Jazz Art Fashion Festival VI edycja

  • Festiwal

Jazz Art Fashion Festival VI edycja

21-22 września 2019

od 20 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Jazz Art Fashion Festival - edycja Katowice! To już VI edycja festiwalu, którego fundamentem jest tworzenie kreatywnej przestrzeni wymiany muzyki, mody, sztuki, jedzenia i wielu innych.

W programie znajdziecie pokazy mody czy koncert Tribute to Kora (który miał swoją premierę na warszawskim JAFF). Na koncercie otwarcia wystąpi Anna Dereszowska. Oprócz tego wystawy prezentujące dokonania artystów takich jak Beksiński, Joanna Sierko-Filipowska, Dominik Jasiński, a także tworzenie muralu w sąsiedztwie Muzeum Walcownia. 21-22 września 2019. Bilety na wydarzenie dostępne u nas.

informacja organizatora

Wczoraj Warszawa dzisiaj Katowice, odkryj nowy wymiar muzyki, mody i sztuki wraz z VI edycją Jazz Art Fashion Festival.

W tym roku, kolejny raz Muzeum WALCOWNIA w Katowicach zamieni się w kreatywną przestrzeń pełną inspiracji. 21 i 22 września poczujesz niepowtarzalny klimat artystycznej strony Katowic. Koncerty znanych muzyków, pokazy mody wybitnych projektantów, wystawy sztuki międzynarodowych artystów to nie tylko najwyższej klasy rozrywka stworzona dla prawdziwych koneserów! Wykorzystaj udział w JAFFie jako niepowtarzalną okazję do nawiązania cennych kontaktów, nie tylko biznesowych. Nie zwlekaj, już dziś kup bilet i przygotuj się na niezapomniane wrażenia.

PROGRAM

SOBOTA 21.09 KONCERTY - BILET STANDARD 40 zł


JAFF MUSIC:

19.00 - Koncert – Marc Perrenoud Trio – Okrzyknięty jako „niezwykły” przez francuski Jazzman i „zawsze wybitny” przez All About Jazz, jako „rewelacja” przez mu- zyczny magazyn BBC London.
20.00 - Aleksander Dębicz – Piano Impression utworów Kory
20.30 - Tribute to KORA – koncert utworów z repertuaru Kora i MAANAM w aranża- cjach funkowo-jazzowych w wykonaniu czołowych polskich artystów:
Ania Karwan, Beata Przybytek, Magda Kumorek, Buslav, Kasia Lins, Arek Kłusowski, Karolina Artymowicz.

JAFF MEETUPS:

SunLoox – konsultacje stylistyczne z zakresu eyewear by SunLoox
ARTYKUŁ VOGUE https://www.vogue.pl/a/sunloox-okulary-jak-bizuteria

VOLVO Euro Kas – spotkanie motoryzacyjne z marką VOLVO

JAFF FOOD COOLTURA:

Strefa oparta o utalentowanego i niezwykle pracowitego mistrza sztuki kuli- narnej Top Chefa Marcina Czubaka

SOBOTA 21.09 STREFA GOLD - BILETY VIP 190 zł


JAFF MUSIC:

20.00 - Tribute to KORA | gwiazdy | strefa przy stolikach koktajlowych

21.00 - Anna Dereszowska | inauguracja festiwalu

JAFF ART:

21:30 - Otwarcie wystaw:

BEKSIŃSKI – śląska premiera wystawy Virtual Reality + wystawa prac Dominik Jasiński – wernisaż artysty (galeria Dagma Art)
Kasia Idźkowska – wystawa fotografii „That’s jazz Babe”
Joanna Sierko - Filipowska – wernisaż artystki (galeria Dagma Art) Dagma Art – wystawy młodych twórców

JAFF FASHION:

22:00 - EWA MINGE – FASHION SHOW – „Fashion is ART”

JAFF MEETUPS:

SunLoox – konsultacje stylistyczne z zakresu eyewear by SunLoox
ARTYKUŁ VOGUE https://www.vogue.pl/a/sunloox-okulary-jak-bizuteria

