Jaga Jazzist

  • Koncert

Jaga Jazzist

Niedziela, 28 kwietnia 2019

19:00

od 119 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Jaga Jazzist po wieloletniej przewie wraca do Polski!

Jaga Jazzist to norweska supergrupa czerpiąca w swojej muzyce zarówno z muzyki jazzowej, klasycznej, jak i elektronicznej. Przygoda zespołu rozpoczęła się w 1994 roku w Tønsburg, w domu rodzinnym Horntvethów. To właśnie tam Lars i Martin, jedyni członkowie grupy, którzy niezmiennie od początku zasilają skład Jaga Jazzist, pracowali nad wydanym w 1996 roku debiutem „Grete Stitz”. Płyta przyniosła im zainteresowanie fanów, które zaowocowało ukazaniem się w 2001 roku „A Livingroom Hush” pod egidą legendarnej wytwórni Ninja Tune. Dzięki tej współpracy Norwegowie wydali rok po roku albumy „A Livingroom Hush” i „The Stix” (2002) zyskując międzynarodowy rozgłos, a ich jazzowy eksperyment rozprzestrzenił się po całym świecie.

Po zmianie producenta płyty i wydaniu w 2005 roku krążka „What We Must”, Jaga Jazzist zrobili sobie kilkuletnią przerwę od nagrywania. Pięć lat później, w 2010 roku, powrócili z jeszcze większą mocą, o czym świadczy krążek „One-Armed Bandit” – jeszcze bardziej progresywny i elektroniczny niż jego poprzednicy. Obecnie dyskografię norweskiej grupy zamyka „Starfire” z 2015 roku.

Na ich koncie znajduje się szereg mini-wydawnictw, siedem długogrających krążków i przeszło dwie dekady scenicznego doświadczenia. Brzmienie Jaga Jazzist ukształtowała niepohamowana wyobraźnia, a także ambicja tworzenia nagrań brzmiących świeżo i odmiennie. Lata spędzone na poszukiwaniach i eksperymentowaniu zaowocowały własnym, eklektycznym brzmieniem, które nie może równać się z żadnym innym.

Czołowi reprezentanci legendarnej wytwórni Ninja Tune, którzy znani są z genialnych występów na żywo, wystąpią 28 kwietnia w warszawskim Niebie.

http://jagajazzist.com/ https://www.facebook.com/jagajazzist/ https://youtu.be/_mr8aauO1EY

Koncert: 28.4. Niebo, Warszawa https://www.fource.pl/events/jaga-jazzist-no/ https://www.facebook.com/events/1315578678608392/

Press i zdjęcia: http://hyperurl.co/jagajazzist

Promotor: fource.pl, media@fource.pl

miejsce

Niebo

Warszawa, ul. Nowy Świat 21