Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Jazztochowa Adam Golicki Trio

 • Koncert

Jazztochowa Adam Golicki Trio

Sobota, 23 lipca 2022

19:00

od 40 zł
informacja organizatora

Adam Golicki stoi na czele tria, które w 2021 roku wydało album zatytułowany „Reflections”. Materiał z tej płyty usłyszymy więc podczas koncertu grupy w Ośrodku Promocji Kultury 23 lipca 2022. Wstęp na wydarzenie jest biletowany.

Adam Golicki Trio zaprezentuje w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie album „Reflections”. Formacja Adama Golickiego wystąpi 23 lipca 2022 o godzinie 19:00. Wstęp na koncert jest biletowany. Bilety kosztują 40 złotych, można je kupić wyłącznie drogą elektroniczną w serwisie Going. Bilety będą dostępne także w dniu koncertu (pod warunkiem, że dostępna pula się nie wyczerpie). Reflections

Nowe trio Adama Golickiego z wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Maciejem Grzywaczem na gitarze i Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie i gitarze basowej to muzyczna propozycja dla miłośniczek i miłośników kameralnego jazzu.

Materiał muzyczny na płytę „Reflections” został skomponowany specjalnie z myślą o wykonujących go muzykach, z którymi Adam Golicki współpracuje od wielu lat ‒ a więc z myślą o Piotrze Lemańczyku oraz Macieju Grzywaczu.

Napisane utwory są bardzo nastrojowe, nostalgiczne, ale i czasami bardziej dynamiczne, tak, aby ukazać piękno prostych melodii, ale i możliwości całego trio. Płyta formacji Golickiego jest również ukazaniem lidera nie tylko jako perkusisty, ale również jako kompozytora na skład kameralny. Adam Golicki Trio

Adam Golicki jest perkusistą. W 2010 roku ukończył Akademię Muzyczną, uzyskując tytuł magistra w muzyce jazzowej. W 2005 roku razem z zespołem Paul Band wygrał Międzynarodowy Konkurs Jazz & Blues w Gdyni. Został wówczas oceniony jako jeden z najlepszych instrumentalistów konkursu. Z kolei ze Stan Big Band otrzymał Grand Prix w Czechach (Ceske Kamienice) w 2008 roku. Golicki jest także muzykiem sesyjnym, grającym w przeróżnych stylach muzycznych.

Nagrał albumy z wieloma znanymi artystami jazzowymi, takimi jak Kuba Stankiewicz, Maciej Sikala, Urszula Dudziak, Maciej Grzywacz, czy Big Band gdańskiej Akademii Muzycznej. Należy do formacji Confusion Project ‒ tria, które zostało finalistą Europejskiego Konkursu Jazzowego w 2014 roku. Do tej pory zespół nagrał 4 płyty.

Golicki w 2015 roku wydał debiutancki album „Ad Shave”, współpracując z jednymi z najlepszych muzyków jazzowych w Europie. W 2019 roku wydał drugi autorski album, zatytułowany „Ad Complementum”. Aktualnie promuje swój trzeci, najnowszy album, zatytułowany „Reflections”. Nagrał go z wybitnymi muzykami polskiej sceny ‒ Piotrem Lemańczykiem na kontrabasie i gitarze basowej oraz Maciejem Grzywaczem na gitarze elektrycznej. Płyta ukazała się w 2021 roku. Koncert w Gaude Mater w Częstochowie

Adam Golicki Trio wystąpi w składzie Adam Golicki (perkusja), Piotr Lemańczyk (bas), Maciej Grzywacz (gitara). Koncert odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie 23 lipca 2022 o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest biletowany. Zatem bilety kosztują 40 złotych,

bilety
Pula 1
od 40
miejsce
podobne wydarzenia
 • Koncert
  Polskie
  Pod dachem
  Metal

  Sobota, 3 grudnia 2022, 18:00

  Klub Rura, Częstochowa, od 79 zł

  Trasa koncertowa "O Jeden Koncert Za Daleko Tour" to wycieczka po Polsce, promująca czwarty autorski album zespołu Nocny Kochanek pod tytułem "O Jeden Most Za Daleko"!„O Jeden Most Za Daleko” to płyta eklektyczna, będąca dość szerokim przekrojem muzyki rockowo-metalowej - od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest „Numer z Banjo”, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo. „O Jeden Most Za Daleko” to czwarty studyjny album zespołu Nocny Kochanek. Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Do zobaczenia!