Spotkanie motoryzacyjne z marką VOLVO Euro Kas

JAFF MUSIC:

Aleksander Dębicz – Piano Impression | spotkanie z artystą oraz partnerem Steinway & Sons

JAFF PARTY:

Wine Bar and Finger Foods

NIEDZIELA 22.09 WYSTAWY JAFF - BILET CAŁODNIOWY STANDARD 20 zł


JAFF ART:

12.00 -18:00

BEKSIŃSKI
Śląska premiera wystawy Virtual Reality. Technologia „VR” pozwala „wniknąć" w świat stworzony w oparciu o niezwykłą wyobraźnię artysty. Oprócz wirtualnej rze- czywistości podczas JAFF zaprezentujemy zbiór prawie 50-ciu prac Zdzisława Bek- sińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych. Tego dnia będzie moż- na również obejrzeć filmy jak oraz mapping.

Dominik Jasiński
Mieszka i pracuje w Kuwejcie. Artysta malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, absolwent warszawskiej ASP (Wydział Grafiki). Jego praca została opublikowana w setnym wydaniu British VOGUE. Fascynuje go ludz- kie ciało i jego deformacja. Artysta współpracuje z szeregiem firm i instytucji (EM- PIK, RESERVED, TATUUM, DAGMA ART, Wydawnictwo WASOWSCY, Kuwait, Art- Space Q8), pomysłodawca i kurator cyklu wystaw Jasinski&friends.

Kasia Idźkowska
Spotkanie z artystką, która jest zaangażowana w promocję muzyki jazzowej, współpracuje z Warner Music Poland przy promocji nowych albumów jazzo- wych. Na co dzień mieszka w Nowym Jorku, gdzie od kilku lat pracuje nad długoterminowym projektem „That’s jazz Babe”. Fotografując kulisy jazzu, pracuje z muzykami przy produkcji nowych płyt, dokumentuje nagrania w studio, a przede wszystkim robi zdjęcia na okładki albumów jazzowych.

Joanna Sierko-Filipowska
Uprawia malarstwo figuratywne. Jej obrazy są romantyczne, subtelne o charakte- rystycznej kolorystyce, przedstawia w nich świat marzeń i baśni. Ważnym wyda- rzeniem w życiu artystki było spotkanie z - Jerzym Dudą Graczem w 2001 roku na plenerze malarskim we wsi Kamion nad Wartą k. Wielunia. Miała kilkanaście wy- staw indywidualnych, brała udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za gra- nicą. Podczas Jazz Art Fashion Festival będzie można zobaczyć nie tylko obrazy Sierko ale również zdobyć limitowane zaproszenia na wernisaż artystki w galerii sz- tuki współczesnej Dagma Art w formie podpisanych przez artystkę inkografii.

Dagma Art
Wystawy młodych twórców - galeria sztuki współczesnej Dagma Art zaprezentu- je premierowe prace malarskie

JAFF WALCOWNIA Festiwal Murali:

Festiwal Murali to projekt art'owy, które- go głównym celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na dziedzictwo przemy- słowe. Drogą do tego jest powstanie i upublicznienie relacji świadków historii, a punktem kulminacyjnym będzie stworzenie muralu, umieszczonego na ścianie o powierzchni 200 m2 znajdującej się w sąsiedztwie Muzeum Walcownia.

22 września dla zwiedzających podczas JAFF podsumowanie całego festiwalu wraz z ukończeniem i ekspozycją prac.

JAFF MEETUPS:

SunLoox / konsultacje stylistyczne z zakresu eyewear SunLoox
ARTYKUŁ VOGUE https://www.vogue.pl/a/sunloox-okulary-jak-bizuteria

VOLVO Euro Kas / spotkanie motoryzacyjne z marką VOLVO

JAFF FOOD COOLTURA:

strefa oparta o utalentowanego i niezwykle pracowi- tego mistrza sztuki kulinarnej Top Chefa Marcina Czubaka

miejsce