Jagoda Stanicka & Tamara Kurkiewicz | Jazzstate | SPATIF

  • Koncert

Jagoda Stanicka & Tamara Kurkiewicz | Jazzstate | SPATIF

Dzisiaj

20:00

od 25 zł

Zapraszamy na koncert:
Jagoda Stanicka & Tamara Kurkiewicz

Usłyszymy:
Jagoda Stanicka - pianino
Tamara Kurkiewicz - instrumenty perkusyjne

Data: 23 września 2020 (środa)
Czas: 20:00 - 21:00
Lokalizacja: Klub SPATiF, Al. Ujazdowskie 45, Warszawa
Po koncercie odbędzie się jam session.


Kompozycje duetu Stanicka & Kurkiewicz powstają na bazie improwizacji oraz poszukiwania nowych brzmień.
W utworach pojawia się minimalizm, obrazowość, subtelność, lecz także witalizm oraz energiczna motoryka.
Debiutancki utwór Illume ukazał się w kwietniu tego roku, udostępniony premierowo na antenie m.in. Programu 2 Polskiego Radia, Polskiego Radia Czwórka i amerykańskiego radia KEXP.

Jagoda Stanicka jest pianistką z klasycznym wykształceniem.
Tworzy autorskie kompozycje, które wykraczają poza obszar muzyki poważnej, łamiąc granice podziału na gatunki i style. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Występowała solo, kameralnie oraz jako solistka z orkiestrami w Polsce (m.in. Studio Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonia Narodowa, Świętokrzyska, Lubelska) i za granicą (Austria, Francja Włochy, Holandia, Niemcy, Węgry, Słowacja, Litwa, Ukraina, Białoruś). Działała w Fundacji Cultura Animi. Organizowała m.in. Spoktania Muzyczne Młodzieży Polskiej i Ukraińskiej w Filharmonii Lwowskiej. Brała udział w licznych warsztatach i kursach (XV Festiwal Ensemble, Erasmus Plus – Madeira/Portugal, Project Comenius – Bayreuth/Niemcy, Querceto International Piano Festival). W 2019 roku wzięła udział w nagraniach albumu ambientowego „Albert Karch feat. Ichiko Aoba „Celestially Light” i wystąpiła z tym projektem na Scenie Klasycznej TVP Kultura. Jagoda czynnie współpracuje ze stowarzyszeniem KOLD biorąc udział w cyklicznych spotkaniach kompozytorskich.

Tamara Kurkiewicz to młoda perkusistka skoncentrowana na wykonawstwie muzyki współczesnej. Jest laureatką wielu konkursów, m.in. XII Konkursu Muzyki XX i XXI Wieku dla Młodych Wykonawców oraz X Międzynarodowego Konkursu Perkusyjnego w Fermo. Występowała solo i kameralnie na koncertach w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Klangspuren Schwaz Tiroler Festival für Neue Musik, Werk_statt_festival, IMPULS-Festival. Tamara współpracuje z Chain Ensemble, który adresuje swoje produkcje przede wszystkim do młodej generacji odbiorców, chcąc otworzyć ją na obiór najnowszej muzyki. W kręgu jej artystycznych zainteresowań znajduje się teatr instrumentalny ze szczególnym uwzględnieniem roli gestu oraz ruchu.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach stypendium wojewódzkiego dla studentów uczelni artystycznych udzielonego artystce Jagodzie Stanickiej.

Autorem zdjęcia użytego w grafice jest Kamil Wasiluk.

Organizator: Karolina Szewc

miejsce

Klub SPATiF

Warszawa, Aleje Ujazdowskie 45

Klub SPATiF mieści się w klimatycznym budynku przy al. Ujazdowskich 45 w Warszawie i imponuje ideą obraną przez założycieli. Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru i Filmu zrzeszyło osobistości ściśle związane z radiem, kinem i teatrem. To wszystko na rzecz stworzenia unikalnego miejsca, które będą mogli odwiedzać wszyscy spragnieni kulturalnych wrażeń. Wyjątkowość, klub SPATiF zawdzięcza awangardowej aranżacji i najlepszej jakości trunkom oraz kuchni. Mnogość atrakcji, jakie oferuje, przyprawia o zawrót głowy i ciężko przy jednej wizycie skorzystać z nich wszystkich, dlatego stali bywalcy tam wracają. Wszechstronność to główne założenie Klubu SPATiF. Ma być miejscem, do którego każdy, niezależnie od preferencji na spędzanie czasu wróci po więcej i dopieści swoje muzyczne podniebienie. SPATiF to jednak więcej niż standardowy klub. Odwiedzając lokal zaznamy profesjonalnej i sympatycznej obsługi, która przeprowadzi przez wszystkie ścieżki SPATiF'u i zostawi po sobie pozytywne wrażenia. To miejsce to swego rodzaju hołd oddany założycielom i członkom Stowarzyszenia. Dzięki stworzeniu takiego miejsca, jakim jest SPATiF mamy możliwość zasmakować profesjonalizmu i doskonałości w nieco zawadiackiej formie. Wszystko utrzymane w klimacie wypoczynku i nastrojowości, która urzeka pasmem udogodnień.  SPATiF to miejsce nie lada artystyczne i intrygujące. Odnajdą się w nim osoby o silnych i niezależnych osobowościach, fani ambitnej muzyki elektronicznej, ale i jazzu. Każdy dzień tygodnia oferuje coś innego, dzięki czemu klub ewidentnie trafia w każde gusta. Weekendami zamienia się w prawdziwie dynamiczną i energetyczną salę, a w dni, kiedy szukamy wysublimowanych brzmień zjemy przepyszny lunch, prosto z otwartej kuchni. Jakość obsługi i organizowanych wydarzeń jest zawsze na najwyższym poziomie. Możesz tam trafić zupełnie przypadkiem, bez różnicy czy szukasz klimatycznego miejsca na herbatę w ogródku albo drinka w znakomitym lokalu. Codzienność w SPATiF niesie za sobą nowe koncerty, wydarzenia i doskonale skomponowane menu, którym Cię uraczy.