Jaga Jazzist [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • Rock
  • Jazz
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

Jaga Jazzist [ZMIANA DATY]

Poniedziałek, 28 lutego 2022

19:00

od 99 

Istniejąca od ponad dwudziestu lat norweska grupa Jaga Jazzist 23 października powróci do warszawskiego klubu Niebo. Zespół wystąpi w ramach trasy promującej najnowszy album „Pyramid”, którego premiera odbędzie się w sierpniu.

***

Po udanym zeszłorocznym koncercie muzycy postanowili wrócić do Warszawy aby zaprezentować nowy, z niecierpliwością wyczekiwany przez ich fanów materiał. Na album „Pyramid”, grupa kazała czekać aż 5 lat. Premiera krążka, w wyniku globalnej pandemii Covid-19, została przesunięta z 24 kwietnia na 7 sierpnia. Październikowy koncert będzie doskonałą okazją do posłuchania świeżego materiału, ulubionych kompozycji fanów oraz kreatywnych i szalonych improwizacji.

Jaga Jazzist to jazz, post rock, rock progresywny, elektronika, funk – a to tylko część niesamowicie gęstej mieszanki wpływów i inspiracji składających się na brzmienie grupy. Ponad dwie dekady aktywności artystycznej i sześć długogrających albumów na koncie w pełni ukształtowały i ugruntowały pozycję zespołu na światowym rynku muzycznym. Znani z nieoczywistych, nowatorskich połączeń brzmieniowych, tym razem spróbowali czegoś nowego w swojej działalności. „Pyramid” będzie pierwszym albumem w dyskografii Jaga Jazzist, który został w pełni wyprodukowany przez samych członków zespołu. Krążek zwiastuje nowy etap w twórczości zespołu. Bilety na jesienny koncert Jaga Jazzist już w sprzedaży.

miejsce

Niebo

Warszawa, ul. Nowy Świat 21