Małgorzata Ostrowska, Janusz Panasewicz (Lady Pank), Wojciech Waglewski (VooVoo), Robert Matera (Dezerter), Mietall Waluś (Negatyw, Lenny Valentino), Tomasz Organek oraz gość specjalny Zbigniew Hołdys. Za całość aranżacji i oprawy muzycznej z wykonaniem na żywo programu koncertu odpowiedzialny jest wybitny producent muzyczny Marcin Bors.

W grudniu 1981 roku dla milionów Polaków czas się zatrzymał a wolność została radykalnie ograniczona. Represje władzy, strajki, demonstracje uliczne, sankcje i embargo nałożone na nasz kraj, godzina policyjna, kryzys ekonomiczny, puste półki sklepowe - to wszystko określało codzienne życie w Polsce pierwszej połowy lat osiemdziesiątych. Jedną z nielicznych ostoi niezależności pomimo cenzury stała się muzyka.

Artyści wykonają kultowe utwory, przekazujące atmosferę czasu, kiedy muzyka była jedną z nielicznych wolnych forum wypowiedzi. Usłyszymy m.in.: „Obracam w palcach złoty pieniądz”, „W domach z betonu”, „Spytaj milicjanta”, „Wojna grubych z chudymi. „Najmniejszy oddział świata”, „Fabryka małp” oraz specjalny repertuar w wykonaniu Zbigniewa Hołdysa, jednego z najwybitniejszych autorów tamtych czasów który w ramach swojej działalności w zespole Perfect czy też tak kultowych projektów jak „I Ching” oraz „Świnie” zaznaczył się w sposób wybitny w historii polskiej muzyki tamtego okresu.

Podczas koncertu artyści wykonają po jednym własnym utworze oraz utworze z repertuaru Zbigniewa Hołdysa, który w tym roku obchodzi 70. rocznicę urodzin.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Na koncert zaprasza prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński

miejsce

Plac Papieski

Sosnowiec, plac Papieża Jana Pawła II 41-200 Sosnowiec