 • Koncert
  Classics

  Wtorek, 20 września 2022, 18:30

  Hala Sportowa Częstochowa, Częstochowa, od 100 zł

  [BLACK WEEKEND! -30% Z KODEM: VIVABW]PINK FLOYD HISTORY : po wielkim sukcesie trasy koncertowej w Polsce w roku 2020, PFH powraca do naszego kraju chcąc ponownie spotkać się z polską publicznością. To dla nas wielka radość, gdyż jesteśmy przekonani, że zainteresowanie koncertami tej grupy będzie nawet większe od poprzedniego. Jeżeli nie znacie zespołu, zapytajcie o wrażenia z koncertów tych, którzy już na nich byli.PINK FLOYD HISTORY to głęboko poruszające show, przenoszące publiczność w magiczną podróż w czasie: w wędrówkę przez ponad 50 lat historii jednego z najwybitniejszych zespołów w dziejach rocka – Pink Floyd.Koncert Pink Floyd History odtwarza muzyczną drogę legendarnego zespołu: od psychodelicznych brzmień z początków kariery aż po utwory z nurtu rocka progresywnego. Dźwiękom nieodłącznie towarzyszy niesamowita oprawa wizualna, potęgująca wyjątkową atmosferę muzyki Pink Floydów. Składają się na nią porywająca gra świateł, hipnotyzujące projekcje i mapping, a całość ilustruje artystyczne idee, jakie przyświecały różnym etapom twórczości zespołu.Pink Floyd History, okrzyknięty jednym z najlepszych tribute bandów, już niebawem po raz pierwszy zagości w Polsce, prezentując pełne emocji wydarzenie, które z pewnością nie tylko warto zobaczyć i usłyszeć, ale którego też przede wszystkim warto doświadczyć.

 • Koncert

  Sobota, 11 lutego 2023, 18:00

  Hala Sportowa Częstochowa, Częstochowa, od 90 zł

  Queen Machine – jeden z najlepszych tribute bandów w Europie – niebawem po raz drugi wystąpi w Polsce.Napisać, że trasa w Polsce w marcu 2020 roku była udana, to nic nie napisać. To było istne szaleństwo na scenie i widowni. Nie wierzysz? Zapytaj tych, którzy już ten koncert widzieli. Ty razem nie czekaj z zakupem biletu. W tym wydarzeniu trzeba uczestniczyć.Queen Machine to prawdziwa rockowa machina o światowej już renomie, wciągająca z ogromną siłą w świat gigantów muzyki XX wieku – zespołu QUEEN. Od momentu powstania w 2008 roku Queen Machine zebrał ogromną rzeszę fanów i nie bez powodu został okrzyknięty jednym z najlepszych europejskich tribute bandów oraz… jednym z najpopularniejszych zespołów w Danii. Muzycy mają na swoim koncie zarówno wyprzedane trasy indywidualne, jak i koncerty w ramach gromadzących wielotysięczne tłumy festiwali, między innymi w USA, Szwecji, Norwegii czy Niemczech. Ponadto zespół regularnie współtworzy unikalne i prestiżowe projekty muzyczne, występując z udziałem The National Symphony Orchestra of London oraz śpiewaczką operową Louise Fribo czy Kerry Ellis – odtwórczynią jednej z głównych ról w musicalu „We will rock you”, regularnie koncertującą też z Brianem Mayem. W trakcie olśniewająco barwnego widowiska wcielający się w postać Freddiego Mercury’ego lider bandu wyjątkowo autentycznie oddaje energię, magnetyzm i sceniczną charyzmę legendarnego wokalisty, a towarzyszący mu muzycy z wirtuozerią i precyzją odtwarzają brzmienie gitary Briana Maya, basu Johna Deacona i perkusji Rogera Taylora. Każdy z koncertów Queen Machine to pełne rozmachu show, porywające do doskonałej zabawy w rytm rockowych hitów jak „I want to break free”, ale też oddające hołd legendzie QUEEN za sprawą poruszających interpretacji ballad czy monumentalnych kompozycji: „Love of my Life”, „Bohemian Rhapsody” i wielu innych niezapomnianych utworów.