#jazzevening: Maksymilian Staniszewski Trio

  • Koncert

#jazzevening: Maksymilian Staniszewski Trio

Sobota, 26 września 2020

16:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Cykl koncertów on-line #jazzevening powstał w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Każdy z koncertów będzie streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku, kanale YouTube oraz Vimeo.

- - - - - - - -

Maksymilian Staniszewski - urodzony 03.04.1995 w Żarach.
Uczęszczał do PSM I stopnia w Żarach w klasie fortepianu, studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego, aktualnie kształci się na Uniwersytecie Zielonogórkskim w Instytucie Muzyki. Multiinstrumentalista, na co dzień kontrabasista i basista. Były instruktor Żarskiego Domu Kultury, aktualnie nauczyciel gitary basowej w prywatnej szkole muzycznej Brał udział w festiwalach muzycznych takich jak Jazz Juniors czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej. Kilkukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Założyciel i współtwórca wielu zespołów, muzyk sesyjny. Koncertował w takich miastach jak m. in : Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Olsztyn, Berlin, Cottbus, Zielona Góra, Bogatynia, Gorlitz

Filip Gąsiorowski - urodzony 5 lipca 2001 w Zielonej Górze.
Od 4 roku życia uczęszczał do prywatnej szkoły muzycznej oraz ukończył PSM I i II stopnia w Zielonej Górze w klasie fortepianu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Aktualnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. Aktywnie udziela się artystycznie w środowisku akademickim w Zielonej Górze. Laureat festiwalu kompozytorskiego European Junior Original Concert w Atenach w 2015 roku. Uczestnik kilku konkursów pianistycznych m.in . w Gdańsku i Poznaniu. Współtwórca kilku zespołów prezentujących różne gatunki muzyczne.

Przemysław Niemiec - lubuski perkusista aktywnie związany z zielonogórskim środowiskiem artystycznym. Jako członek Big Bandu Nowosolskiego współpracował z takimi muzykami jak Maciej Sikała, Piotr Baron czy Wojciech Karolak.

Maksymilian Staniszewski Trio
Filip Gąsiorowski - piano
Maksymilian Staniszewski - kontrabas
Przemysław Niemiec - perkusja

▎Sobota 26.09.2020 | 16:00

- - - - - - - -
„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci”