Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Jazz Time // Amazing Grace: Aretha Franklin [ODWOŁANY]

  • Film
  • Jazz

Jazz Time // Amazing Grace: Aretha Franklin [ODWOŁANY]

Piątek, 27 marca 2020

20:00

od 18 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.
informacja organizatora

Zapraszamy na pokaz filmu "Amazing Grace: Aretha Franklin" w systemie dźwiękowym 5.1 we Wrocławskim Klubie Formaty! Jest to wydarzenie odbywające się w ramach cyklu "Jazz Time".

Zapraszamy także na koncert 29.03.2020 - szczegóły: https://goingapp.pl/evt/2202891/jazz-time-tubis-trio-consolidation-quintet

--

„Amazing Grace: Aretha Franklin” to historia amerykańskiej muzyki zapisana na filmie który nigdy nie ujrzał światła dziennego! Perypetie twórców obrazu nie pozwoliły im pokazać swojego dzieła przez ponad 46 lat! Film ukazuje nie tylko wpływ Afroamerykanów na amerykańską kulturę początku lat siedemdziesiątych XX wieku…

Jest to także przejmujący obraz kunsztu jednej z najważniejszych i największych artystek jazz, soul i gospel, ukazana w materiale zrealizowanym w ciągu dwóch nocy nagrań w kościele ks. Jamesa Clevelanda w Watts w Kalifornii, w roku 1972. Królowa Soul – jak nazywano Arethę, wznosi się na wyżyny swego talentu i boskiego daru, oddając hołd swemu wielkiemu ojcu, muzyce gospel oraz całej społeczności Ameryki tamtych lat. Ta Diva muzyki , występując przed entuzjastyczną publicznością, rozgrzewa ich do białości, wyciska łzy z oczu i pozostawia trwały ślad w duszy. Tej muzycznej uczty nigdy nie zapomnisz. Nigdy nie było tak przepełnionego muzyką i uczuciem filmu. Po tylu latach, cały świat może to w końcu zobaczyć. Święty Graal Hollywood odnaleziony!

USA 2018, 89’ Premiera światowa: kwiecień 2019 Reżyseria: Sydney Pollack, Alan Elliott Dźwięk: Jon Gerdemann, Steve Neal, Greg Ortiz, Serge Perron Obsada: Aretha Franklin, James Cleveland, Southern California Community Choir, C.L. Franklin, Alexnader Hamilton, Bernard Pretty Purdie, Chuck Rainey, Clara Ward, Mick Jagger, Sydney Pollack, Charlie Watts.

Pokaz filmu we Wrocławskim Klubie Formaty w systemie dźwiękowym 5.1. 27.03.2020 / piątek / godz. 20:00

Bilety w cenie: 18 zł Bilety do nabycia:

  • www.goingapp.pl do dnia 26 marca 2020

  • w kasie WKF, płatność wyłącznie gotówką, sprawdź godziny otwarcia www.wkformaty.pl/kontakt

  • w kasie WKF w dniu wydarzenia, jeżeli bilety będą jeszcze dostępne, płatność wyłącznie gotówką. Zniżki:

  • Zniżka z kartą Nasz Wrocław -20%, wyłącznie przy zakupie w kasie WKF.

Kategoria wiekowa: 7+

Zakup biletu jest równoznaczny z akceptacją "Regulaminu Wrocławskiego Klubu Formaty i Imprez" dostępnego na www.wkformaty.pl, oraz wyrażeniem zgody na jego przestrzeganie.