#jazzevening: Shandy & Eva

  • Koncert

#jazzevening: Shandy & Eva

Niedziela, 27 września 2020

16:00

TBA
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Going.

Cykl koncertów on-line #jazzevening powstał w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Każdy z koncertów będzie streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku, kanale YouTube oraz Vimeo.

- - - - - - - -

Shandy & Eva to akustyczny duet grający swoje piosenki autorskie. Shandy (Shandrelica Casper) to perkusistka, która pochodzi z wyspy Curacao na Karaibach, Eva (Ewa Żmijewska) to gitarzystka z Warszawy.
Dziewczyny obydwie śpiewają i komponują, poznały się na wydziale wokalu w Los Angeles College of Music w Pasadenie gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts in Vocal Performance. Podczas studiów zaczęły wspólnie koncertować, a potem razem pisać muzykę. Następnie Shandrelica skończyła studia licencjackie w Los Angeles College of Music, a Ewa studiach magisterskie w California Institiute of the Arts.

Duet koncertuje nie tylko w okolicach Los Angeles, ale też lubi bywać na Curacao lub w Polsce gdzie ma wielu słuchaczy. Muzyka Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku pop/singer-songwriter, ale dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych stylów muzycznych jak jazz, latin, world music, czy country. Podczas swojej kilkuletniej kariery, Shandy & Eva zdążyły wystąpić z wieloma uznanymi muzykami, między innymi: Maciej Szczyciński (Michał Bajor, Lora Szafran, Monika Borzym), Darek Oleszkiewicz (Pat Metheny, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek), Adam Levy (Norah Jones, Tracy Chapman, Meshell Ndegeocello). https://shandyandeva.com/

Shandy & Eva
Ewa Żmijewska (Eva) - wokal
Shandrelica Casper (Shandy) - perkusja, wokal
Maciej Szczyciński - gitara basowa
Krzysztof Pawłocki - gitara elektryczna

▎Niedziela 27.09.2020 | 16:00

- - - - - - - -
„Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci”