[SOLD OUT] Jak zamieszkałam z czterema kotami | Małgorzata Halber

  • Stand-up i impro

[SOLD OUT] Jak zamieszkałam z czterema kotami | Małgorzata Halber

Wtorek, 8 października 2019

20:00

od 35 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

O tym jak to jest skończyć 40 lat, przytyć 20 kilo, nie uprawiać seksu, poddać się w poszukiwaniach partnera, pogodzić się z tym że umrze się samą.


I jak to się stało, że zamieszkałam z czterema kotami.

 To 45 minut monologu o byciu czterdziestolatką w wielkim mieście. Powiedzenie na głos tego, o czym wstydzimy się mówić koleżankom. O zjadaniu litra lodów dziennie. O rozładowanym wibratorze.
O depresji. O czekaniu na wiadomości na mesendżerze.Formuła „stand up improwizowany” została przeze mnie wymyślona, ponieważ nie umiem i nie lubię mówić przygotowanym tekstem a jednocześnie dobrze wiem, o czym chciałabym powiedzieć. Wynika też z niechęci do tradycyjnego stand upu, który jest obliczony na śmiechy, pojawiające się w określonych miejscach. Jeśli widzieliście „Nanette” Hanny Gadsby, to wiecie co mam na myśli. (Jeśli nie, to obejrzyjcie koniecznie.)Po raz pierwszy (być może nie ostatni) 

w barStudio, 

8 października, 20.00


wstęp 35 złzapraszam 


Wasza 
Małgorzata od Depresji

miejsce

Bar Studio

Warszawa, plac Defilad 1

Bar Studio jest stosunkowo młodą instytucją kulturalna na mapie stolicy Polski. Mieści się w wyjątkowej lokalizacji, gdyż na Placu Defilad i sąsiaduje bezpośrednio z teatrem o tej samej nazwie imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza w Pałacu Kultury i Nauki. Na brawurowy pomysł na zagospodarowanie części foyer wpadł Grzegorz Lewandowski. Właściwa historia lokalu rozpoczyna się w 2012 roku wraz z oficjalnym spotkaniem z kierownictwem istniejącego gospodarza pawilonu, czyli Agnieszką Glińską oraz Romanem Osadnikiem. Podczas inspiracyjnej rozmowy zespół wymienił się uwagami, jak powinna wyglądać być kulturalna restauracja lub bar. Starano się odpowiedzieć na pytanie, czym musi się charakteryzować bądź wyróżniać na tle podobnych miejsc, a z czego słynąć na skalę miasta. Od samego początku, prócz funkcji wspierającej teatr, organizowała liczne przedsięwzięcia, wydarzenia okolicznościowe, które miały zbudować jej renomę, stołeczną rozpoznawalność. Taneczne spotkania w rytmie zespołów na stałe zapisanych w świadomości ludzi. Do teraz w pałacowych wnętrzach rozbrzmiewała muzyka, między innymi takich marek jak The Doors, Ottisa Redding'a, Madonny, czy też Prodigy. Nie sposób nie wspomnieć o cyklicznych zabawach w estetyce bluesa, rocka lub pozostałych, skocznych w wydźwięku gatunków. Bar Studio chętnie odwiedzają artyści, aby zagrać mały koncert na żywo. Dla gości grał na przykład Maciej Ulatowski, a także inni, często awangardowi muzycy. Liczne wystawy i warsztaty fotograficzne, wernisaże, spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami, wspólne projekcje filmów zachęcają przybyłych do systematycznych powrotów. W najbliższym czasie zorganizowane zostaną wyjątkowe wydarzenia, jak rocznica działalności Gutek Film, suity Johanna Sebastiana Bacha w wykonaniu Tomasza Pokrzywińskiego na wiolonczeli barokowej, czy wyświetlenie obrazu "Yes Meni idą na rewolucję”. Nie powinno się zapomnieć o wspaniałym jedzeniu serwowanym klientom, które zachwyca podniebienia zarówno w czasie pory obiadowej, jak i w czas śniadaniowy.